Maltepe’de UFO görüldü iddiası!

İstanbul Maltepe’de UFO görüldüğü iddiası vatandaşları paniğe sevk etti. Maltepe’de UFO olduğu söylenen bir cismin uçuş anları kaydedildi. Maltepe semalarında uçtuğu görüntülenen UFO’nun resimleri bir kullanıcı tarafından ekşisözlük’te paylaşıldı.

Maltepe’de çekildiği belirtilen resimde (yukarıdadır) UFO’ya benzeyen bir cisim gökyüzünde salınımlar yaparak uçtuğu belirtiliyor. Vatandaşlar panik olurken, UFO’nun gerçek olup olmadığı anlaşılamadı. UFO kelimesi, gökyüzünde ne oldukları tanımlanamayan cisimlere verilen genel isimdir ve genellikle uzaylılara ait olduğu düşünülen uzay araçlarını tanımlamak için kullanılır.

Paylaşımı yapan ipkis adlı ekşisözlük yazarı yaptığı açıklamada “Malum kar yağışı var. Ben de ofisten dışarıyı çekeyim dedim. Fotoğrafı aldıktan sonra kontrol ettim iki adet bilinmeyen cisimin kadrajıma yakalanmış olduğunu gördüm. Vallahi de billahi de herhangi bir manipülasyon söz konusu değildir.” cümlelerine yer verdi.

Fotoğrafla ilgili yorum yapan kullanıcılar, genel olarak fotoğrafta yer alan görüntünün bir yansıma olduğu fikrinde birleşirken, lambanın yansıması olduğunu düşünenler oldu. Görüntüyü gören kullanıcılar UFO olduğu düşünülen cisimlerin lamba yansıması olduğunu bildirdi. Ancak görüntüdeki cismin UFO olduğuna inananlar da çıktı.