Stranger Things 4. sezon ne zaman çıkacak

‘Stranger Things’ Netflix’teki en büyük mücevherlerden biridir. Muazzam başarılar elde eden başka diziler de oldu, ancak Duffer kardeşlerin yarattığı dizi, daha önce gördüğümüz üç sezon boyunca benzeri görülmemiş bir etki yarattı.

Şimdi, Netflix orijinal yapımlarından biri olan ‘Stranger Things’in 4. sezonu hakkında bilinen her şeyi gözden geçireceğiz. Stranger Things’in 4. sezonun yayın tarihi belli oldu. Dizi ilk parçası ile 27 Mayıs’ta yayınlanacak ve ikinci parçası 1 Temmuz’da platforma düşecek.

Stranger Things 4. sezon kadrosu

Beklendiği gibi, Millie Bobby Brown (Eleven), Noah Schnapp (Will), Finn Wolfhard (Mike), Gaten Matarazzo (Dustin), Caleb McLaughin (Lucas), Winona Ryder (Joyce), Sadie Sink (Max), Charlie Heaton (Jonathan), Natalia Dyer (Nancy), Maya Hawke (Robin), Brett Gelman (Murray), Priah Ferguson (Erica) ve David Harbour (Hopper) geri dönecek.

Yenilikler arasında Netflix’in üçü genç olmak üzere en az dört yeni karakter dahil etmeyi planladığı biliniyordu. Alınan bilgilere göre Tom Wlaschiha, bir Sovyet askerinin kılığına girecek. Ayrıca Robert Englund’un sorunlu bir katil, Jamie Campbell Bower bir akıl hastanesi asistanı, Eduardo Franco Jonathan’ın yeni en iyi arkadaşı ve Joseph Quinn’in resmi Hawkins High D&D kulübünün direktörü olduğu doğrulandı.

Dördüncü sezon için son yenilikler, ana karakterlerden biri olacak bir inek kişilik olan Vikie rolünde Amybeth McNulyy, Patrick rolünde Myles Truitt, Hawkins’in basketbol yetenekleriyle tanınan bir yıldızı, danışman Bayan Kelly rolünde Regina Ting Chen ve Grace. Van Dien, okulun en popüler kızı Chrissy rolünde yer alacak.

stranger-things

Stranger Things 4. sezon hikayesi

Üçüncü sezonun sonu bizi çözmemiz gereken birkaç sorunla baş başa bıraktı: Eleven güçlerini kaybetti, onları geri almanın bir yolu var mı? Eleven’ın eşlik ettiği Byers ailesi, Hawklins’ten taşındı.

Dördüncü sezonun Indiana’da zaten efsanevi olan bu kasabada yer almayacağı artık kesinleşti, ancak bu yeni ‘Stranger Things’ bölümlerinin tam olarak nerede geçeceği henüz belli değil. Evet, çekimlerin bir kısmının New Mexico eyaletinde olacağı zaten biliniyor. Stranger Things 4. sezon resmi fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz.

Her şey, üçüncü sezonun sonunda atıfta bulundukları gizemli Amerikalı’nın Hopper olduğunu gösteriyor… peki diğer demogorgon nereden geldi?

Unutulmaması gereken bir diğer detay ise bu dördüncü sezonun ilk bölümünün adını zaten biliyoruz: “The Hellfire Club.” Kulağa sağlam geliyor, ancak bundan sonuç çıkarmak biraz aceleci.

Dördüncü sezonun ilk bölümünü her zamanki gibi Duffer kardeşler yazıp yönetecek.

Stranger Things 4. sezon çıkış tarihi

4. sezonun çekimleri geçtiğimiz Şubat ayında Litvanya’da başladı. Set olarak HBO tarafından ‘Çernobil’ için kullanılan bazı yerler kullanıldı. Set Mart başında Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı. Çekimler Nisan ayında yeniden başladı.

Stranger Things’in 4. Sezonu iki parça halinde yayınlanacak. İlki 27 Mayıs 2022’de platforma gelecek, ikincisi için ise 1 Temmuz’da galası yapılacağı için fazla beklememiz gerekmeyecek.