Marmaray’dan Sabiha Gökçen’e nasıl gidilir?

Sabiha Gökçen Havalimanı’na en yakın Marmaray istasyonu Pendik YHT İstasyonu’dur. Pendik’te Marmaray’dan inin ve aşağıdaki detaylı yol tarifini takip ederek kısa sürede hedefinize ulaşın.

Pendik’teki havalimanına Marmaray ile direkt gidiş yoktur. Bu nedenle Marmaray’dan Pendik istasyonunda inip aktarma yapmanız gerekiyor. Burada bazı seçenekler olsa da en uygun seçenek hala İETT otobüsüdür.

En yakın Marmaray istasyonundan Sabiha Gökçen’e geçiş

Aslında Marmaray İstasyonundan en hızlı geçiş desek daha doğru olur. Çünkü belki İçmeler istasyonu, havalimanına daha yakındır. Ancak Pendik istasyonunda daha planlı ve kesin hatlar var. Bu yüzden Sabiha Gökçen’e Marmaray’dan geçecekseniz mutlaka Pendik’te inin.

En az parayı ödeyerek gitmek isteyeceğinizden eminim, çünkü zaten Marmaray ile gelmişsiniz. Bu yüzden İETT otobüsünü ilk seçenek olarak anlatacağım.

İstasyondan kuzey tarafa çıkın, otobüs durağında MR60 İETT otobüsü için bekleyin. Seferler sık olduğu için çok beklemezsiniz. Tek biletlik geçiş ücreti kesilir ve yaklaşık 25 dakikada havalimanına varırsınız.

Eğer taksi ile gitmek isterseniz, Pendik YHT İstasyonundan Sabiha Gökçen’e kaç para tutar diye merak ediyorsanız, sizin için hesapladık. Aşağıdaki ekli haberden görebilirsiniz.

Ayrıca metro ile de gidebilirsiniz. Bunun için Pendik YHT’den Pendik metro istasyonuna gitmelisiniz. Fazla uzaklık yok, Adnan Menderes Bulvarı’ndan yürüyerek 15 dakika, otobüsle 3 dakika sürer. Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım hakkında daha fazla rehber için aşağıdaki makaleleri gözden geçirebilirsiniz.