Kartal Belediyesi sünnet kayıtları 2024

Kartal’da erkek çocuklarını sünnet ettirmek isteyen ebeveynler için ücretsiz sünnet hizmeti sunuluyor. Kartal’da ücretsiz sünnet hakkı elde etmek için yapmanız gerekenleri ve nasıl başvuru yapacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Kartal Belediyesi tarafından Kartal ilçesinde ücretsiz sünnet hizmeti, herhangi bir koşul aranmaksızın her çocuk için verilen bir hizmettir. Kartal’da sünnet töreni gibi toplu uygulamalar yapılmaz, sünnet olacak olan çocuklar belirli zamanlarda hastane koşullarında sünnet edilir.

Kartal Belediyesi sünnet kayıtları

Sünnet başvurusu yapmak oldukça kolaydır. Kartal Belediyesi sünnet kaydı yıl boyu yapılabilir, belirli tarih aralıkları yoktur. Sünnet kaydını yapmak için belediyenin e-belediye sayfasındaki bir formu doldurmanız gerekiyor.

Kartal Belediyesi sünnet kayıt formunu doldururken bazı bilgileri sağlamanız gerekir. Bunların arasında sizin ve çocuğunuzun kimlik belgesi ve ikamet kaydınız da vardır. Bu belgelerin cep telefonu ile fotoğrafını çekip bilgisayara aktarabilirsiniz.

1. Sünnet başvurusu için Kartal Belediyesi’nin sünnet kayıt formuna ulaşın: Kartal Belediyesi sünnet kayıt formu.

2. Ardından istenen bilgileri girin. Çocuğun, annenin ve babanın TC kimlik numarası ve doğum tarihleri, anne veya baba telefon numarası, nüfus kayıt örneği ve ikamet belgesi.

3. Ardından sünnet için kullanılacak hastaneyi seçin. Kartal Belediyesi’nin sünnet anlaşması bulunan hastaneler: Özel Megapol Hastanesi.

4. Son olarak formu tamamladıktan sonra açık rıza metni kutucuğunu işaretleyin ve ardından “Başvuru oluştur” düğmesine tıklayarak işlemi tamamlayın.