iPhone gönderilen mesaj düzeltme süresi

iOS 16 ile gelen yeni özelliklerden biri de Mesajlar uygulaması ile gönderilen iMessage olarak bilinen mesajların yeniden düzenlenebilir olması. Bu özellik ile gönderilen bir mesajı yeniden düzenlemeniz mümkün. Ancak bunun bir süre sınırı var.

Apple’ın iPhone’lar için sunduğu mobil işletim sistemi iOS’un en yeni sürümü iOS 16 geldi. iOS 16 ile Mesajlar uygulamasında da bazı değişiklikler yapıldı. Mesajları geri alma özelliğinin yanı sıra düzenleme özelliği de getirildi.

Mesaj düzenleme süresi

iPhone’da gönderdikten sonraki 15 dakika içinde mesajları düzenleyebiliyorsunuz. Bu süre aşılırsa mesaj kalıcı oluyor. Bu nedenle bir mesajı gönderdikten sonra düzenlemeniz gerekirse bunu ilk 15 dakika içinde yapabileceğinizi unutmayın. Ayrıca düzenleme özelliği SMS’lerde geçerli değildir.

Gönderilen mesajı düzenlemek için yapmanız gereken işlemler videolu rehberde anlatılmıştır. Mesajlar uygulamasını açın. Gönderilen mesaja parmağınızla basıp ardından basılı tutun. Açılan pop-up menüde Düzenle düğmesine dokunun. Mesaj düzenleme seçeneği aktif olacak. Mesajı düzenleyin ve yanındaki mavi düğme ile onaylayın.