İstanbul toplu taşıma uygulaması

İstanbul’da gitmeniz gereken yere nasıl gideceğinizi ve yolda herhangi bir sorun olup olmadığını söyleyebilecek kullanışlı bir akıllı telefon uygulamasına sahip olmak çok önemlidir.

İster Fatih’ten Üsküdar’a toplu ulaşım aracıyla gidin, ister bisikletiniz ile sahilden güvenli bir şekilde eve dönün, etrafta dolaşmanıza yardımcı olmak için İstanbul’daki en kullanışlı ve popüler toplu taşıma uygulamalarını bir araya getirdik.

Sık sık ilçeler arası seyahat eden kişiler için, İstanbul’un tamamı hakkında bilgi veren uygulamalar çok faydalıdır. Bu harika uygulamalar, şehirde seyahat etmeyi önemli ölçüde kolaylaştıran bazı uygulamaların yanı sıra, kullanıcıların görülecek ve yapılacak önemli, eğlenceli veya ilginç şeyleri keşfetmesine olanak tanıyan diğer özel yazılım parçalarını içerir.

MARTI Scooter & Moped

MARTI Scooter Moped

Martı, İstanbul’da en çok kullanılan scooter ve moped paylaşımlı ulaşım aracıdır. Şehrin birçok noktasında elektrikli scooter ve mopedler rastgele olarak gözünüze çarpabilir. Yeşil renkli olanlar Martı uygulaması ile kontrol edilir. Moped ile işiniz bittikten sonra bisiklet yolunun ortasına bırakmamaya dikkat edin.

Google Haritalar

Google Haritalar

Google Haritalar dünyanın en çok kullanılan harita uygulamasıdır. Dolayısıyla İstanbul için de en iyi navigasyon araçlarından biridir. Tek sorunu var, bazen gerçekte var olmayan işletmeler veya yollarla karşılaşabilirsiniz. Bu konuda dikkatli olmanız gerekiyor.

İstanbul Kart

İstanbul Kart

İstanbul Kart, İstanbul’da toplu ulaşımda kullanılan karttır. Toplu ulaşım araçlarına binerken bilet yerine geçer. Ayrıca mobil uygulama ile kartınıza para yükleyebilir, dijital kartı destekleyen geçiş noktalarında kullanabilirsiniz.

BinBin

BinBin

Bir diğer yaygın paylaşımlı scooter hizmeti BinBin’dir. Bu scooter araçları açık mavi renklidir ve şehir genelinde yaygın olarak bulunabilir. BinBin uygulaması ile kolayca scooter kiralayabilirsiniz. Scooter ile işiniz bittikten sonra bisiklet yoluna bırakmamaya dikkat edin.

Moovit

moovit

Moovit toplu ulaşımı her yönden kolaylaştırır. Dilediğiniz güzergahta birden fazla toplu ulaşım aracını dahil ederek en iyi seyahat planını yapabilirsiniz. Çeşitli özelleştirmelerle kullanacağınız toplu ulaşım araçlarını filtreleyebilirsiniz.

TikTak

TikTak

TikTak popüler bir araç kiralama uygulamasıdır. Seyahatlerinizi kolayca güzergahınıza uygun şekilde araç kiralayarak tamamlayabilir ve kiraladığınız aracı bırakabilirsiniz.

MOOV

MOOV

MOOV da TikTak gibi kolay ve hızlı araç kiralama konusuna adanmış bir uygulamadır. Araç kiralayın ve kolayca bir yerden başka bir yere gidin. Bu kadar basit!

Yandex Navigasyon

Yandex Navigasyon

Yandex navigasyon amacıyla İstanbul’da çok kullanılan bir uygulama. Bunun nedeni, yerelleşme konusunda Google’dan daha iyi iş yapması. Bu nedenle özellikle taksiciler olmak üzere çok tercih edilir.

BiTaksi

bitaksi

İstanbul’da en çok kullanılan taksi kiralama uygulamasıdır. BiTaksi ile her cadde ve sokakta anında taksi çağırabilirsiniz. Genellikle 3-5 dakika içinde bir taksi önünüze gelecektir ve hemen gitmek istediğiniz yere yola çıkabilirsiniz.

Radarbot

Radarbot

Radarbot uygulaması ile yol üstündeki tehlikelerden ve radarlardan haberdar olabilirsiniz.

HGS

HGS

HGS uygulaması, İstanbul’da paralı yollar ve köprülerden geçerken işe yarayan bir uygulamadır. HGS’nizi bu uygulama ile kolayca kontrol edebilirsiniz.

İBB Deniz Taksi

Sahilde bir yerden başka bir yere gitmek için deniz taksiden iyisi yok. İBB’nin deniz taksi hizmeti ile deniz kenarında taksi çağırabilirsiniz ve deniz taksiye binerek istediğiniz bir sahile gidebilirsiniz.

IBB CepTrafik

ibb ceptrafik

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İstanbul’a özel olarak hazırladığı CepTrafik uygulamasıdır. Çok tercih edilir, çünkü tamamen İstanbul’a özeldir.