Kartal’dan Marmaray ile ucuza ulaşım tüyoları

Marmaray’da bilet fiyatlarının durak sayısına göre olması nedeniyle trene bineceğiniz ve trenden ineceğiniz duraklar, ödeyeceğiniz ulaşım ücreti açısından önemlidir. Bu rehberde Kartal’dan Marmaray’a daha ucuza binmek isteyenler için tüyolar yer almaktadır.

Marmaray’da en ucuz ücret 1-7 durak arasında ödenir. Ücret miktarı 8, 15, 22, 29 ve 36 duraktan sonra artar. Kartal’dan belirli yerlere giderken daha ucuza seyahat etmek için gitmeniz gereken yolları anlatacağız. Marmaray ile Maltepe veya Pendik’e giderseniz, hangi durakta biner veya inerseniz fark etmeyecek şekilde aynı ücreti ödersiniz. Ancak daha uzağa gitmeniz durumunda işler değişir.

Kartal’dan bilet ücreti: Bostancı, Küçükyalı, İdealtepe

Kartal’dan Bostancı’ya giderken en düşük bilet ücretini ödemek istiyorsanız, trene Atalar veya Cevizli istasyonunda binin. Atalar ile Bostancı arasında, her iki istasyon dahil olmak üzere 7 istasyon bulunur. Böylece en düşük bilet ücretini ödemiş olursunuz. Eğer Başak, Kartal veya Yunus’ta trene binerseniz, 5,06 TL fazla ücret ödersiniz.

Kartal’dan Küçükyalı’ya giderken en düşük bilet ücretini ödemek istiyorsanız, trene Başak, Atalar veya Cevizli istasyonunda binin. Başak ile Küçükyalı arasında, her iki istasyon dahil olmak üzere 7 istasyon bulunur. Böylece en düşük bilet ücretini ödemiş olursunuz. Eğer Kartal veya Yunus’ta trene binerseniz, 5,06 TL fazla ücret ödersiniz.

Kartal’dan İdealtepe’ye giderken en düşük bilet ücretini ödemek istiyorsanız, trene Kartal, Başak, Atalar veya Cevizli istasyonunda binin. Kartal ile İdealtepe arasında, her iki istasyon dahil olmak üzere 7 istasyon bulunur. Böylece en düşük bilet ücretini ödemiş olursunuz. Eğer Yunus’ta binerseniz, 5,06 TL fazla ücret ödersiniz.

Her gün 2 kere 5,06 TL daha az öderseniz, 30 günde cebinizde kalan para, 303,60 TL olur. Bu da 60 adet Halk Ekmek ekmeğine denk gelir.

Kartal’dan bilet ücreti: Üsküdar, Söğütlüçeşme, Sirkeci

Kartal’dan Söğütlüçeşme’ye giderken daha düşük bilet ücreti ödemek istiyorsanız, trene Kartal, Başak, Atalar veya Cevizli istasyonunda binin. Kartal ile Söğütlüçeşme arasında, her iki istasyon dahil olmak üzere 14 istasyon bulunur. Eğer Yunus’ta binerseniz, 3,51 TL fazla ücret ödersiniz.

Kartal’dan Üsküdar’a giderken daha düşük bilet ücreti ödemek istiyorsanız, trene Atalar veya Cevizli istasyonunda binin. Atalar ile Üsküdar arasında, her iki istasyon dahil olmak üzere 14 istasyon bulunur. Eğer Başak, Kartal veya Yunus’ta binerseniz, 3,51 TL fazla ücret ödersiniz.

Kartal’dan Avrupa Yakası’nda Sirkeci – Eminönü’ne giderken daha düşük bilet ücreti ödemek istiyorsanız, trene Cevizli istasyonunda binin. Cevizli ile Sirkeci arasında, her iki istasyon dahil olmak üzere 14 istasyon bulunur. Eğer Atalar, Başak, Kartal veya Yunus’ta trene binerseniz, 3,51 TL fazla ücret ödersiniz.

Her gün 2 kere 3,51 TL daha az öderseniz, 30 günde cebinizde kalan para, 210,60 TL olur. Bu da 40 adet Halk Ekmek ekmeğine denk gelir.

Kartal’dan bilet ücreti: Gebze, Bakırköy

Kartal’dan Gebze’ye giderken daha düşük bilet ücreti ödemek istiyorsanız, trene Kartal veya Yunus istasyonunda binin. Kartal ile Gebze arasında, her iki istasyon dahil olmak üzere 14 istasyon bulunur. Eğer Cevizli, Atalar veya Başak’ta binerseniz, 3,51 TL fazla ücret ödersiniz.

Kartal’dan Bakırköy’e giderken daha düşük bilet ücreti ödemek istiyorsanız, trene Başak, Atalar veya Cevizli istasyonunda binin. Başak ile Bakırköy arasında, her iki istasyon dahil olmak üzere 21 istasyon bulunur. Eğer Kartal veya Yunus’ta binerseniz, 3,51 TL fazla ücret ödersiniz.