WhatsApp’ta kendine mesaj atma

WhatsApp sonunda baskıya boyun eğdi. Mesajlaşma uygulaması, kullanıcıların yıllardır istediği bir özelliği tanıtacak: hilelere gerek kalmadan kendimize mesaj gönderme imkanı.

Aslında kendinize mesaj göndermek mümkün ama bunun için çeşitli hilelere başvurmanız gerekiyor, uygulamada varsayılan olarak kişisel sohbet mevcut değil.

WhatsApp’te kendine mesaj nasıl atılır?

Telegram gibi diğer uygulamaların Kayıtlı Mesajlar adlı kişisel bir sohbeti olsa da, Meta’nın sahip olduğu WhatsApp uygulamasında bu özellik yoktu. Bu durum yakın gelecekte değişecek.

Kendinizle sohbet etmek rahat bir şeydir. Bir not defteri gibi kullanabilmeniz, hatırlamak istediğiniz bir şeyi yazabilmeniz veya daha sonra ziyaret etmek istediğiniz bir bağlantıyı kaybetmemeniz için gönderebilmeniz çok faydalıdır.

Yeni özellikle, yeni mesaj düğmesine basıldığında çıkacak bir seçenek olacak. Uygulama daha sonra kendimize mesaj göndermemize izin verecek, böylece istenen özel sohbeti veya not defterini yaratacaktır.

WhatsApp’ın henüz böyle bir kişisel sohbeti yok. Bu, üzerinde çalıştıkları ve WABetaInfo tarafından keşfedilen uygulamanın beta sürümünde zaten görülen bir şey.

Bu, kullanıcıların telefon numarasını kişilere ekleme veya mesaj göndermek için web sürümünü kullanma gibi hileler kullanmaya gerek kalmadan kendisine mesaj, dosya veya bağlantı göndermesine olanak tanır. Böylece cihazlar arası dosya taşımak kolaylaşır.

Bu, WhatsApp beta sürümünde zaten görülen bir özelliktir, ancak henüz kimsenin kullanımına sunulmamıştır. Uygulamadan sorumlu olanlar, işlev hakkında hiçbir şey söylemedi. Resmi olarak ne zaman herkese açık hale getirileceği bilinmiyor. Zaten bir betada görüldüyse, çok uzun sürmesi gereken bir şey değil, ancak ne olacağını görmek için beklememiz gerekecek.