Martı Scooter iletişim numarası

Martı, İstanbul ve bazı illerde paylaşımlı e-scooter hizmeti sağlayan bir firmadır. Bazı durumlarda Martı Scooter ile iletişime geçmeniz gerekebilir. Örneğin scooter’ınız park etme noktasına kilitlenmeyebilir veya kullanım sırasında scooter’ın şarjı bitebilir. Hiç endişelenmenize gerek yok, hemen Martı ile iletişime geçin ve bir ekip göndersinler.

Martı Scooter telefon numrası 0850 800 61 25‘dir. Bu telefonu arayarak Martı’nın müşteri hizmetlerine ve yardım hattına bağlanabilirsiniz. Ayrıca destek@marti.tech e-mail adresine mail atabilirsiniz.

Martı yardım hattı

Martı kullanırken yolculuk esnasında trafik seyir kurallarına uymak, kullanıcıların sorumluluğudur. Martı kullanıcıları, paylaşımlı scooter’larında akrobatik hareket yapamaz ve bir scooter’a birden fazla kişi binemezler. Resmi Gazete’de yayınlanan scooter kullanım kurallarına göre bu gibi eylemler yasaklanmıştır.

Martı scooter’ı kullanırken harekete geçmek için ayağınızla itmeniz ve ardından gaz butonuna basmanız gerekir. Soldaki fren kolunu sıkarak yavaşlayabilirsiniz. Yolculuğunu bitirmek için scooter’ı kurallara uygun bir şekilde park etmeniz gerekli. Aksi takdirde cezai işlem uygulanabilir. Yaşadığınız herhangi bir sorunda Martı destek hattını arayabilirsiniz. Uzman ekipler size her konuda yardımcı olacaktır.

Martı’nın paylaşımlı bir elektrikli scooter olduğunu unutmayın ve sürüşünüz sonra erdikten sonra scooter’ı kimseyi rahatsız etmeyecek şekilde park edin. Martı scooter’lar bisiklet yollarına park edilmemeli. Ayrıca bisiklet yolunda sürerken bisikletlileri tehlikeye atmayacak şekilde sürmelisiniz. Martı scooter’lar nedeniyle bisikletliler sıkıntı yaşarken, büyük kazalara sebep olabilirsiniz. Park derken scooter’ın kenarları bisiklet yoluna taşmamalıdır.