En iyi oyuncu kulaklığı 2024

PC için bir oyun kulaklığı seçmemiz gerektiğinde bu zor bir iştir, MP3 çalar veya akıllı telefon satın almamızla aynı şey değildir, normalde bu ürünlerle birlikte gelen kulaklıkları çoğu görev için kullanırız. Ancak, konu en iyi kaliteyi sağlayanı satın almak olduğunda birçok kullanıcının kafası karışır.

Değişebilen fiyatlarla, aralarından seçim yapabileceğimiz binlerce seçeneğimiz var ve konu kaliteli bir modelin değerlendirilmesi olduğunda yazılı özelliklerin kendileri pek yardımcı olmuyor. Ama bu yüzden buradayız, onlar hakkında ilgili bilgiler ve bize göre piyasadaki en iyi kulaklıkların bir listesi ile mümkün olduğunca eksiksiz bir rehber oluşturma özgürlüğünü kullandık. Kaçırmayın, çünkü burada aradığınızı mutlaka bulacaksınız.

Kulaklıklar, hem konsollarda hem de PC’de düzenli olarak çevrimiçi oyunlar, özellikle atış oyunları oynayan kullanıcılar için çok daha iyi bir deneyime neden olur. Kulaklıklarla, bilgisayar veya TV hoparlörlerinden duyması zor olan sesleri duyabileceksiniz ve bu genellikle oyuncular için büyük bir avantaj olacaktır. Ayrıca, aksesuarda yerleşik bir mikrofon bulunduğundan, kullanıcıların oyun bağlantılarıyla konuşmalarına olanak tanır.

Cebiniz çok darsa, 1.500 TL’den daha az bir paradan bahsediyorsak, hem oyun hem de müzik dinlemek için işinize yarayacak iyi ve kaliteli bir ekipman almak istiyorsanız, işte size en iyi kulaklıklardan bir seçki sunuyoruz. oldukça makul bir fiyat. Aşağıdaki listelerdeki bazı modellerin işlevlerine veya ses kalitesine ulaşamayacaklar ancak her türlü kullanım için çok geçerli olduklarına inanıyoruz.

RAZER BLACKSHARK V2

RAZER BLACKSHARK V2

En iyi oyun kulaklığı, Razer BlackShark V2’dir. Filmlerde genellikle ilki devam filminden iyi olur. Razer BlackShark V2, 2012 orijinaline yinelemeli bir yükseltmeden çok daha fazlası olduğu için teknoloji için tam tersi geçerlidir. Espor topluluğu tarafından övülen aynı temellere dayanıyor, harika bir ses, net bir mikrofon ve şık profesyonel tasarımı şaşırtıcı derecede uygun fiyatlı geliyor. Yeni 50 mm TriForce Titanium sürücüleri, bas, orta ve tizleri ayırmak için iş görerek önceki şampiyonumuz HyperX Cloud Alpha’yı değerinde bir düşüşe uğratıyor. Aslında, Razer en son tasarımıyla hemen hemen tüm rakipleri köşeye sıkıştırdı, çünkü biraz daha fazla harcama yapmak isteyenler kablosuz BlackShark V2 Pro’yu tercih edebilir ve daha dar bir bütçeye sahip olanlar, BlackShark V2 X ile mikrofonu bırakabilir ve USB ses kartını kaparak dahil edebilir. Gerçekten herkes için bir şeyler var.

Razer Nari Essential

Razer Nari Essential

Adından da anlaşılacağı gibi Razer’ın bize oyun kulaklığı olarak sunduğu vazgeçilmez sürüm olacak. 2.4 GHz frekansında çalışan bir kablosuz set olmak için oldukça düşük bir fiyata sahip bir varyant. Çift köprülü kafa bandına sahip tasarım, Kraken’in tasarımını daha çok sevsek de Razer serisinde genellikle oldukça rahat. Bu, geniş hafızalı köpük kanopilerinin gerçekten rahat olmasını ve daha da iyi yalıtmasını engellemez. 40 mm neodimyum sürücüleri, THX Uzamsal Ses teknolojisini uygular; bu, 7.1 surround sesi oldukça doğru bir şekilde taklit ettikleri ve daha fazla daldırma sundukları anlamına gelir.

Corsair VOID Elite RGB Wireless

Corsair VOID Elite RGB Wireless

Üreticinin kablosuz oyun kulaklığı pazarını fethettiği en iyi Corsair VOID sürümü ve inanılmaz başarısı satış rakamlarında görülebilir. Zaten birkaç yıllık bir model olmasına rağmen, düzensiz kıvrımlara sahip özgün tasarımı ve basit bir kafa bandı onu kafaya çok rahat bir set yapıyor. Desteğin en güçlü olmayacağı doğru olsa da, en azından dar kafalı kullanıcılar için. Performans düzeyinde HS70 Pro’ya eşit diyebileceğimiz bir seviyedeler ve aslında fiyatları da aynı. Özel olarak ayarlanmış 50 mm sürücüleri, çok dengeli bas ile güçlü bir ses sunar ve yalnızca 20 kHz’e kadar duyacağımız gerçeğine rağmen frekans aralığını 30 kHz’e çıkarır. 12 mm’lik mesafeleri ve yaklaşık 16 saatlik kullanımı destekleyen surround sesle uyumludurlar. İlginç bir yönü, pedlerinin kumaştan yapılmış olmasıdır, bu nedenle sıcak ortamlar için mükemmel olacaktır.

Corsair HS70 Pro Wireless

corsair hs70 pro

Corsair’in kalite/fiyat açısından bize sunduğu bir diğer ciddi seçenek de bu HS70 olacak ve önceki VOID Wireless’ı her yönüyle iyileştirecek ve yine de özgün tasarımı nedeniyle hala birçok takipçisi var. Oval kıvrımlar, bize harika bir sanal 7.1 ses, derin bas ve yüksek ses verebilen 50 mm neodimyum hoparlörleri entegre ediyor. 2,4 GHz frekansıyla kablosuz bağlantısı, bize düşük gecikme süresi ve 16 saate kadar kullanımın yanı sıra iCUE tarafından yönetim sağlar. Çok yönlülük, tek yönlü gürültü engelleme özelliğine sahip Discord sertifikalı çıkarılabilir bom mikrofonu ile geliştirilmiştir.

Logitech G733 Lightspeed

Logitech G733 Lightspeed

Renkli tasarımları ve çift köprülü kafa bandı ve kulaklıklarındaki belirgin sadelikleri nedeniyle biraz yanıltıcı olabilirler, ancak bu konfigürasyonla şimdiye kadar denediğimiz en konforlu kulaklıklar olduklarını garanti ediyoruz. Çift elastik köprü, kafaya başka hiçbir şey gibi uyum sağlar ve tam olarak esnek olduğu için dolguya ihtiyaç duymaz. Düşük ağırlık ve kumaş kulak pedleri ile birlikte şaşırtıcı derecede rahat olacaklar. Mükemmel kayıt kalitesine sahip çıkarılabilir bir Blue Voice mikrofonu vardır ve ayrıca G-HUB yazılımında, onu içerik oluşturmada kullanılacak kadar yükseğe çıkaracak filtreler içerecektir. 40mm PRO-G sürücüleri en fazla basa sahip olmayabilir, ancak bu üretici ve DTS Headphone:X 2.0 teknolojisi söz konusu olduğunda, dengeleri ve kaliteleri sorgulanamaz. 20 saatlik kullanım için %50’lik bir pili garanti edilir.

HyperX Cloud Flight

HyperX Cloud Flight

Bu HyperX Cloud Flight, markanın üst düzey oyun kulaklıkları açısından ürettiğinin en iyisi olacak. Oldukça tuhaf ve agresif tasarımlardan yola çıkarak, aydınlatmalı olmasına rağmen oldukça basit oval kıvrımlar ve basit bir kafa bandı ile çok daha muhafazakar bir şey görmek şaşırtıcı. Aslında orta menzilli izlenimi bile verecekler, ancak Flight X ve Flight S sürümleri bu içeriği biraz iyileştiriyor. Performans seviyesinde ise 106 dB hassasiyet ve %2 dahili harmonik distorsiyona sahip 50 mm neodimyum sürücüleri sayesinde yüksek bir aralıktadırlar. 2.5 GHz kablosuz ve analog bağlantıyı destekleyerek frekans aralığını 15 – 23.000 Hz’e çıkarırlar. Önemli bir detay ise en ucuz ünitenin sanal 7.1 sesi desteklememesi, X ve S versiyonlarının desteklemesidir. Otonom, maksimum 30 saat ve 20 m kapsama alanı ile piyasadaki en yükseklerden biri olacaktır. Bu arada Flight S ünitesi kablosuz şarjı destekliyor.

Logitech G935

Logitech G935

Sene başında Logitech, G933 Artemis Spectrum kablosuz kulaklıkları için yaptığı güncellemeyi yayınladı ve ağzımızda çok güzel bir tat bıraktı. Tasarım açısından, oval kulak kapakları ve oldukça kalın kulak yastıkları ve daha iyi yerleştirme için basit bir köprü konfigürasyonu ile çok benzer bir kurulumumuz var. Tutamakları kıvrımların dönmesine izin veriyor ve bunlardan birinde PC için USB alıcısını sakladık. 2,4 GHz frekansı ile gecikmesiz kablosuz bağlantısına ek olarak, bunları 3,5 mm Jack üzerinden de bağlayabiliyoruz. DTS Headphone:X 2.0 teknolojisi ve sanal 7.1 surround ses sunan Pro G sürücülerinin kalitesi yükseltilmiştir. Buna, iyi kardioid alım kalitesine sahip katlanır bir mikrofon ekliyoruz.

Corsair Virtuoso RGB Wireless

Corsair Virtuoso RGB Wireless

Tasarım açısından da, RGB’li plastik veya metalden yapılmış kapalı dairesel sürücülere ve bize harika bir konfor sunan mükemmel bir pad’e sahip çok daha rafine bir ürün sunuyoruz. Üreticide her zamanki gibi basit bir köprü kafa bandına ve sanal 7.1 surround ile uyumlu çok geniş tepki ve güce sahip Neodimyum sürücülerimiz var. Ayrıca USB veya Jack ile bağlanabilirler ve mikro çıkarılabilir.

Razer Thresher Ultimate

razer thresher ultimate

İnanılmaz ses kalitesine ve rahatlığa sahip kablosuz bir kulaklık, tek amacınız kablosuz oyun oynamaksa ve bunu karşılayabiliyorsanız, bulacağınız en iyi seçenektir. Dolby Audio teknolojisi ile uyumludur ve hem PC’de hem de PS4 ve Xbox One’da kullanılabilir (iki farklı sürümü vardır). Bu ekipman esas olarak Xbox ONE veya PS4 gibi konsollar için tasarlanmıştır, ancak PC ile de uyumludur, ancak bunu razer marka synapse yazılımı aracılığıyla yönetemeyeceğiz. Dikkate alınması gereken bir diğer detay da harici Hub’ın USB üzerinden konsola veya PC’ye bağlanacak olan kulaklığın ana ses kaynağı olmasıdır.

Asus Rog Strix Fusion 700

Asus Rog Strix Fusion 700

Asus ROG Strix Fusion 700 kulaklıklar, USB 2.0 konektörü ve Bluetooth 4.2 kablosuz teknolojisi sayesinde hem konsollar hem de PC’ler gibi tüm ekipmanlarla uyumluluk sağlayarak bize çok yönlü bağlantı sunar. Ek olarak, gürültülü ortamlarda çok gerekli olan en iyi taşıma konforunu ve mükemmel yalıtımı elde etmek için doğal deri kaplı özel yastıklar yerleştirdik. Tabii ki, ilgili marka yazılımını kullanarak özelleştirilebilir Asus Aura RGB LED aydınlatmaya sahipler. 3.5 mm’lik bir Jak konektörünü kaçırabiliriz, ancak gerçek şu ki, ESS 9018 dijital-analog hi-fi dönüştürücüsü, 9601 amplifikatörü, özel hava geçirmez bölmesi ve 50 mm Asus Essence hoparlörleri bize muhteşem bir ses sunuyor. Bu, bozulmasız 24 bit ve 96 KHz ses sunmayı vaat eden bir kombinasyondur, bu nedenle deneyim hem oyunlarda hem de müzikte mükemmel olacaktır.

Razer Nari Ultimate

Razer Nari Ultimate

Razer Nari Ultimate, Razer markasının sınıfının en iyisi kablosuz kulaklığın en son sürümüdür. THX Spatial Audio ve Razer Hypersense teknolojisine sahip 50 mm neodimyum hoparlörlere sahiptir, bu da bize iki küçük titreşim motoru ile patlamalarda ve vuruşlarda daha gerçekçi bir his verir. Özellikle bas bölümünde çok iyi kulaklıklar olsa da markanın bir göstergesi olarak biraz abartılı duruyorlar. Bu set, kendinden ayarlı bir kafa bandına ve soğutma jeli pedlerine sahiptir. Bağlantı, 2.4 GHz radyo frekansı üzerinden kablosuzdur. Biraz duraksadığı tek nokta, biraz daha düşük tepki aralığına sahip olduğu için mikrofonun performansıdır. Bu Ultimate sürüm için ekstra para harcamak istemiyorsak, benzer özelliklere sahip biraz daha ucuz Razer Nari Wireless’ımız da var.

Razer Kraken Ultimate

Razer Kraken Ultimate

Kraken Ultimate, bu serinin nesilden nesile sahip olduğu çarpıcı estetiğe saygı duyarak serinin en güçlü ve performans seçeneği olacak ve şimdi oval kıvrımlarla RGB Chroma aydınlatma ekleyecek. Üstün kaplamaları bize rahat bir dolgulu tek köprülü kafa bandının yanı sıra kulaklıklardaki hafızalı köpük pedleri vererek bizi dışarıdan mükemmel bir şekilde izole ediyor. Performans açısından, 360º sanal sesin mümkün olan en sadık şekilde üretilmesini sağlayan THX Spatial Audio teknolojisini uygulayarak şüphesiz normal Kraken’den daha ileri gidiyorlar. Aktif gürültü engelleme özelliğine sahip geri çekilebilir mikrofonu Discord sertifikalıdır, bu nedenle yayınlar veya videolar için bile bir garanti olacaktır. Listede olmayı hak eden ve bas kalitesiyle sizi şaşırtacak bir harika.

Corsair HS60 Haptic

CORSAIR HS60 HAPTIC

Gelenekselle yetinmeyi sevmiyorsanız ve bildiğinizden farklı bir ses deneyimi arıyorsanız Corsair HS60 Haptic size en iyi oyun deneyimini yaşatan kulaklık olabilir. Beğenilen Corsair HS60’ın yeni varyantı, çalarken sizi kelimenin tam anlamıyla titreştirmek için basta dokunsal tepkiye sahip iki motor kadar farklı bir şeyle birlikte gelir. Razer ayrıca Nari Ultimate ile kendi başına yaptı, ancak bu durumda kablosuz olmadıkları için daha ayarlanmış bir fiyatımız olacak. Bu Korsanlarda verdikleri duyumlar, daha düşük bir maliyetle çok daha belirgin ve frekanslarda alıcıdır. Tasarımları da ihmal edilmemiştir ve çok rahat bir kafa bandı ile yüzey ve estetikte yüksek kalite sunarlar.

Logitech G Pro X

Logitech G Pro X

Logitech G Pro X gibi diğer üst düzey kulaklıklarla devam ediyoruz. Bu durumda, yeterli genişlikte ve kulaklarımızı tamamen kaplayacak çok, çok büyük kıvrımlara sahip basit bir köprü kafa bandı tasarımımız var. Aynı zamanda, biri kumaştan ve diğeri değiştirilebilir poliüretandan yapılmış iki çift ped içerir. Bu birinci sınıf kaplamalara ek olarak, hem 3,5 mm Jak ile analog bağlantı hem de entegre ses kartına sahip bir USB adaptörü içerir, böylece yazılım yönetimi ve ses kalitesi açısından çok yönlülük sağlar.

HyperX Cloud II

HyperX Cloud II

İyi özellikleri ve çok uygun fiyatı nedeniyle bu ucuz kulaklıklar listesindeki en iyi kulaklıklardan biri. İki alüminyum destekten oluşan bir yapıya ve kulaklık formatı ile özetlenen köpük kaplı bir kemere sahiptir. Hem mikrofon hem de ses için 3,5 mm jak konektörüne sahip tüm cihazlarla mükemmel uyumludur. Frekans tepkileri aralığı, daha yüksek modellerle eşittir ve ayrıca yazılım aracılığıyla sanal 7.1 sesi etkinleştirebiliriz. Neodymium görüntülü ve kıvrımların kapalı olduğu 53 mm çapında sürücüleri vardır. Mikrofon da oldukça iyi ve görevini mükemmel bir şekilde yerine getirecek. Piyasada birkaç Cloud versiyonumuz olacak, ancak en yüksek olanı tam olarak Cloud II olacak. Bu modelde 3.5 mm Jak ile USB arabirimi arasına bağlanacak bir kontrol kutusu vardır ancak kullanılması zorunlu değildir.

STEELSERIES ARCTIS PRO WIRELESS

steelseries arctis pro wireless

En iyi kablosuz oyun kulaklığı SteelSeries Arctis Pro Wireless’tır. Kablosuz olmak mutluluktur, böylece çok daha rahat rekabet oyunları oynayabilirsiniz. En iyi kablosuz oyun faresi gibi, tek sorun gecikme ve pil ömrüdür. SteelSeries Arctis Pro Wireless, gecikmeyi önlemek için kayıpsız bir bağlantı sağlayan ve diğeri azaldığında etiketlemeniz için ikincil bir pil barındıran kullanışlı yuvasıyla bu sorunu çözer. Bu listedeki çoğundan daha yüksek bir fiyata geliyor, ancak fiyat, hafif yapısı ve tasarımıyla vurgulanan, audiophile kalitesinde ses, etkileyici geniş bir frekans ve bulut benzeri rahatlıkla dengeleniyor. Ayrıca, PlayStation 4 veya PlayStation 5’inize kablosuz kulaklık olarak kullanabilir ve onu PS5 için de en iyi kulaklıklardan biri haline getirebilirsiniz.

Beyerdynamic DT 990 PRO

Beyerdynamic DT 990 PRO

Tamamen oyuncu kaskı olmasalar da, mikrofon içermedikleri için, mükemmel özellikleri nedeniyle onları yerleştirmek zorunda kalıyoruz. Bu kulaklıklar, profesyonel ses mastering ve düzenleme için tasarlanmıştır, bu nedenle ses kalitesi iyiden daha fazladır. Tabii ki, yüksek empedans dönüştürücüleri ve 96 dB’ye kadar hassasiyeti ile doğal bir stereo ses dinlememizi sağlayacak 3.5 mm Jack kablolu bir arayüze sahiptir. Dikkate alınması gereken bir diğer özellik ise, orta kademe ve tizleri gölgede bırakmadan temiz ve güçlü bas ile çok düz bir frekans bandı sağlayacak olan açık zilidir.

MSI Inmmerse GH60

MSI Inmmerse GH60

Bu kulaklıkların görünümü, diğer şeylerin yanı sıra, LED aydınlatması olmamasına rağmen neredeyse aynı olduğu için GH70’inki kadar muhteşem. Piyasadaki büyük modellerin tipik yalıtımını bize sunmak için çok büyük kıvrımlara ve devasa yuvarlak yastıklara sahiptir. Bu, kendinden ayarlı çelik çift köprülü kafa bandı kasası ile tamamlanır. GH70 modelinden farklı olarak, bu durumda en talepkar kullanıcıları memnun edecek 3,5 mm’lik bir Jak konektörümüz var. Ses profili, güçlü bas ile çok güzel, ancak herhangi bir zamanda orta ve yüksek tonları gölgede bırakmadan, onu hem müzik hem de oyunlar için ideal hale getiriyor. Mikrofon, misyonunu mükemmel bir şekilde yerine getirerek bize oyun için iyi bir ses kalitesi sunar. Bu durumda, bağlantı tamamen 3,5 mm Jack’te olduğundan, ancak kimin buna ihtiyacı olduğu için parametreleri değiştirmek için bir yedekleme yazılımımız olmayacak.

Logitech G432 Gaming Surround

Logitech G432 Gaming Surround

Bir süredir en çok satan ucuz kulaklıklardan biri Logitech G430, ancak model hem tasarım hem de özellikler açısından biraz güncellendi. 3.5 mm jak girişi ve Gaming G HUB yazılımından yönetilebilen DAC’li bir USB adaptörü olduğu için hala PC ve konsol ile tam uyumlu kablolu tip bir kulaklıktır. Dediğimiz gibi, hala uyarlanabilir basit bir köprü kafa bandı tasarımına ve kalın poliüretan pedlere sahip geniş dairesel sürücülere sahiptir. Simüle edilmiş 7.1 surround ses için DTS Headphone:X 2.0 teknolojisine sahip 50 mm sürücüler uygular. 6mm kardioid kapasitif mikrofonu da oldukça iyi bir performans sağlayacaktır.

Razer Kraken X

Razer Kraken X

Kraken ve Kraken X Lite arasında, Razer’dan bahsetmişken, orta sınıf için makul bir fiyata mükemmel bir seçenek gibi görünen bu kulaklığa sahibiz. Tasarım, basit ve tamamen dolgulu bir köprü kafa bandının yanı sıra kalın yastıklı büyük kulak kapakları ile diğer kardeşlerinkine benzer. Bu durumda 40 mm neodimyum sürücülerimiz var, bu da bize markanın alıştığı güçlü bas ile olmasa da denge ve detay açısından mükemmel bir ses veriyor.