Netflix’te “izlemeye devam et” bölümünden program silme

İzlemeye devam etme özelliği, bir programa geri dönmek istediğinizde yararlı olabilir, ancak devam etmek istemediğiniz programları sürekli önerdiği zaman o kadar da kullanışlı değildir. İşte izlemeye devam etmeyeceğiniz programları nasıl kaldıracağınız.

Netflix, izleme deneyimini geliştirmeyi amaçlayan özelliklerle doludur ve en kullanışlılarından biri “İzlemeye Devam Et” listesidir. Netflix ana sayfanızdaki bu çubuk, izlediğiniz dizileri ve filmleri kaydeder ve izlemeyi bıraktığınız yeri not eder, böylece bıraktığınız yerden kolayca devam edebilirsiniz.

Netflix’te ‘izlemeye devam et’ silme ve temizleme

“İzlemeye Devam Et” listesi, bir diziyi izlerken veya bölümleri belirli bir süreye göre paylaştırırken harika olsa da, bir programı bıraktığınızda engel olabilir. İzlemeyi bıraktığınız bir programın sürekli olarak hatırlatılmasını istemiyorsanız ya da bir programı izlediğiniz gerçeğini saklamanız gerekiyorsa, sizin için bir çözüm var.

Netflix, mobil cihazınız ve web sitesi aracılığıyla ‘İzlemeye Devam Et’ satırından programları kaldırmanın hızlı ve kolay bir yolunu sağlayarak bir yol sunuyor. Bunu tam olarak doğru yapabilmeniz için bir kılavuz hazırladık.

Mobil veya masaüstünüzdeki “İzlemeye Devam Et” çubuğunuzdan programları silmenin birkaç yolu vardır. Bir masaüstü / web sitesi tarayıcısı veya mobil uygulamadan hesabınıza giriş yapın. Bunu yalnızca masaüstü veya mobil uygulamada yapabilirsiniz, Smart TV veya akış cihazında çalışmaz. Ayrıca bir çocuk profilinde de çalışmaz.

1. Doğru profilde olduğunuzdan emin olun.

Netflix hesabınızı ailenizle ve / veya arkadaşlarınızla paylaşıyorsanız, bir programdaki ilerlemelerini yanlış profilde olarak yanlışlıkla silmek istemezsiniz, bu nedenle Diğer menüsünden seçim yaparak kendi profilinizi seçtiğinizden emin olun.

2. Mobil uygulamada bir programın altındaki üç noktayı tıklayın. Web tarayıcıda fare ile programın üstüne gelin ve önizlemenin açılmasına izin verin.

izlemeye-devam-et-sil-1

3. Mobil uygulamada “Bu satırdan çıkar”ı seçin. Web tarayıcıda çarpı işaretine tıklayın. Gelen seçimlerden birini seçin.

izlemeye-devam-et-sil-2