Kartalspor maçlarını nerede oynuyor?

Kartalspor maçlarını İBB Yakacık Stadı’nda oynamaktadır. Kartalspor’un maçları, İBB’ye ait olan Yakacık Stadı’nda oynanıyor.

Kartalspor Stadı

Kartalspor Stadı 2018 yılında yıkıldı. Kartalspor 7.195 kişi kapasiteli Kartal İlçe Stadı’ndaki son maçına 2017-2018 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’de mücadele ettiği sırada çıktı.

Kartalspor, Kartal İlçe Stadı’ndaki son maçını 7 Ekim 2017’de Çayırovaspor’a karşı oynadı ve 2-0 kaybetti.

Kartalspor ve Mimar Kubilay Köse Stadyumu

Kartalspor 29 Ekim 2017’de Bornova Yeşilova ile oynadığı ve 1-0 kazandığı karşılaşma ile Mimar Kubilay Köse Stadyumu’na taşındı. Kartalspor, 2017 ile 2023 yılları arasındaki iç saha karşılaşmalarını Bulvarspor’un Mimar Kubilay Köse Stadyumu’nda oynadı.

Kartal ilçesinde, Esentepe Mahallesi’nde yer alan Mimar Kubilay Köse Stadyumu (Bulvar Stadı olarak da bilinir) 2.000 koltuk kapasitesine sahip.

Kartalspor ve Yakacık Stadyumu

Kartalspor’un yeni stadı, Yakacık’ta Kartal Belediyesi ile İBB işbirliğinde inşa edildi. İBB tarafından inşa edilen stadyum, Kartal ilçesindeki birçok futbol kulübü için önemli bir ev haline geldi. Bu külüplerden biri de stadı olmayan Kartalspor. Stadyumun bin kişilik koltuk kapasitesi var ve doğal çime sahip.