YouTube kanal adı ve profil resmi değiştirme

Artık Google hesabınızın tamamında aynı kullanıcı adına sahip olmanıza gerek yok. YouTube kanal adınızı ve profil resminizi değiştirmeyi kolay hale getiriyor.

YouTube, içerik oluşturucuların kanallarındaki adı ve profil resmini değiştirmelerini daha kolay hale getirmek ve en önemlisi, bu değişiklikleri bir bütün olarak Google hesabınız için geçerli hale getirmek zorunda kalmadan bunu yapmak için politikalarını değiştiriyor.

Bu, Google ve YouTube kanallarını ayrı tutmak isteyen herkes için yararlı bir değişiklik. Önceden, adlarını ve simgelerini değiştiren içerik oluşturucular bunu tüm Google hesaplarında yapmak zorundaydı, bu da Gmail’deki e-posta adlarının değişiklikleri yansıtması anlamına geliyordu.

Bazı kullanıcılar bu tür bir eşzamanlılığı takdir edebilirken, diğerleri iş e-postalarının PubGGamer2021 gibi bir şekilde görülmesini veya YouTube’da kanallarını aramayı seçtikleri her neyse profesyonelliği tercih edebilir.

YouTube’da kanal adı değiştirme

Adı hem masaüstü hem de mobil cihazlarda değiştirebilirsiniz. Masaüstünde YouTube Studio’ya gidin. Ardından Özelleştirme’yi tıklayın ve Temel Bilgiler ve Markalama altında listelendikleri yerlerde adları değiştirin.

  1. YouTube’da sağ üstte yer alan profil resminize dokunun. Açılan menüden YouTube Studio’ya tıklayın.
  2. YouTube Studio’da sol menüde Özelleştirme kısmına tıklayın.
  3. Özelleştirme içinde Temel Bilgiler sekmesini açın.
  4. Kanal adınızın yanındaki düzenleme ikonuna dokunarak düzenlemeyi aktif hale getirin.
kanal adi degistirme

Mobil cihazda Profil resminiz > Kanal‘a dokunun, ardından Kanalı düzenle’ye gidin.

Doğrulanmış kanallar, adlarını değiştirdiklerinde doğrulama rozetlerini kaybedecekler. Doğrulama rozetlerini geri almak için, onay işaretleri için tekrar başvurmaları gerekecek.

Bu, bazı açılardan sadece küçük bir değişiklik olsa da, kesinlikle çok olumlu karşılanacak bir değişiklik. YouTube, daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak için kurallarını periyodik olarak değiştirir. YouTube’a göre, bu özel özellik çok talep edilen bir özellik.

Şu anda kullanıma sunulmaya başlanan bu özellik, kısa sürede her yerde kullanıcılar için erişilebilir olacak.