Kartal Petrol İş Mahallesi’nde trafik kazası

Kartal Petroliş Mahallesi’nde meydana gelen trafik kazasında bir otomobil kaldırıma çıktı. Kaza nedeniyle ölü veya yaralı olmazken, araçta maddi hasar meydana geldi.

Kaza 25 Haziran 2022 Cumartesi günü saat 20:15 sıralarında Petroliş Mahallesi Üsküdar Caddesi’nden Tekel Caddesi’ne çıkan köprü girişinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, önündeki araca çarpmamak için aracını sola kıran otomobil hızını alamayarak kaldırıma çıktı. Araç içindekilerde büyük panik yaşanırken, aracın Üsküdar Caddesi’ne uçmaması ve ölü veya yaralı olmaması büyük şans oldu.

Kaza sonrası kazaya karışan otomobilin sağ amortisörü kırıldı. Ayrıca tekerleğin de yamulduğu görüldü. Otomobilin sağ tarafında büyük maddi hasar meydana geldi. Kaza nedeniyle trafik bir süre aksadı. Köprü trafiği daha sonra normal seyirde işledi. Honda marka otomobilin enkazının kaldırılması için çalışmalara başlandı. Büyük şok ve panik yaşayan sürücüye su verildi.

Petroliş Mahallesi’nde geçmiş kazalar

Bu haberde Petroliş Mahallesi’nde geçmişte yaşanan kazaları da bir araya getiren ve yeni bir olay oldukça güncellenen bir arşiv nitelikli haberdir. Petrol iş mahallesinde geçmişte meydana gelen trafik kazalarını aşağıda okuyabilirsiniz. Yeni kazalar oldukça bu sayfayı güncelleyeceğiz.

14 Ocak 2022 Cuma günü Kartal Petroliş Mahallesi’nde meydana gelen trafik kazasında ters yola giren taksi ile bir binek otomobil kafa kafaya çarpıştı. Kaza saat 08:00 sıralarında Petroliş Mahallesi’nda Sancaktar Caddesi ile Bahçeler Sokak’ın kesiştiği kısımda meydana geldi.

petrol is taksi kaza
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Edinilen bilgiye göre, Bahçeler Sokak’tan Sancaktar Caddesi’ne girmekte olan taksi, yola ters istikamet üzerinden dalmaya çalıştı. Karşı yönden gelen lüks otomobil ile taksi kafa kafaya çarpıştı. Kaza nedeniyle ölü ve yaralı olmazken her iki araçta da maddi hasar meydana geldi. Kazanın ardından taksicinin arkadaşları da olay yerine geldi. Kaza nedeniyle cadde bir süre trafiğe kapanırken diğer araçlar da ters yönden kontrollü şekilde yollarına devam edebildi.