Trello benzeri uygulamalar

Trello alternatifleri mi arıyorsunuz ve nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Hangisinin ihtiyaçlarınızı en iyi karşıladığını bulmak için tüm bu araştırmaları yapmanın ve farklı uygulamaları test etmenin ne kadar zor olabileceğini anlıyoruz. Bu nedenle, Trello’ya benzeyen ve her biri Trello’dan farklı özellikler de sunan 10 araçtan oluşan bir liste oluşturduk. Siz ve ekibinizin Trello veya aşağıdaki Trello alternatiflerinden herhangi birini kullanıp kullanmamanız gerektiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Trello alternatifleri arıyorsanız, bu tür uygulamaların üretkenliği nasıl arttırdığını zaten biliyorsunuzdur. Trello, çalışmalarınızı ve görevlerinizi görsel panolar halinde düzenlemenizi sağlayan eğlenceli ve etkileşimli bir proje yönetim aracıdır. Daha sonra bu projelere görevler veya kartlar ekleyebilir, bir son tarih atayabilir, açıklamalar ekleyebilir, varlıklar ekleyebilir, kontrol listeleri oluşturabilir, etiketler oluşturabilir ve diğer ekip üyelerine görevler atayabilirsiniz.

Trello, iş akışınızı düzenlerken görev kartlarınızı sürükleyip bırakmanıza olanak tanıyan kanban tarzı panolar sunar. Onu diğer proje yönetimi yazılımlarından ayıran şey, kullanıcı dostu bir arayüz olması ve herkesin hızlı bir şekilde çalışmaya başlamasını kolaylaştırması. Ne yazık ki, büyük bir ekibin parçasıysanız, Trello, Kanban’dan ilham alan tasarımla bile oldukça dağınık olabilir. İş gücü büyüdükçe bazı kullanıcılar, bir görev düzenlendiğinde zamanında e-posta bildirimleri almadıklarını veya daha fazla görev eklendikçe panolarının yavaş yüklenmeye başladığını fark ettiler.

Trello, gücünün çoğunu üçüncü taraf uygulamalara veya yükseltmelere yükler. Ancak bu yükseltmeler, kullanıcı başına belli bir fiyatlandırma ile ek bir maliyetle gelir. Bazılarımız bir aracın ne kadar ‘mükemmel’ olduğunu düşünürse düşünsün, bazen benzersiz ihtiyaçlarımızı daha iyi karşılayabilecek alternatif ürünler olup olmadığını görmek isteriz. Araçları karşılaştırmak ve ihtiyaçlarınıza daha uygun görev odaklı yazılım olup olmadığını görmek isteyenler için başka yere bakmayın. Piyasadaki en iyi Trello alternatiflerinden bazılarının bir listesini hazırladık. Başlayalım!

1. Asana

asana

Asana, kalabalık ekiplerin en sevdiği Trello alternatifi ve rakibi olmuştur. Asana, ekip işbirliğini ve iletişimi çocuk oyuncağı haline getiren bir proje ve görev yönetimi aracıdır. Asana ile tek bir yerde görevler atayabilir, ilerlemeyi görüntüleyebilir, görüşmeler yapabilirsiniz. Asana hızlı, duyarlı, güzel görünümlü ve zengin özelliklere sahip bir uygulamadır.

Notları, ekleri paylaşabilir, görevleri takip edebilir ve ‘beğen’ edebilir, son tarihler ekleyebilir ve size bir görev atandığında veya ekibinizdeki biri görev veya projede değişiklik yaptığında e-posta bildirimleri alabilirsiniz. Kanban tarzı Trello arayüzünün yanı sıra Asana, görevlerinizin ve projelerinizin liste görünümünde, takvim görünümünde veya dosya görünümünde görüntülenmesine izin verir. İşin iyi yapılmasını sağlayan eğlenceli ve basit bir uygulamadır.

2. ProofHub

proofhub

ProofHub görev yönetimi, proje yönetimi ve ekip işbirliği yazılımı olarak çalışan, Trello’nun bir başka güçlü alternatifidir. Trello kullanmak, bir sohbet aracına (veya başka bir araca) ayrı ayrı harcama yapmanız gerektiği anlamına gelirken, ProofHub birden fazla aracı bir araçla değiştirir. ProofHub’ın pano görünümüne ek olarak görevleriniz için üç tane daha görünümü vardır: Gantt grafik görünümü (zaman çizelgesi görünümü), liste görünümü ve takvim görünümü.

Görevler eklemek, onlara öncelik vermek, onları birden fazla kişiye atamak, onlar üzerinde işbirliği yapmak, kişilerden bahsetmek, dosya eklemek, başlangıç ​​ve bitiş tarihlerini ayarlamak, tahmini süreyi ayarlamak ve hatta bunlar için harcanan zamanı izlemek için tüm gelişmiş özelliklere sahiptir. Trello’dan farklı olarak ProofHub, varsayılan erişim düzeylerine ek olarak erişim düzeylerini özelleştirmenize ve ekipleriniz ve müşterileriniz için özel roller eklemenize olanak tanır.

3. JIRA

jira

JIRA, Trello’nun yazılım ekipleri için özel olarak tasarlanmış bir başka alternatifidir. Yazılım ekiplerinin harika yazılımları planlamasına, izlemesine ve yayınlamasına yardımcı olan bir yazılım geliştirme aracıdır. Otomatik raporlar oluşturarak proje zaman çizelgelerinizi ve ilerlemenizi bile değerlendirebilirsiniz. Ekibinizin performansını ve verimliliğini artırmak için görevler atayabilir ve dağıtabilir, her projeyi tam görünürlükle izleyebilir ve gerçek zamanlı raporlar alabilirsiniz.

Jira’yı Hipchat, Zephyr, Bitbucket, Confluence ve diğerleri dahil olmak üzere binlerce eklentiyle entegre ederek geliştirebilirsiniz. JIRA ayrıca, yazılım geliştiricilerinizin hareket halindeyken bile senkronize kalabilmesi için mobil uygulamalara sahiptir.

4. Airtable

airtable

Listemizdeki Trello’nun dördüncü en güçlü alternatifi Airtable. Airtable’ın özelleştirilebilir arayüzü, her ekibin benzersiz ihtiyaçları ile dinamik olarak çalışmasına olanak tanır. Airtable, renkli arayüzleri ve kullanımı kolay mobil ve masaüstü uygulamaları ile genellikle sıkıcı veri ekleme, yönetme ve işbirliği yapma görevini çok daha sezgisel hale getirir.

Airtable verilerinizi bir ızgaraya, galeriye ve hatta Kanban görünümü gibi bir Trello’ya geçirmenize izin verdiği için çalışmanızın elektronik tablo görünümüne bağlı kalmanız gerekmemesidir. Airtable’ın son derece esnek veri alanlarına diğer veritabanlarındaki kayıtlara her türden uzun metin notları, onay kutuları, ekler veya bağlantılar ekleyebilirsiniz.

5. Avaza

avaza

Avaza, kullanıcıların işbirliği yapmasına, görevler veya projeler için harcanan zamanı takip etmesine, gider raporları, zaman çizelgeleri oluşturmasına, müşterilere fatura göndermesine ve hatta araçtan ödeme almasına olanak tanır.

Avaza, e-posta özellikli tartışmalar ve bildirimlerle kolay işbirliğine izin verir. Ayrıca, oluşturduğunuz görevler için Kanban, Gantt ve liste görünümleri arasında geçiş yapma olanağı sağlar. Hatta bir e-postayı görevlere dönüştürmenize, bir görevin tamamlanma oranını izlemenize, görevler için harcanan zamanı ve çok daha fazlasını izlemenize olanak tanır.

6. ClickUp

clickup

ClickUp, nispeten yeni bir Trello alternatifi ve rakibidir. Tıpkı tipik proje yönetimi aracınız gibi, ClickUp ekip arkadaşlarınıza görevler atamanıza, yorumlar atamanıza, değişiklikler hakkında bildirim almanıza ve pano görünümünde (listeler, panolar veya bloklar) ayarlamalar yapmanıza olanak tanır.

ClickUp’ı diğerlerinden ayıran ve onu çekici bir Trello alternatifi yapan şey, makine öğrenimi yetenekleridir. ClickUp, belirli görevleri kime atayacağınızı, bu görevleri nereye koyacağınızı otomatik olarak tahmin eder ve hatta zaman tahminlerinin doğru olup olmadığını belirleyebilir. ClickUp, üretkenliği en üst düzeye çıkarmak için iş yükünü azaltarak ve gereksiz görevleri otomatikleştirerek diğer proje yönetimi araçlarının yaptığını iddia ettiği şeyi yapmayı hedefliyor.

7. Mavenlink

mavenlink

Mavenlink, proje yönetimi, kaynak planlaması, proje muhasebesi ve ekip işbirliğini otomatikleştirmeye yardımcı olan güçlü bir proje yönetimi aracıdır. Bu Trello alternatifi, hizmet organizasyonları için tasarlanmıştır ve çalışanlarınızı, görevlerinizi, projelerinizi ve kaynaklarınızı şeffaflık ve etkili kullanım için entegre etmenize olanak tanır.

Mavenlink, proje yönetimi yeteneklerine sahip daha zengin özelliklere sahip bir Trello alternatifidir ve bütçenizi, zamanı ve marjları izleyerek projenizin performansını iyileştirmenize olanak tanır. Ayrıca, farklı departmanlarda birden fazla projeyi kolaylıkla yönetebilirsiniz. Mavenlink’in gelişmiş analitiği, iş zekası sağlar, sorunlu alanları belirler ve en iyi uygulamaları önerir. Yöneticiler ve ekip üyeleri, marjlar üzerinde kontrol sahibi olabilir, kaynak kullanımını iyileştirebilir ve gelir ve maliyeti daha iyi tahmin edebilir.

8. Monday

Monday

Monday, işbirliğini olabildiğince basit ve sezgisel hale getirmeye odaklanan bir ekip işbirliği aracıdır. Eski adı Depulse olan Monday, tüm projelerinizin, görevlerinizin, kilometre taşlarınızın ve yapılacak işlerinizin görsel olarak çekici bir şekilde görüntülenmesini sağlayan güzel tasarlanmış bir gösterge panosuna sahiptir.

Hızlı bir bakışla ihtiyacınız olan tüm bilgilere, kimin ne yaptığını ve neyin geliştiğini öğrenebilirsiniz. Sosyal medyaya aşina olan herkes kolayca Dapulse kullanabilir. Ekip üyeleriyle iletişim kurabilir, görevler atayabilir, ilerlemeyi görüntüleyebilir, ilerlemeyi ve istatistikleri müşteriler ve ortaklarla paylaşabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

9. Basecamp

Basecamp

Basecamp, proje yönetimi ve işbirliği alanında öncüdür. 2004 yılında yola çıkarak, uzaktan proje yönetimi ve işbirliğini başlatan ilk şirketlerden biriydi. Basecamp, maksimum şeffaflık ve verimlilik için tüm görevlerin, projelerin ve ilerlemenin merkezi bir görünümünü sağlar.

Basecamp, her ekibin işi zamanında ve bütçe dahilinde tamamlaması gerektiğini düşündüğü altı temel aracı bir araya getiriyor. Bunlar arasında yapılacak işler, konuşmaları ve güncellemeleri takip etmek için bir mesaj panosu, ekip üyeleri arasında rahat bir sohbet için sohbet odaları, son tarih gönderme programı, dosya paylaşma yeteneği ve ilerleme raporları almak için otomatik check-in’ler bulunur.

10. Active Collab

active collab

Active Collab, güçlü ancak basit bir proje yönetimi aracı ve değerli bir Trello alternatifidir. Araç bulutta çalışır veya verilerinizin tam kontrolü için kendi sunucularınızda bile barındırabilirsiniz.

Görev yönetimi, ekiplerin görevleri atamasına, ilerlemeyi takip etmesine, dosya eklemesine, son tarihleri ​​ayarlamasına, hatırlatıcı eklemesine, yorum bırakmasına ve güncellemeler hakkında bilgilendirilmeye devam etmesine olanak tanır. Görevleri listeler halinde düzenleyebilir ve kişilere, etiketlere veya son tarihlere göre filtreleyebilirsiniz. Ekip işbirliği, ekiplerin bir belge üzerinde aynı anda çalışmasına, düzenlemeler yapmasına ve not bırakmasına olanak tanır. Bir konuşma başlatmak için ekip üyelerinden bahsedebilir veya onları da değiştirebilirsin.