USB-C laptop şarj aleti önerisi

Bir zamanlar laptopunuz için yeni bir şarj aleti almak işkence gibiydi çünkü fiş tipi, güç ve amperaj açısından uyumlu olanı bulmanız gerekiyordu. O dönem, USB-C bağlantılı dizüstü bilgisayarların gelmesiyle sona erdi, çünkü artık şarj aletlerinin değiştirmeleri çok daha kolay ve daha ucuza alınabiliyor ve bu yazıda size piyasadaki en iyi USB-C şarj cihazlarının hangileri olduğunu anlatacağız.

Avrupa Birliği’nin evrensel şarj cihazıyla ilgili yeni düzenlemeleri ile USB-C, dizüstü bilgisayarlarımıza, sabit sürücülerimize, yazıcılarımıza güç sağlamak ve hatta cep telefonlarımızı şarj etmek için ortak bir arayüz haline geliyor. Evin etrafında çekmecelerde toz toplayıp yok olmak için onlarca şarj cihazı ile yıllarca geriye pek bir şey kalmadı. Bu yüzden ihtiyaçlarınıza en uygun USB Type-C şarj cihazını seçmeniz için bu makaleyi hazırladık.

USB-C şarj cihazı maksimum gücü ne olmalı?

Açıkçası, USB-C dizüstü bilgisayar şarj cihazları arıyorsanız, bunun nedeni, bu tür bağlantılarla şarj etmeyi destekleyen bir dizüstü bilgisayarınız olduğunu varsayıyoruz. Aynı şekilde, burada bir dizüstü bilgisayara hizmet verecek kadar güçlü modelleri seçecek olsak da, hepsi tabletinizi, akıllı telefonunuzu veya USB-C şarjı destekleyen herhangi bir cihazı şarj etmek için mükemmel şekilde geçerlidir.

Genel bir kural olarak, dizüstü bilgisayarınızla birlikte gelen şarj cihazı, hatta USB-C olanlar bile dizüstü bilgisayarınızın pili için optimize edilmiştir. Bununla birlikte, genel kural bu olsa da, bu konuda eksik olan ve cihazın desteklediği maksimum güce sahip bir şarj cihazı dahil etmeyen birçok üretici var. USB-C ile şarj edilen hemen hemen tüm dizüstü bilgisayarların maksimum yükü 60 watt’tır (96 watt’a kadar şarjı destekleyen MacBook Pro hariç), bu nedenle Dizüstü bilgisayarınızın şarj hızını artırabileceğinizin göstergesi, şarj cihazının gücüne bakmaktır; 60 watt’tan azsa, yenisiyle hızlandırabilirsiniz.

USB-C şarjı destekleyen dizüstü bilgisayarların çoğu maksimum 60 watt’a sahiptir ve bu nedenle dizüstü bilgisayarınız için bir USB-C şarj cihazı ararken minimum 60 watt aramalısınız. Mağazalarda göreceğiniz birçok modelin daha fazla güce sahip olması onları Apple’ın MacBook Pro’su ile uyumlu kılıyor, ancak aynı zamanda birden fazla cihazı aynı anda şarj edebilmek için daha fazla bağlantı portuna sahiptirler

En iyi USB-C dizüstü bilgisayar şarj cihazları

Aşağıda, bizim görüşümüze ve deneyimlerimize göre, piyasadaki dizüstü bilgisayarlar için en iyi USB-C şarj cihazları olanları seçtik, ancak daha önce de söylediğimiz gibi bu, yalnızca dizüstü bilgisayar kullanımı için oldukları anlamına gelmez; Yüksek güçlerinden korkmayın, tabletler, akıllı telefonlar ve diğer cihazlarla sorunsuz bir şekilde çalışacaklardır.

Baseus 120 W GaN

Baseus 120 W GaN

İki dizüstü bilgisayarı (veya diğer cihazları) ve bir akıllı telefonu tek bir fişli şarj cihazıyla şarj etmek istiyorsanız, 120 watt’a kadar toplam güç sağlayabildiği için bu ideal seçenektir. Elbette, bağladığınız cihazlara bağlı olarak maksimum gücün değiştiğini unutmayın:

  • Tek bir USB-C bağlantı noktası: 100 W’a kadar
  • Her iki USB-C bağlantı noktası: 120W’a kadar (her biri 60W)
  • Bir adet USB-C ve USB-A: USB-C’de 87 W ve USB-A’da 30 W
  • Kullanılan üç bağlantı noktasının tümü: Birinci USB-C’de 60W, ikincide 30W ve Tip-A’da 30W

QuickCharge 3.0 ile dizüstü bilgisayarlar ve akıllı telefonlar ile uyumludur.

Nekteck USB-C 111 W

Nekteck USB-C 111w

Bu dizüstü bilgisayar şarj cihazı normal bir prizle duvara takılır, ancak daha sonra cihazın kendisi ayrıdır, böylece masaya koyabilirsiniz. Tek USB-C bağlantı noktasında 87W’a kadar güç sağlar ve ardından her iki USB Type-A bağlantı noktası için ek 24W, 12W sağlayabilir. Bu nedenle, bir dizüstü bilgisayarı ve birkaç akıllı telefonu veya USB bağlantısına ihtiyaç duyan diğer cihazları şarj etmek için idealdir.

SIMPFUN USB-C 87 W

SIMPFUN USB-C 87 W

Hayatınızı zorlaştırmak istemiyorsanız ve sadece sahip olduğunuz şarj cihazının yerine bir USB-C şarj cihazı istiyorsanız, bu model oldukça ucuz olduğu için sizin için harika olacaktır ve size tam olarak şunu verecektir: Tek şarjda 87W güç. Dizüstü bilgisayarınızı şarj etmek için bir adet USB-C bağlantı noktası.

TOPK USB-C 65 W

TOPK USB-C 65 W

Aradığınız şey iyi fiyat / performans oranına sahip bir USB şarj cihazıysa, onu zaten buldunuz. Bu cihaz, USB-C bağlantı noktası ile iki A Tipi bağlantı noktası arasında 65 W’a kadar birleşik güç sunar ve dizüstü bilgisayarınızı, akıllı telefonunuzu veya tabletinizi tek bir fişle aynı anda şarj etmek için idealdir.