En iyi Tayvan dizileri 2024

Asya ülkeleri çeşitlilik ve kültür bakımından zengindir. Asya’ya farklı bir bakış açısı getiriyorlar ve dürüst olmak gerekirse hepsi doğru. Her ülkenin kendi hikaye anlatımı vardır ve hepsi de bunu anlatmakta uzmandır. Bunun ışığında Tayvan, dünya eğlence endüstrisine de önemli miktarda katkıda bulunmuştur. Uzun yıllardır Tayvan draması, uluslararası ve yerel izleyiciler arasında artan bir takipçi kitlesi göstererek popülerliğini kanıtlamıştır.

Tayvan dizileri o kadar popüler ki hayran kulüplerini Asya ülkelerinin ötesine bile taşıdılar. Daha önce, bu dramaların çoğu romantik hikayeler üzerine yapıldı, ancak zaman değişti. Şimdi, herkesin istediği türden bir Tayvan draması vardır. Bu dramaların çoğu yenileniyor ve daha az bölüme sahip olmaları ile izleyicilerin onları izlemesi kolaylaşıyor. Öyleyse hiç beklemeden, halk arasında popüler olan En İyi Tayvanlı Drama listesine gelelim.

Someday or One Day

Someday or One Day

Dizi, biri 2019 ve ikincisi 1998 olmak üzere iki zaman dilimini sunuyor. 2019’da 27 yaşındaki bir kız olan Huang Yu Xuan, iki yıldır kayıp olan erkek arkadaşı Wang Quan Sheng’i bekliyor ve özlüyor ve onun öldüğü tahmin ediliyor. 1998’de Chen Yun Ru, duygularına karşılık vermeyen bir çocuk gibi. Li Zi Wei’nin sevdiği kız olmak istiyor.

Bir gün, Huang Yu Xuan bilinmeyen bir walkman ve bir kaset alır ve müziğini dinlerken uyur. Uyandıktan sonra, Wang Quan Sheng’in yanında oturduğunu gördü. Kısa süre sonra, 1998’den beri 17 yaşında bir Chen Yun Ru kızı olduğunu öğrenir. Erkek arkadaşı olduğunu varsaydığı kişi, Chen Yun Ru’nun sadece bir sınıf arkadaşı ve aşkıdır. Şimdi Huang Yu Xuan bu zaman boşluğu karmaşasını çözmenin bir yolunu bulmalıdır, yoksa Chen Yun Ru’nun 1999’daki ölümü onun ölümü olacaktır.

More than Blue: The Series

More than Blue

More than Blue: The Series, müzik yapımcısı Wang Po Han ve asistanı An Yi Qi’nin sanatçıları A-Lin için gizemli şarkının telif hakkı sahibini bulma yolculuğu etrafında dönüyor. Ayrıca gizemli şarkının yapımcısı olan K’ye ait bir günlük buldular ve günlük aracılığıyla K’nin hayat hikayesine yolculuk ettiler.

Günlük, hayat boyunca yolculuk eden ve birlikte üzüntü ve neşe deneyimlerini paylaşan iki yetim olan K ve Cream’in hikayesini anlatıyor. Ancak K’ye ölümcül lösemi kanseri teşhisi konur. Cream’in en büyük korkusunun yalnız kalmak olduğunu bilen K, ölümcül kanser hastası olduğu gerçeğini bir sır olarak saklar.

Lost Romance

Lost Romance

Zheng Xiao En, bir yayın şirketinde aşk romanları editörü olarak çalışıyor ve gizlice bir CEO’ya aşık olmayı hayal ediyor. Çalışmadığı zamanlarda, günlerini şirketin ofislerinin karşısındaki binada oturan yakışıklı CEO’su He Tian Xing’i hayal ederek geçiriyor. Bir gün Zheng Xiao En, sihirli bir şekilde kendini bir aşk romanının sayfalarında bulur ve aşık olduğu He Tian Xing ile yüz yüze gelir. Ancak kısa süre sonra bu kurgusal evrende adının Si Tu Ao Ran olduğunu ve kişiliğinin çok farklı olduğunu keşfeder.

Düzenlediği aşk romanlarından öğrendiği tüm ipuçlarını ve püf noktalarını onun kalbini tuzağa düşürmek için kullanmayı umuyor. Ancak çok geçmeden bu kurgusal dünyada kahraman kadın başrol olmadığını ve bunun yerine kötü bir yan karakter olduğunu keşfeder! Hikayeyi alt üst edip sonunda hayallerinin erkeğiyle karşılaşabilecek mi?

The World Between Us

The World Between Us

Popülerliği, ilk bölümünün tanıtımından bu yana aldığı olumlu eleştiriler ve yüksek puanlarla ölçülebilir. 10 bölüm uzunluğundaki dizi, olaya karışan tüm tarafların (katil, kurbanlar, kurbanların aileleri, medya ve güvenlik güçleri) kaderlerinin iç içe geçtiği toplu bir silahlı saldırının ardından geliyor.

Dizi, Tayvan’ın demokratik yapısal standartlarını sürükleyici ve ilgi çekici bir hikaye ile gösteriyor. Ayrıca, çekişme durumunda çeşitli ham insan doğasını araştırıyor. Diziyle ilgili dikkat çekici olan şey, burada belirli bir kahramanın olmamasıdır. Herkes kendi bölümünde ana karakterdi ve her rolün önemli bir katkısı var.

Rainless Love in a Godless Land

Rainless Love in a Godless Land

Kıyametin son yağmuru yağmadan önce bütün tanrılar çekip gidecek. Ancak sıradan bir insan kızı, beklenmedik bir şekilde geri çekilme planlarını bozar ve dünyanın bilinmeyene doğru ilerlemesine neden olur.

Amis kabilesinin animistik mitolojisine dayanarak, tanrılar artık çevre sorunlarıyla boğuşan toprakları kutsamaya istekli değiller. Tanrılar bir zamanlar sevdikleri dünyayı birer birer terk ederler. Bir insan kız, kaderini tersine çevirme fırsatının kendisinin ve koruyucusunun içinde olduğunu keşfeder. Kıyametin son gününden önce, insan ve tanrı arasında bir aşk hikayesi gelişir.

The Victims’ Game

The Victims Game

The Victims’ Game, izleyicilerinin kalbini ele geçiren 2020 Tayvan yapımı bir karanlık suç dramasıdır. Dizi adli tıp dedektifi Fang Yi Jen etrafında dönüyor. Asperger sendromu olsa bile, Fang Yi Jen işinde oldukça yeteneklidir ve bu bazen meslektaşlarını rahatsız eder. Bir gün polis, asidik piranha solüsyonunda çözülmüş bir ceset bulduğunda dünyası alt üst olur. Olay yerinden toplanan kanıtları araştırırken, ayrı yaşadığı genç kızından bir parmak izi keşfeder.

Artık Fang Yi Jen’in kızının ilişkisini ve bu korkunç cinayeti takip etmekten başka seçeneği yoktur. Bu yolculukta, aynı dava hakkında daha fazla ayrıntı bulmaya çalışan bir muhabir olan Hsu Hai-yin ile ortak oldu. İkili birlikte, gizemli ölüm zincirini çözer ve gerçeğin peşinden giderler.

Before we get married

Before We Get Married

Before we get married, yazar Ayamei’nin aynı adlı hit romanının uyarlamasıdır. Zhou Wei Wei, aynı şirkette çalışan Lee Hao Yi ile bir ilişki içindedir. Ofisin flört etmeme politikası olduğu için ilişkileri ofiste gizlidir. Chu Ke Huan, 10 yıllık kız arkadaşıyla birlikte yaşayan bir borsacıdır. Chu Ke Huan ve Zhou Wei Wei arasındaki beklenmedik bir buluşma, aralarında romantik hislerin alevlenmesine yol açar ve işler karmaşıklaşır.

Danger Zone

Danger Zone

Kusursuz bir suç, şüphelisi olmayan bir seri cinayet davası soruşturulmaktadır. Olağanüstü bir vaka, polisi ve suçluları el ele çalışmaya, cinayet mahallinin derinliklerine inmeye ve merhum için adaleti sağlamak için katille rekabet etmeye zorladı. İki kahraman birbirleriyle savaşmak için bir araya geldi, ancak şeytanın anlaşmasının gizli akıntısı kabarıyordu ve daha da büyük bir krizin başka bir dalgasını tetiklemek üzereydi!

Love Is Science?

Love Is Science

Yan Fei, Love Science Evlilik Ajansı’nın CEO’sudur. Sayısız bekarın kendine uygun bir hayat arkadaşı bulmasına yardımcı olmak için Big Data kullanıyor. Fei, her zaman bir ağabey gibi gördüğü, yıllardır onun hasretini çeken bir arkadaşıyla yeniden bir araya gelir.

Fei’nin yakışıklı eski kocası barışmak için habersiz geldiği için zamanlaması daha kötü olamazdı. Tayvan ikisi için yeterince büyük mü? Big Data’nın analizine göre, Fei için doğru kişi kim olabilir? Cesurca kendisine sevildiğini hissettiren komşu ağabeyini mi seçecek yoksa oldukça huysuz eski kocasını mı seçecektir?

Shards of Her

Shards of Her

Ortaokulda okurken tecavüze uğrayan bir kızın hikayesi. Başlangıçta, geleceği için beklentiler ve hayallerle dolu bir kızdı. Ancak bu olay nedeniyle, sonsuz bir travma uçurumuna itildi.

Light the Night

Light the Night

1980’lerin Taipei’sinin kırmızı ışıklı semtinde, popüler bir Japon gece kulübündeki kadınlar kıskançlık, kalp kırıklığı, dostluk, aşk ve ihanet arasında gezinirler.

49 Days With a Merman

49 Days With a Merman

Bir lise öğrencisi, otoriter deniz adamıyla tanışıp 49 gün birlikte yaşadığında ne olacak?

Hello Again!

Hello Again

Üniversite giriş sınavlarından yüz gün önce, Chang Ke Ai ve Yang Zi Hao lisede bir iddiaya girdiler. Aynı üniversiteye kabul edilirlerse, onun okul çantasını bir yıl boyunca taşıyacak! Beklenmedik bir şekilde, bir aile borcunu ödemek için üniversite hayallerinden vazgeçmek zorunda kaldı. On yıl sonra, caddenin hemen karşısındalar ama iki farklı dünyadalar.

Yang Zi Hao, bir mağazanın başkan yardımcısıdır, Chang Ke Ai ise annesinin bir pazarda kıyafet satmasına yardım eden bir sokak satıcısıdır. Tekrar karşılaştıklarında on yıl önceki bahsi hatırlayacaklar mı?

Wacko at Law

Wacko at Law

Mai Daqi, hukuk mesleğinde bir dâhidir, ancak hukuk firmasının kârından memnun olmadığı için avukatlık ruhsatını rafa kaldırdı. Dört yıl önce aniden ailesinin ve nişanlısının hayatını alan bir hava kazasına kadar değildi. Daqi, ailesi için adaleti sağlamak amacıyla hukuk mesleğini yeniden kazandı ve Wanmei Havayolları’nın birinci sınıf avukatlarını devirdi.

Falling Into You

Falling Into You

Chen Zi Tong şanssız. Bir zamanlar Olimpiyat Oyunlarında yarışma umuduyla gelecek vaat eden bir Tekvando sporcusuydu. Ancak entrikacı bir arkadaşının ve sadakatsiz bir erkek arkadaşının neden olduğu zayıflatıcı bir diz yaralanması, onu sportif hırslarına sırtını dönmeye zorladı. Hala rekabete geri dönmeyi hayal ediyor, ancak yeni başlayan bir dağıtım şirketinde işçi olarak işe girmeye zorlandı.

Tuhaf bir aksilikten sonra gelecek vaadeden şirketin genç ve başarılı CEO’su Fang Zhi Sheng ile tanışır. Şirketinin merkez ofisinde bir iş bulmayı başarır, ancak Fang Zhi Sheng kısa süre sonra, tanıştığı hemen hemen her kadında çok etkili olan birçok cazibesinin Chen Zi Tong üzerinde işe yaramadığını keşfeder.

Detention

Detention

1990’larda Greenwood Lisesi’nde başlar. Bir transfer öğrencisi olan Yunxiang Liu, tesadüfen kampüsteki yasak alana adım atar ve burada Ruixin Fang’ın hayaletiyle karşılaşır. Fang daha sonra, son 30 yıldaki gizli tarihi ve travmayı ve sansür çağında özgürlük için savaşan bir grup genç öğrenci ve öğretmenin nasıl zulüm gördüğünü ortaya çıkarır. Hikayeleri, anlatılmayı ve ifşa edilmeyi bekleyen kabuslar gibi okula geri gelmeye devam ediyor.

The Ghost Bride

The Ghost Bride

1890’da Colonial Malacca’da geçen genç bir kadın, ailesinin mali borcunun affedilmesi karşılığında ölü bir adamla hayalet gelin olarak evlenmeye zorlandı. Zorunluluktan kaçma girişimi, içinde olacağını düşündüğünden çok daha büyük ve gizemli bir komployu keşfetmesiyle karmaşıklaştı.

The Wonder Woman

The Wonder Woman

Pazarlama dünyasında bir usta olan Du Ai Sha, tüm kariyerini zirveye çıkmak için savaşarak geçirdi. Gözlerini önündeki hedeflere dikmiş, şiddetli azmi ve sarsılmaz kararlılığıyla tanınır. Ai Sha, önüne çıkabilecek herhangi bir şeyin dikkatini dağıtmasına asla izin vermeyerek, işi bitirmek için gereken her şeyi kullanır.

Ai Sha ile birlikte çalışan Yi Feiyang, her soruna her zaman bir yanıtı olan ve durum ne olursa olsun avantaj elde etme konusunda esrarengiz bir yeteneğe sahip başka bir pazarlama dehasıdır. İşe ve hayata yaklaşımlarında tamamen farklı olan Ai Sha ve Feiyang, her biri işinde en iyisi olmaya çalışırken, işyerinde şiddetli bir rekabet geliştirmiştir.

Ancak sorun çıktığında Ai Sha ve Feiyang, önlerindeki engellerin üstesinden gelmek için birleşik yeteneklerini kullanarak birlikte çalışmak zorunda kalırlar. Oldukça iyi bir takım olduklarını fark eden iki rakip, birbirlerini yepyeni bir ışık altında görmeye başlar.

Amensalism

Amensalism

Cheng You Kuan, on yaşındayken hayatının akışını sonsuza dek değiştirecek bir olay yaşadı. Hayatta kalan tek kişi veya korkunç bir kaza olan You Kuan, olaydan o kadar travma geçirdi ki, o zamandan beri her gece ölüm rüyası görüyor. Korkunç rüyalarının peşini bırakmayan You Kuan’ın hayatı, ancak rüyasında gördüğü ölümlerin sadece kabuslar olmadığını, aslında geleceğe dair kısa bakışlar olduğunu anladığında daha da kötüleşir. Etrafındaki insanların ne zaman, nerede ve nasıl öleceğini bilen You Kuan, son on dokuz yılını tarif edilemez dehşetlerle geçirdi.

Fragrance of the First Flower

Fragrance of the First Flower

Lisede ön yargı ve korkuyla ayrılan iki kadının, ilerleyen yaşlarda yeniden bir araya gelmelerinin ve hayal etmeye asla cesaret edemedikleri bir aşkın çiçek açması ihtimaline açık olmalarının hikayesi.