iPhone mesajı geri çekme süresi

iOS 16 ile beraber iPhone kullanıcılarına gönderilmiş mesajları düzenleme ve geri çekme özelliği sağlandı. iPhone’larına iOS 16 yükleyen kullanıcılar, iPhone gönderilen mesajı silme süresi ile ilgili merak içine girdi.

Gönderdikten sonraki 15 dakika içinde mesajları geri alabiliyorsunuz. iPhone mesajı geri çekme süresi ilk başta bu şekilde yapıldı. Gelecekte değişip değişmeyeceği bilinmiyor.

Gönderilen mesajı geri çekme

Birçok Apple hayranı, Mesajlar’daki yazım hatası olan metinleri (veya utanç verici, gece geç saatlerde yapılan itirafları) nihayet düzeltebildiği için sevindi. Ancak, bir uyarı var. Metinleri gönderme ve düzenleme seçeneğine sınırsız bir süre boyunca erişilemeyecek. Bu zaman aralığı dolduktan sonra, kullanıcılar artık metinleri geri çekme veya değiştirme olanağına sahip olmayacak.

Gönderilen mesajı geri almak için yapmanız gereken işlemler videolu rehberde anlatılmıştır. Mesajlar uygulamasını açın. Gönderilen mesaja parmağınızla basıp ardından basılı tutun. Açılan pop-up menüde Mesajı Geri Çek düğmesine dokunun. Mesaj kendi kendine kaybolacaktır.

iOS 16’da mesajları geri çekmek ve düzenlemek istiyorsanız, acele etseniz iyi olur! Yukarıda belirtilen seçeneklerin sizden uzaklaştırılması için 15 dakikanız var. Artı tarafta, bu zamanlanmış pencere, mesajların gönderilmesini iptal etmek ve metinleri değiştirmek için size fazlasıyla zaman tanır. Ancak, dikkatiniz dağılır ve süre sınırını kaçırırsanız, geri dönüş yoktur.

Ayrıca, bir mesajı düzenlemeye veya göndermeyi iptal etmeye karar verirseniz, alıcının bilgilendirileceği için bunu bileceğini de belirtmekte fayda var. Örneğin, ince ayar yaptığınız metnin yanında “düzenlendi” kelimesi görünecektir.