Instagram hesabı nasıl çalınır?

Birçok kullanıcının Instagram hesabı çalındı ​​ve size Instagram hesabının nasıl çalındığını ve bundan nasıl kaçınacağınızı öğreteceğiz.

Instagram güçlü bir sosyal ağ haline geldi ve bu bize çok iyi içerik ve eğlence sunuyor, ancak aynı zamanda kullanıcıları aldatmaya çalışan diğer davranış türlerini de giderek artan bir başarı ile destekliyor.

Instagram’da kullanıcı hesaplarını çalmayı ve ardından bu hesapların takipçilerini aldatmak için kullanmayı amaçlayan yeni bir hareket yöntemi popüler hale geliyor.

Bu tür durumlarda sıklıkla olduğu gibi, nihai amaç, onlardan para almak için kullanıcıları kandırmaktır. Ve bunu, arkadaşlarınızdan veya akrabalarınızdan birinin hesabından onlar gibi görünerek yapmalarından daha iyi ne olabilir.

Bu makalede, insanların Instagram hesaplarını neden çalmaya çalıştıklarını, bu hesapları ne amaçla kullandıklarını ve bu tür durumlardan nasıl kaçınabileceğimizi size gösteriyoruz. Her zaman olduğu gibi, bundan kaçınmak için sağduyu şarttır. Kullanılan stratejiler, diğer dolandırıcılık türlerine benzer ve asla yerine getirilmeyen finansal getiri vaat ediyor.

Instagram hesabınızı nasıl çalıyorlar?

Konuda açıklandığı gibi, bu dolandırıcıların Instagram hesabınızı çalmaya çalışmasının birkaç yolu vardır. Normalde doğrudan mesajlar yoluyla iletişime geçerler, her zaman size ekonomik bir ödül verecek bazı zorluklar sunarlar, bunları aşağıdaki gibi açıklıyoruz.

  • Ödül verileceğini iddia ederek. Bu tür bir kişinin tercih ettiği iletişim biçimlerinden biri, size hatayı bulmanız gereken bir resim göndermektir, bunu yaparsanız size ekonomik bir ödül sunarlar, şöyle bir şey: “Eğer resimdeki hatayı bulursanız size 1.000 TL veririm”. Hatayı tespit etmek genellikle kolaydır ve yanıt verdiğinizde size ödülünüzü kazanmak için atmanız gereken adımları söylerler: Instagram Ayarlarında “işletme doğrulaması” e-postasını değiştirin. Bu çok tehlikelidir, çünkü değiştirildikten sonra hesap şifrenizi değiştirebilecek ve sizden “çalabilecek”.
  • Bağlantı içeren bir mesaj yoluyla. Genellikle bir iyilik için sizinle iletişime geçerler: Instagram hesaplarına erişemezler ve erişim sağlamak için onlara telefon numaranızı bırakmanızı isterler. Erişirseniz, numaranıza bir mesaj geleceğini ve basmamanız gerektiğini, ekran görüntüsü alıp kendilerine göndermeniz gerektiğini söylerler. Bu bağlantının yaptığı şey, hesabınızın e-postasını geri yüklemek, onlara erişmek ve Instagram’ınızı çalmak.
  • Yatırımcı olarak poz vermek. Bu hackerların birçoğu kripto para bahaneleri ile Instagram hesaplarını çalmaya çalışıyor ve dikkatli olmanız gerekiyor. Aslında, kripto para birimlerine sözde yatırımları teşvik etmek için çalınan kullanıcı hesaplarını kullanıyorlar. Bu durumlarda, genellikle sizden Bitso uygulamasını indirmenizi ve iki kat para ile döneceklerine söz vererek bir transfer yapmanızı isterler. Paranızı bir daha asla göremeyeceğiniz için yapmayın.

Instagram hesabınızı neden çalmak istiyorlar?

Instagram hesaplarını çalmalarının temel nedeni daha fazla kullanıcıyı kandırmaya çalışmaktır. Birisi kişisel hesabınızı çalar ve bu tür dolandırıcılıklarla ilgili içerik paylaşmaya başlarsa, bağlantılarınızın çoğu gerçekten sizin paylaştığını sanarak buna kapılıp dolandırılabilir ve bu da bilgisayar korsanlarının daha da fazla para kazanmasına neden olabilir.

Ne de olsa, tanıdığınız birine güvenmek, bir yabancıda sahip olabileceğiniz güvenden çok daha fazladır. Yani hesabınız çalınırsa, tüm kişileriniz radarlarında olur.