En çok kullanılan emojiler

Bir emoji ile bir eylem söylenebiliyorsa, gerçekte de yapılabilir. Ve bu her şeyi değiştirdi. Bu nedenle soru, onları kullanmanın iyi olup olmadığı değil, hangilerinin favorilerimiz olduğu, hangilerini her duruma göre kullandığımız ve hangileriyle risk almamanın daha iyi olduğu hakkındadır.

Adobe, sohbetlerimizin bir parçası olan görüntülerle ilgili bu soruları yanıtlamak için emojilerle ilgili her şeyi ortaya çıkaran bir çalışma paylaştı.

Adobe’nin 2022 Emoji Trendleri Raporuna göre, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en popüler emojiyi bulmak için Adobe, çoğu beş favori emojiyle eşleşen 5.000 kullanıcıyla anket yaptı.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en sevilen beş emoji, sevinç gözyaşları olan bir yüz 😂, bir başparmak yukarıya 👍, kırmızı bir kalp ❤️, yerde yuvarlanan gülen bir yüz 🤣 ve ağlayan bir yüz içerir 😢. Bu listedeki ilk üç son yıllarda popüler oldu, ancak yerde yuvarlanan gülen yüz, öpücük üfleyen yüzün yerini aldı.

en-cok-kullanilan-emojiler

Romantizm şansı için, sizi daha çekici kılacak üç emojiyi ise şunlar: kalpli öpücük atan surat 😘, kalpli yüz 🥰 ve kalpli gözler olan surat 😍. Aynı şekilde araştırmaya katılanların en az kullanmayı sevdikleri emojiler de araştırmaya dahil edildi. Bu listede kaka yığını veya bok surat 💩, kızgın surat 😠 ve mor patlıcan 🍆 başlıcalarıdır.

Bir başka ilginç kategori de en yanlış anlaşılan emojilerdir. Rapora göre, çoğu insan onlara olduğundan farklı bir anlam veriyor: kahverengi deri kovboy şapkalı ifade 🤠, kiraz ikilisi 🍒 ve ters yüz 🙃.

yanlis anlasilan emojiler

Adobe, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en popüler emojiyi bulmak için 5.000 emoji kullanıcısıyla anket yaptı. Onlar ayrıca emojileri kullanım nedenlerini paylaştı 🤝:

  • Ankete katılanların %91’i emojiyi “konuşmanın havasını hafifletmek” için kullandıklarını söyledi.
  • %73’ü emoji kullanan kişilerin, kullanmayanlara göre “daha dostça, daha eğlenceli ve daha havalı” olduğunu söyledi.
  • Ankete katılanların %50’si, emoji içeriyorsa bir iletiye yanıt verme olasılıklarının daha yüksek olduğunu söyledi.
  • %75’i her gün çevrimiçi mesajlarında en az 50 emoji gönderiyor.