Kartal Belediyesi veteriner hizmetleri

Kartal belediyesi veteriner hizmetleri, Kartal’da hayvanların sağlığını korumak ve bulaşıcı hastalıkların önlenmesi ile görevlidir. Kartal Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen aşı çalışmaları ile hayvanlara kuduz aşısı yapılmaktadır. Kuduz aşıları sahipli hayvanlara da ücretsizdir.

Kartal Belediyesi Veteriner Hizmetleri

Kartal Veteriner Kliniği tarafından yapılan çalışmalar arasında hayvanlara ayakta muayene, hastalık ve yaralanmaların tedavisi, mikroçip takılması faaliyetleri yer almaktadır. Belediye veteriner hizmetleri ayrıca halk sağlığı ve çevre sağlığı için sivrisinek ilaçlaması, fare, kene, pire ve hamamböcekleri ile mücadele çalışmaları ve çeşitli dezenfeksiyon çalışmaları da yapmaktadır.

Kartal Belediyesi Veterinerlik yetkilileri tarafından toplanan başıboş köpekler, geçici olarak rehabilitasyon amacıyla bakımevlerine götürülmektedir. Belediye veteriner ücretsiz veterinerlik hizmetleri ile hayvanlara yönelik başta kuduz olmak üzere diğer bulaşıcı ve salgın hastalıklara karşı aşılama hizmeti sağlamaktadır.

kartal-belediyesi-veteriner-hizmetleri-2

Kartal Belediyesi Veteriner İletişim ve Telefon Numarası

Kartal Belediyesi Veteriner hattı kısa süre önce hizmete sunulmuştur. Bu hattı mesai saatleri içerisinde arayarak veterinerlik hizmetlerine ulaşabilirsiniz. Veteriner işlerine direkt olarak ulaşmak için kullanabileceğiniz telefon numaraları şunlardır: (0216) 280 63 93, (0216) 280 63 92, (0216) 280 63 97, (0216) 280 63 88, (0216) 280 63 95, (0216) 280 63 94.

Ayrıca Kartal Belediyesi iletişim numarasını arayarak kayıt açtırabilirsiniz.

kartal-belediyesi-veteriner-hizmetleri-3

Kartal Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Görevleri

Veterinerlik müdürlüğüne ulaşarak; istek ve şikayetlerinizi (küpesiz başıboş köpeklerin toplanması vb.) iletebilir, yaralı veya hasta sokak hayvanlarının tedavi edilmesi için başvurabilir, sahipli veya sahipsiz hayvanlar tarafından ısırılan kişilerin durumlarını bildirebilir, kuduz aşısı için bilgi alabilir, sokak kedilerinin kısırlaştırılması için randevu talep edebilir, sahiplenilen kedi ve köpeğin kaydının yapılması için başvurabilirsiniz.

Ayrıca haşerelere karşı bodrum, kömürlük, sığınak, arsa gibi özel mülklerde ücretli ilaçlamanın nasıl yaptırılacağı, fare gibi kemirgenlere karşı ücretsiz ilaçlama yaptırılması vb. veterinerlik hizmetleri ile ilgili bilgi talep edebilirsiniz.