Apple Watch yeniden başlatma

Apple Watch çoğu zaman hızlı ve duyarlıdır. Ancak bazen yazılım sorunları nedeniyle yavaşlayabilir veya hatalı çalışan bir uygulama watchOS’u dondurabilir. Her iki durumda da, yeniden başlatma (restart) veya zorla yeniden başlatma (force restart) çoğu sorunu çözmelidir.

Apple Watch’ı Yeniden Başlatma

Apple Watch’ı yeniden başlatmak için iPhone’unuz gibi onu kapatıp tekrar açmanız gerekir. Maalesef basabileceğiniz basit bir “Yeniden Başlat” düğmesi yok. Başlamadan önce Apple Watch’ın şarj cihazında olmadığından emin olun.

Güç menüsünü görene kadar Apple Watch’ınızın Yan düğmeyi basılı tutun. Burada, parmağınızla ekranın sağındaki “Kapat” kaydırıcısını kaydırın.

watch yeniden baslatma

Apple Watch’ınız şimdi kapanacak.

Ekran birkaç saniye karardıktan sonra, ekranda Apple logosunu görene kadar Yan düğmeyi tekrar basılı tutun. Apple Watch’ınız ana ekranı yüklediğinde, başarıyla yeniden başlatılmıştır.

Apple Watch’ı Yeniden Başlatmaya Zorlama

Apple Watch’ınız yanıt vermiyorsa son çare olarak yeniden başlatmaya zorlayabilirsiniz. İşletim sistemini bozabileceğinden, yazılımı güncellerken Apple Watch’ı yeniden başlatmaya zorlamayın.

Apple Watch’ınızı yeniden başlamaya zorlamak için hem Yan düğmeyi hem de Digital Crown’u birlikte en az 10 saniye basılı tutun. Ekranda Apple logosunu gördüğünüzde, her iki düğmeyi de bırakın.

apple watch yeniden baslatmaya zorlama

Apple Watch’ınız tamamen yeniden başlatıldığında, (umarız) tekrar düzgün çalışmaya başlamalıdır.

Artık aygıtınız tekrar çalışır durumda olduğuna göre, akıllı saatinizi keyifle kullanmaya devam edebilirsiniz.