Photoshop brush (fırça) ekleme

Bu yazıda size Photoshop programı için fırça bulmak için en iyi indirme sitelerini gösteriyoruz. Birçok durumda projelerimizi Adobe Photoshop programında hazırlamak için farklı fırçalara ihtiyacımız oluyor.

Brush olarak da adlandırılan bu fırçalar, tuvalimizi soyut veya bir ağaç gibi farklı şekillerde boyamamıza izin verdiği için çok yardımcı oluyor. Bu fırçaların bilgisayara indirilip kurulabilme kolaylığı sayesinde çok daha verimli bir çalışma sağladığı için kullanımı yaygınlaşmıştır. İşte bu yüzden size Photoshop için en iyi fırça indirme sitelerini göstermek için bu makaleyi yapmaya karar verdik.

Adobe Photoshop için fırça indirme siteleri

Lafı fazla uzatmadan bu yazının en önemli kısmına, Photoshop fırçalarını indirmek için bilmeniz gereken sitelere geçelim.

Pepsized

Pepsized, Photoshop programı için fırça indirebileceğimiz bir web sayfasıdır. Bunun içinde teknik fırçalar, ağaçlar, çimenler veya bulutlar gibi doğa fırçaları gibi farklı kategoriler bulabiliriz. Ayrıca kahve lekeleri bile var. Bir kategori seçtiğimizde, tüm bu fırçaların olduğu bir set bulacağımız başka bir sayfaya gideceğiz.

Brush King

Brush King, Photoshop programında indirip kullanabilmemiz için bize çok daha fazla fırça sunan eksiksiz bir web sayfasıdır. Web sitesinde farklı kategoriler buluyoruz, bu nedenle belirli bir fırçayı bulmak çok kolay. Bu kategoriler arasında çizimler, kalpler, resim, doğa, bitkiler, vektörler, semboller bulabiliriz.

Qbrushes

Qbrushes web sayfası, Photoshop programında kullanmak için çok çeşitli fırçalara sahip olmamızı sağlar. Bu sayfada, aramayı kolaylaştıran fırçaları sınıflandıran çok çeşitli kategoriler buluyoruz. Bu kategoriler içerisinde soyut, dokular, nesneler, doğa fırçaları, çiçek ve duman gibi elementleri bulabiliriz. Bu kategorilerin her birinde, fırça aramasını daha da spesifik hale getiren alt kategoriler görebiliriz. Bu web sitesi, uzun süre aramak zorunda kalmadan istediğimiz fırçayı hızlı bir şekilde bulmak için idealdir.

WeGraphics

WeGraphics, projelerimizde kullanmak üzere farklı unsurları bulabileceğimiz bir web sayfasıdır. Bunların arasında yazı tipleri, vektörler, efektler, simgeler, dokular, çizimler, diğer seçeneklerin yanı sıra ve bizi en çok ilgilendiren, Photoshop için fırçalar gibi öğeler bulabiliriz. Fırçalar bölümünde farklı türler bulabiliriz. Bu web sitesinin dezavantajı, kategorilere ayrılmamış olmasıdır, bu da çalışmalarımızı Photoshop’ta yapmamız gereken belirli bir fırçayı bulmayı zorlaştırmaktadır.

Ideasplayer

Ideasplayer, özellikle Photoshop programı için ayrılmış bir web sitesidir. Bunun içinde makaleler, tasarım eğitimleri, çizim efektleri ve rötuş gibi farklı kategoriler bulabiliriz. Ayrıca Photoshop eğitimlerini ve dokularını da buluyoruz. Farklı fırça stillerini indirmemize izin veren fırçalar adlı bir kategori var. Fırçalar setlerle ayrılmıştır, bu nedenle tek bir fırça yoktur. Bu fırçaların lisansının kullanımı hem kişisel hem de ticari kullanım için ücretsizdir.

Wowbrushes

Wowbrushes web sitesi bir resim bankasına benziyor, ancak resim olmak yerine fırçalar var. Sayfanın üst kısmında, işimizi yapabilmek için ihtiyaç duyduğumuz daha spesifik fırçaları bulmamıza yardımcı olan bir arama motoru var. Bu web sitesinin avantajı, fırçaları tuval üzerine boyadıklarında nasıl olacağını görmenin oldukça kolay olmasıdır, çünkü resimler ile nasıl görüneceğini gösterir. Sitenin dezavantajı, kategorilere göre sınıflandırılmamaları, bu da belirli fırçaları aramayı zorlaştırıyor, bunu yapabilmek için yalnızca üstün arama motorumuz var. Bir fırçanın resmine tıkladığımızda, bizi fırçaları tamamen ücretsiz olarak indirebileceğimiz indirme sayfasına götürüyor.

123 freebrushes

123 freebrushes, yalnızca Photoshop için fırçalar konusunda uzmanlaşmış bir web sitesidir. Bu sitede, sayfanın üst kısmında kategorilere ayrılmış çok çeşitli fırçalar bulabiliriz. Bu kategoriler arasında Noel, yiyecek, içecek, mineraller, gökyüzü, su, çiçekler ve bize sundukları birçok şeyi bulabiliriz. Bu fırçaları indirmek tamamen ücretsizdir ve hem kişisel hem de ticari kullanım için ücretsizdir.

Brusheezy

Brusheezy web sitesi, Photoshop fırçalarını ücretsiz olarak bulabileceğimiz bir web sitesidir. Bu sayfada indirmek için premium abonelik gerektiren fırçalar var. Web sitesinde, Photoshop’taki çalışmalarımız için kullanmak istediğimiz fırçaları daha iyi bulmak için farklı kategoriler bulabiliriz. Bu kategoriler, web’de bulabileceğimiz diğer birçok kategori arasında soyut, doku, illüstrasyon, 3D, nesneler, cam, sihirdir. Farklı lisans sınıflarımız var, standart, premium, yaratıcı ve editoryal kullanım buluyoruz.