Pendik Kurtköy’e yeni kurbanlık alanı

Bu yıl Kurnaköy’de kurulan yeni kurban satış ve kesim yeri, tek tip çadırları ve tesisleriyle hizmet vermeye başladı. 2023 yılı Kurban Bayramı için, Pendik Belediyesi tarafından ücretsiz servis koyulan Kurnaköy’deki kurbanlık alanlara ulaşım kolaylaşacak.

Pendik Belediyesi’nin yeni kurban satış ve kesim yeri, Kurnaköy Piknik Alanında hizmete girdi. Satış alanında satıcıların rahat ve sağlıklı bir ortamda çalışmalarının sağlanabilmesi amacıyla mescit, lavabo, tuvalet ve sıcak duş imkanı da bulunuyor. Ayrıca kafeteryası da hem satıcılara, hem gelenlere hizmet veriyor. Kurnaköy kurbanlık alanındaki hayvan pazarı, bu yıl da en iyi şekilde hizmet verecek şekilde sizler için hazırlandı.

Küçükbaşlar ve büyükbaşlar için kesim ücreti

Satışa sunulmak üzere alana getirilen hayvanlar, çadırlardaki yerlerini aldı. Alanda 3 kesim yeri hazırlandı. Alanında uzman kasapların görev yapacağı alanda, 2019 yılı Kurban Bayramı kurban kesim ücretleri küçükbaşlar 100 TL’ye, büyükbaşlar ise 400 TL’ye kesilecek.

Çadıra gelen hayvanlar, kurbana elverişliliği yönünden kontrol edilip isteyen vatandaşlar da aldıkları kurbanlıkları belediye veterinerlerine gösterebilecek. Böylece hayvanların sağlıklarından son derece emin olabilecekler.

Kurbanlık alanına ücretsiz servis

Alana ilk kez gidenler için belediye ekipleri tarafından yollara yol gösterici levhalar konuldu. Kendi imkanlarıyla gidemeyen alıcılar için belediye tarafından merkez ile satış alanı arasında ücretsiz ring seferleri gerçekleştiriliyor.