Anydesk nasıl kullanılır?

Anydesk, dünyanın herhangi bir yerinden bir bilgisayara uzaktan bağlantı görevini yerine getirmek için özel olarak geliştirilmiş bir yazılımdır. Aynı zamanda, bilgisayarlara uzaktan erişim alanındaki en popüler çözümlerden biridir. Bu aracın özelliklerinden yararlanmak, diğer kullanıcıların sorunları çözmesine, uzaktan çalışma ekibinizin dosyalarını görüntülemesine ve çok daha fazlasına yardımcı olmanıza olanak tanır. Ancak AnyDesk’i nasıl kuracağınızı ve bundan daha fazlasını nasıl alacağınızı merak ediyor olabilirsiniz.

Bu yazımızda AnyDesk ile uzaktan bağlantı kurmak için izlemeniz gereken tüm gereksinimleri ve talimatları açıklıyoruz. Aynı şekilde, bu uzak sistemi sizin durumunuza uygulamak için ödeme yapmanın gerçekten gerekli olup olmadığı hakkında sizinle konuşuyoruz. Bu yardımcı programın nasıl çalıştığını keşfetmek için okumaya devam edin.

AnyDesk ile uzaktan bağlantı nasıl kurulur?

Aşağıdaki bölümlerde AnyDesk’i sorunsuz bir şekilde kurmak için yapmanız gerekenler açıklanmaktadır.

Anydesk’i yapılandırma adımlarını açıklamaya başlamadan önce, ön koşulların neler olduğunu size söyleyeceğiz.

Şu anda şirket aşağıdaki işletim sistemleri için destek sunmaktadır: Windows, MacOS, Android, Linux, iOS, iPadOS, Chrome OS.

Anlayacağınız gibi, tüm bu işletim sistemlerinde uzaktan kontrolü etkinleştirmek mümkün değildir. Uygulamalarından bazıları yalnızca istemci işlevi görür veya yalnızca ekranın içeriğini görüntülemenize izin verir.

Gerekli dosyaları indirin

AnyDesk’i yapılandırmaya başlamak için, erişmek istediğiniz bilgisayara ilgili yükleyiciyi indirmeniz gerekir. Resmi web sitesine girip Şimdi İndir’i tıklamak kadar kolay. İndirme işlemi tamamlandığında dosyayı çalıştırın ve AnyDesk’i bu bilgisayara yükle’ye tıklayın. Kurulumu tamamlamak için ekrandaki adımları izleyin.

Bittiğinde AnyDesk karşılama ekranı yeniden görünecektir. En üstte, işin numarasına karşılık gelen bir sayı görüntülenecektir. Elinizin altında olması için bir yere kopyalayın.

Harici bir bilgisayardan bağlanma

AnyDesk’i uzak bilgisayara kurduktan ve erişim numarasını kopyaladıktan sonra, ilgili uygulamayı istemci görevi görecek bilgisayara ve mobil cihaza yükleyin. Ardından, erişmek istediğiniz bilgisayarı benzersiz şekilde tanımlayan iş istasyonu tanımlayıcısını girin. Her iki makine de aynı ağa bağlıysa, mevcut bilgisayarlar büyük olasılıkla alt alanda görünecektir. Bu, hızlı bir bağlantı kurmanızı sağlar.

Tabii bu sadece aynı ağa bağlı bilgisayarlar arasında bağlantı kurulabileceği anlamına gelmiyor. Aslında yerel ağ dışındaki bir cihazdan bile herhangi bir bilgisayara erişmek mümkündür.

AnyDesk ile uzaktan bağlantının avantajları

AnyDesk tarafından sağlanan yazılım, bilmeniz gereken bazı ilgili avantajlara sahiptir:

  • Kişisel kullanım için ücretsizdir. Amacınız arkadaşlarınıza ve ailenize yardım etmekse, bu uygulama idealdir çünkü hiçbir şey ödemenize gerek yoktur.
  • Katılımsız erişime izin verir. Bilgisayarınızda bir parola belirlerseniz, bağlantıyı kabul etmek zorunda kalmadan parolaya erişebilirsiniz. Bu, iş yerindeki bir masaüstü bilgisayar gibi hareket ettiremeyeceğiniz kişisel bilgisayarlara girmek için mükemmeldir.
  • Bir hesap oluşturmak gerekli değildir. Uygulamayı yüklemek ve iş numarasını kopyalamak kadar kolay. Ve daha fazlası değil.
  • Gelişmiş seçeneklere sahiptir. Diğer uzaktan erişim sistemlerinden farklı olarak AnyDesk, kullanıcı deneyimini tamamen özelleştirmenize yardımcı olan uzun bir ayar listesi sunar.
  • Çapraz platformdur. Aygıt denetimi yalnızca masaüstü bilgisayarlarda kullanılabilir. Bununla birlikte, destek sunmaya gelince, AnyDesk, uygulamalarından bir Android, iPad veya iPhone ekranını görüntülemenize olanak tanır. Bu, diğer kullanıcılara yardımcı olmayı kolaylaştırır.

AnyDesk, özel kullanım için ücretsiz bir yazılımdır. Bu nedenle, niyetiniz kişisel bir ortamda kullanmaksa, belki de ev bilgisayarlarınıza erişmek veya ailenize ve arkadaşlarınıza yardım teklif etmekse, tek bir lira ödememelisiniz. Yapılandırmasını tamamlamak ve tüm avantajlarından yararlanmak için önceki bölümde belirtilen adımları uygulamanız yeterlidir. Şimdi, iş profesyonel bir ortamda en iyi şekilde yararlanmaya gelince işler değişiyor. Resmi web sitesinde belirtildiği gibi, “profesyonel kullanıcıların bir lisansa ihtiyacı vardır”.