Marmaray ile Samandıra’ya nasıl gidilir?

Samandıra’ya Marmaray ile gitmek istiyorsanız, sizin için hazırladığımız Marmaray ile Samandıra’ya gitmek için takip etmeniz gereken ulaşım rehberine göz atabilirsiniz.

Sancaktepe ilçesine bağlı Samandıra bölgesine ulaşım için Marmaray’ı kullanabilirsiniz. Marmaray’dan indikten sonra bir başka toplu ulaşım aracına aktarma yapmanız gerekir. Peki Marmaray ile Samandıra’ya nasıl gidilir? Bu rehberde, Marmaray ile Samandıra’ya nasıl gidileceğini öğrenebilirsiniz.

Marmaray ile Samandıra’ya nasıl gidilir?

Marmaray ile Samandıra’ya gitmek için Kartal ve Üsküdar’dan aktarma yapabilirsiniz. Hem Kartal’da hem de Üsküdar’da Marmaray’dan inerek Samandıra’ya giden bir otobüse binebilirsiniz.

Doğu tarafından gidiyorsanız, Kartal’ın Samandıra’ya daha yakın olması sebebiyle Kartal’da inmeniz önerilir. Samandıra eskiden Kartal’a bağlı bir beldeydi. Avrupa Yakası’ndan gidiyorsanız, Üsküdar daha uygundur.

– Kartal’da Marmaray’dan inin. 132S, 131V veya 131Y İETT otobüslerinden birine binin. Her iki otobüs de doğrudan Samandıra merkeze gider. En hızlı ulaşım yollarıdır. Toplam 55 dakika sürer.

– Kartal’da Marmaray’dan inin ve KM61 İETT otobüsüne binin. Ferhatpaşa’ya uğrayarak Samandıra’ya gider. Üstte belirtilen otobüslerden 10 dakika daha geç gider. Toplam 1 saat 5 dakika sürer.

– Üsküdar’da Marmaray’dan inin ve 11ÜS İETT otobüsüne binin. Toplam 1 saat 10 dakika sürer.

– Maltepe ve Pendik’te iseniz, Kartal’a gidip aktarma yapmanız önerilir.