Disney Plus Türkiye ne zaman ve ücreti

Yeni Disney Plus akış hizmetinin Türkiye'ye gelişi, maliyeti, uyumlu cihazlar, katalog, abonelik paketleri, ücreti ve daha fazlası hakkında bilmeniz gereken her şey.

Uzun zamandır beklenen akış platformu Disney Plus’ın Türkiye’ye ne zaman geleceği belli oldu. Disney + ile ilgili resmi lansman tarihi açıklandı. Disney Plus Türkiye’de 14 Haziran’da hizmete girecek.

Disney+ Türkiye’ye ne zaman geliyor?

Disney+, akıllı telefonlar, tabletler, TV vb. gibi internet erişimi olan herhangi bir cihaz için kullanılabilecek yeni akış hizmeti seçeneği olarak Netflix ve Amazon Prime Video’nun rakibidir. Disney+, Disney, Marvel, Lucasfilm (Star Wars), Pixar, 21st Century Fox, National Geographic’ten film ve dizilerden oluşan kapsamlı bir kataloğa sahiptir ve halihazırda 600’den fazla içerik mevcuttur.

Yayın hayatına 12 Kasım 2019’da Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Hollanda’da başlayan Disney+’ın Türkiye’de ne zaman yayına gireceğiyle ilgili ilk ayrıntılar belli oldu. Walt Disney Company yayın hizmeti olan Disney Plus’ın Türkiye’de ne zaman yayına gireceği ve abonelik paketlerinin kaç para olacağı açıklandı. Disney+ akış platformunun Türkiye yayınları 14 Haziran 2022’de başlayacak.

Disney+ ücreti nedir?

Disney Plus için abonelik ücreti aylık 34,99 TL olacak. Yıllık ücretlendirme ise 349,90 TL olarak belirledi. Disney Plus lansmana özel bir yıllık üyelik için sınırlı bir süre için geçerli olacak şekilde 279,90 TL ile bir kampanya yapıyor.

Disney+’ın Türkiye’de piyasaya sürülmesinden sonra, aynı anda 4 ekrana veya cihaza bağlanmak için aylık ve yıllık fiyatı ile özel bir yıllık fiyatla bir lansman öncesi teklif açıklanacak. Promosyondan yararlanmak isteyenler için özel fiyatın resmi lansmandan bir gün önce sona ereceğini belirtmekte fayda var.

500’den fazla film, 300 dizi ve 25 özel Disney+ Orijinali ile Disney+, Türkiye lansmanı için geniş bir içerik kataloğuna sahip olacak. Disney Plus ile beraber Simpsonlar da ekranımıza gelecek. The Simpsons, televizyon tarihinin en bilinen ve en başarılı animasyon dizilerinden biridir ve geride 30’dan fazla sezon geçmiş olmasına rağmen, henüz bitmemiştir.