Aileler için en iyi SUV araçlar

SUV’lar şu anda Türkiye’de araç yaşamının bel kemiğini oluşturuyor, taşıtları ofise, ekipleri şantiyelere, çocukları okula ve meraklıları off-road maceralarına taşıyor. Son derece pratik olan SUV’lar (veya isterseniz crossover SUV’lar), iki veya üç sıra koltuk, elektrikli veya hibrit güç aktarma organları, yüksek performanslı motorlar, en yeni araç içi eğlence ve güvenlik teknolojisi, yüksek çekme oranları ve daha fazlasıyla çeşitli şekillerde mevcuttur.

Aileler için en iyi SUV modelleri her boyutta ve lüks seviyesinde gelir ve burada hepsini ayrı başlıklarda değerlendirdik. En beğenilen 2021-2022 SUV’larını arıyorsanız, her segmentteki favorilerimiz ve seçtiklerimiz için okumaya devam edin.

En iyi küçük SUV: Hyundai Kona

hyundai kona

Kona’nın enerjik ve canlı tasarımından ve aile dostu fiyatından bahsetmiyorum bile. Ayrıca, çevik yol tutuşu ve iyi bir süspansiyon, nerede oturursanız oturun yumuşak bir sürüş anlamına gelir. Sürücüler, Apple CarPlay ve Android Auto özelliği, ön çarpışmadan kaçınma yardımı ve sürücü dikkat uyarıları dahil olmak üzere bir dizi standart özelliğin keyfini çıkaracak.

Daha enerjik hızlanma için turbo motora yükseltme buna değer. Arka koltuk, çocuklar için mükemmel olsa da, yetişkinlerin diz mesafesi konusunda biraz eksik olduğunu düşünebilir.

En İyi Kompakt SUV: Honda CR-V

Honda CR-V

Güvenlik ve CR-V el ele gider. Kayda değer bir çarpışma önleme teknolojisine sahiptir. Keyifli sürüş ve dengeli sürüş hissini yenmek zor. Oldukça yakıt tasarruflu ve etkileyici bir ivmeye sahip. Şerit asistanı ve uyarlanabilir hız sabitleyici standarttır.

Muhtemelen standart 5″ bilgi-eğlence sisteminden Apple CarPlay veya Android Auto ile entegre olabilen daha büyük bir 7″ ekrana geçmek isteyeceksiniz. Honda, performans, pratiklik ve güvenilirlik arasında iyi düşünülmüş bir denge ile öne çıkıyor. Geniş bagaj alanı ve geniş iç mekan da cabası.

En İyi Lüks Kompakt SUV: Porsche Macan

Porsche Macan

Pratik yapısıyla dengelenen ayırt edici gövdesi ve sportif sürüş performansı, onu arzu edilen bir aile seçeneği haline getiriyor. Motor seçiminden bağımsız olarak, canlı bir hızlanma ve ilgi çekici bir sürüş elde edeceksiniz. Bu araç, frenleme ve yol tutuş açısından etkileyici olan sürüş performansıyla öne çıkıyor. Daha maceralı bir sürüş arıyorsanız, tüm modeller için isteğe bağlı tavan rayları veya sağlam tavan taşıma sistemleri mevcuttur. Ayrıca orta konsol ünitesinin içindeki isteğe bağlı akıllı telefon bölmesini de oldukça güzel. Telefonunuzu kablosuz olarak şarj edebilirsiniz.

Konfor ve teknoloji seçenekleri kolayca eklenebileceğinden, düşündüğünüz tüm eklentileri kontrol edin. Isıtmalı ön ve arka koltuklar ve kalkış-kontrol özelliği gibi pek çok yükseltme mevcut, ancak ne olursa olsun aracın tadını çıkaracaksınız. Arka koltuğu ve bagaj kapasitesi rakiplerine göre daha dar. Kontrollü süspansiyondan akıcı sürüş deneyimine kadar etkileyici bir performans sunar. Klasik bir spor sedan yerine bunu tercih ederseniz, sürüş yeteneklerinden fedakarlık ediyormuş gibi hissetmeyeceksiniz.

En İyi Orta Boy SUV: Honda Passport

Honda Passport

Şaşırtıcı derecede hızlı ve çeviktir ve zemin panelinin altındaki zemin altı alanı gibi birçok akıllı depolama olanağı içerir. Konfor ve çeviklik arasında güzel bir denge kurar. Kolay manevra kabiliyetine sahiptir ve sınıfına göre geniş bir iç alan sunar. Şeritte kalma yardımı, uyarlanabilir hız sabitleyici ve otomatik acil frenleme ile ön çarpışma uyarısı gibi gelişmiş güvenlik teknolojilerini içeren pratik bir araçtır.

2021 model yükseltmesinin, önceki 5″ varyanta kıyasla standart 8″ dokunmatik ekran anlamına gelmesi daha iyi, ancak yerleşik navigasyonun yalnızca daha yüksek trimlerde kullanılabildiği için daha fazla para harcamak lazım. Piyasadaki en seksi araç olmayabilir, ancak son derece yetenekli. Ailenizi neredeyse her yere taşıyabilecek kadar geniş ve güçlü olacak şekilde tasarlanmış sağlam iki sıralı bir SUV! Hem yetişkinler hem de çocuklar, özellikle uzun yolculuklarda ikinci sıradaki baş ve diz mesafesinden memnun olacaklar.

En İyi Lüks Orta Boy SUV: Genesis GV80

Genesis GV80

Genesis’in ticari araç alanına temel girişi sizi hayal kırıklığına uğratmaz. Hyundai’nin lüks yan markası olan bu Genesis, stil ve incelik sunar ve zarif görünümüne uygun performans ayrıntılarına sahiptir. Ayrıca, şehir sokaklarında ve otoyollarda baş döndürücüdür. Genesis, özellikle yarı otonom sürüş modu ve otomatik acil frenleme dahil olmak üzere birçok standart sürücü yardımı özelliğine sahiptir. Akıllı Seyir Kontrolü için marka, bir sürücünün benzersiz tarzını daha iyi anlamak için makine öğrenimi gibi yeni çığır açan teknolojilerden yararlanıyor.

İsteğe bağlı üçüncü sıra yolcular için dardır. Navigasyon ekranı uzun ve incedir, bu da fiziksel kontrollerin kullanımını dokunmatik ekran arayüzünden daha kolay hale getirir. Bu, çevik yol tutuşu ve ultra sessiz iç mekanı ile son derece yetenekli bir araçtır. Kabini lüks ve moderndir ve uzun garanti kapsamı sayesinde, nispeten yeni bir katılımcı olmasına rağmen kendinizi güvende hissedebilirsiniz.

En İyi Tam Boy SUV: Kia Telluride

Kia Telluride

Bir nedenden dolayı tekrar kazanan, lüks, geniş üç sıralı Telluride, pahalı bir fiyatı olmamasına rağmen lüks hissediyor. Kalabalık bir aile için sorunsuz ve keyifli bir sürüş sunuyor ve özellikle güç aktarma organlarında çok etkileyici bir garantiyle geliyor. Sürücüler, tümü standart olarak gelen ileri çarpışma uyarısı, kör nokta algılama ve şeritte kalma yardımı gibi güvenlik teknolojilerinden yararlanacak. Ayrıca tüm sıralarda bol miktarda şarj bağlantı noktası var.

Yakıt ekonomisi, özellikle standart V-6 motorunda daha iyi olabilir. Giriş noktası göz önüne alındığında, isteğe bağlı dört tekerlekten çekiş, baş üstü ekran ve çift açılır tavan gibi yükseltmeler alınabilir. Sürüş deneyimini konforlu ve sakin. Üçüncü sırada yetişkinlerin bile kolayca seyahat etmesini sağlayan zarif ancak pratik bir araca sahip olursunuz. Ve arkadaki iki sıra katlanmış haldeyken, etkileyici bir bagaj alanına sahip olabilirsiniz.

En İyi Lüks Tam Boy SUV: BMW X7

BMW X7

Şirketin mevcut en büyük aracında bir BMW’den bekleyeceğiniz yumuşak ve sessiz sürüşü sunar. Kabin içi, trimden bağımsız olarak birinci sınıftır ve üçüncü sıra, büyüyen bir aileyi kolayca barındırabilir. “Aile arabası!” diye bağırmayan harika, pratik bir aile arabası. BMW, Android Auto uyumluluğu (Apple CarPlay ile birlikte) ve geniş 12,3″ dokunmatik ekran dahil olmak üzere yeni standart özelliklere sahiptir. Bilgi-eğlence sistemi ekrandan veya orta konsoldaki döner düğme aracılığıyla kolayca kontrol edilebilir. Bu, bir kasa ile birlikte gelir. kör nokta izleme, arkadan çapraz trafik uyarıları ve otomatik acil frenleme ile ön çarpışma uyarısı gibi diğer standart sürücü yardımı özellikleri dahildir.

Tüm koltuklar açıkken, bagaj alanı sınırlıdır; yalnızca üç el bagajı sığdırabilirsiniz. Bir yetişkin için alan sıkışık olacağından, üçüncü sıra koltuklar küçük çocuklar için en iyisidir. Araç, hareketle kontrol desteği sunuyor ancak bunu pek kullanışlı bulmadık ve HVAC kontrolleri biraz karmaşıktı. Bu üç sıralı SUV, standart olarak yedi yolcu için konforlu, lüks bir yolculuk sunar ya da altı koltuklu bir konfigürasyon için kaptan koltuğunu tercih edebilirsiniz.

En İyi Büyük SUV: Chevrolet Suburban

Chevrolet Suburban

Yeniden tasarlanan 2021 modeli, zaten sevdiğimiz bir aracın artık daha büyük ve daha iyi olduğu anlamına geliyor! Dokuza kadar oturma yeri ile geniş bir aile (ve tüm ekipmanları) için konforlu ve geniş bir yolculuktur. Her ekranın farklı içerik oynatabildiği arka koltuk eğlence sistemi ve yerden yüksekliği artırmak için yüksekliğin değiştirilmesine izin veren ayarlanabilir bir süspansiyon gibi isteğe bağlı yükseltmeler harikadır.

Büyük boyutu, küçük alanlarda manevra yapmayı ve şehir sokaklarında park etmeyi zorlaştırır. İster çocukları açık hava oyunlarına götürüyor olun, ister ağır yükleri taşıyor olun, Suburban’ın büyük bagaj alanını, güçlü performansını ve havadar iç mekanını seveceksiniz. Ayrıca otomatik acil frenleme, ileri çarpışma uyarısı ve kullanıcı dostu bilgi-eğlence sistemi gibi daha standart özellikler de var.

En İyi Lüks Büyük SUV: Cadillac Escalade

Cadillac Escalade

Zengin. Escalade her zaman büyüklükle eş anlamlı olmuştur ve şimdi uzunluk arttıkça daha da fazlası var! Yeniden tasarlanan 2021 modeli ayrıca yenilenmiş dış tasarım ve iyileştirilmiş yol tutuşu içeriyor. Ekranı büyüktür (38 inç!) ve sektörde kavisli OLED teknolojisinden yararlanan ilk ekrandır. Üç bölüme ayrılmıştır: direksiyon simidinin solunda, dijital gösterge ekranı ve merkezi ile yaklaşık 17″ bilgi-eğlence ekranı. Head-up ekranı da çok net ve tam renkli olup, bir sonraki dönüş gibi önemli bilgileri yolu gözden kaybetmeden almayı kolaylaştırır.

Bazı iç malzeme ve kaliteden dolayı hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz ve standart motoru ortalamanın altında yakıt ekonomisine sahiptir. Şimdi beşinci neslinde olan Escalade, önceki modellere göre fiyatına daha uygun hissettiren yüksek teknolojili, lüks bir sürüş sunuyor. Yapıdan bağımsız olarak sorunsuz bir sürüş elde edersiniz ve hem ön hem de arka yaya algılamalı otomatik acil frenleme ve şerit tutma yardımı gibi birçok sürücü güvenliği özelliği dahildir.