Kartal Orhantepe’de trafik kazası

Kartal Orhantepe Mahallesi’nde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı. Kaza nedeniyle bir süre trafik sıkışıklığı oluştu.

4 Ocak 2022 saat 22:00 sıralarında Orhantepe Mahallesi Şehit Hakan Kurban Caddesi ve Site Sokak kesişiminde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı. Edinilen bilgiye göre, yola dikkatsiz girdiği belirtilen bir otomobil ile hafif ticari araç çarpıştı. Kazanın etkisiyle savrulan hafif ticari araç yolun kenarında park halinde duran TIR’a çarptı.

Kaza esnasında otomobil ve hafif ticari araç içinde bulunanlar arasında yaralananlar oldu. Olay yerindekilerin ihbarı ile kaza mahalline kısa sürede ambulans ve itfaiye sevk edildi.

Ekiplerin çalışması ile kaza yapan araçlardan yaralı olarak kurtarılan 2 kişi hastaneye kaldırıldı. TIR’da ise kimsenin olmaması ve yol kenarında o esnada yaya olmaması kazada daha büyük bir zayiat verilmesini engelledi.

Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesini olay yerinde yapmasının ardından yaralılar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.