Apple TV, Apple Music ve Fotoğraflar Windows’a geldi

Windows 11, resmi Apple TV ve Apple Music uygulamalarının yanı sıra iCloud Fotoğrafları ile daha iyi entegrasyona sahip olacak.

Apple Music, Apple TV ve Apple Devices yerel uygulamaları Microsoft Store’da Windows cihazları için kullanıma sunuldu. Ayrıca işletim sisteminde Microsoft Fotoğraflar ugyulaması aracılığıyla iCloud Fotoğrafları ile entegrasyon sağlanmaya başlandı.

Yerel Apple Music ve Apple TV uygulamaları, Windows kullanıcılarına dizüstü ve masaüstlerinde Apple platformlarından içeriğin keyfini çıkarırken çok daha keyifli bir deneyim sunacak. Şimdiye kadar, kullanıcılar yerel bir uygulamanın sunabileceği kadar eksiksiz bir deneyim sunmayan web sürümlerini ve modası geçmiş iTunes’ı kullanmak zorunda kaldılar.

Apple’ın yeni uygulamaları şimdilik Preview etiketiyle sunuluyor. Uygulamaları yüklemek için Windows ayarlarından “Zaman ve Dil” kısmına girip bölge ayarını ABD olarak değiştirmeniz gerekiyor. Apple Devices uygulamasının çalışması için iTunes’ın silinmemesi lazım. Apple’ın yeni uygulamaları kullanılırken iTunes açılmayacak hale geliyor.

Apple hizmetleri Windows ile entegre oluyor

Apple, hizmetlerini diğer platformlarda sunma konusunda her zaman çok şüpheliydi, her zaman tipik bir Apple ekosistemiyle sınırlı kalmayı tercih etti, ancak yeni hizmetler piyasaya sürüldükçe şirket yavaş yavaş diğer işletim sistemlerine de açılıyor. Daha modern teknolojilerle oluşturulan bu uygulamaların avantajı, uygulamaların iTunes’a göre daha hızlı çalışmasına ve daha az kaynak kullanmasına olanak sağlamasıdır. Bu uygulamalarla ilgili mevcut görüntüler, hepsinin Windows 11’de de karanlık modu desteklediğini doğruladı.

Yerel Apple Music ve Apple TV uygulamaları, Windows kullanıcılarına dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarında Apple platformlarındaki içeriğin keyfini çıkarırken çok daha sorunsuz bir deneyim sağlamalıdır. Apple Music, yalnızca şarkı sözlerinde farklılık gösterir. Kullanıcılar kitaplıklarına Apple Music ve iTunes Store’dan erişebilir. Başka bir cihazda saklanan içerik için endişelenmenize gerek yok, bunlar iTunes’dan otomatik olarak yeni uygulamaya taşınıyor.

windows-apple-music

Windows kullanıcıları artık fotoğrafları senkronize etme konusunda macOS’ta sahip olduğumuz deneyime çok benzer bir deneyime sahip. iCloud Fotoğraf Kitaplığı, Windows Fotoğraflar uygulamasıyla entegre edildi, böylece iPhone’unuzla çektiğiniz her fotoğraf otomatik olarak Windows bilgisayarınızda görünecektir.

iCloud-Windows 11 fotograflar

Apple TV uygulaması söz konusu olduğunda, Xbox ve Smart TV gibi diğer platformlar için mevcut olan uygulama ile hemen hemen aynı şekilde çalışır. Böylece müşteriler, Apple TV+, Apple TV Kanalları ve iTunes Store’dan alınan filmler ve TV dizileri dahil olmak üzere Apple TV uygulamasındaki içeriği görüntüleyebilir. İçerik, mevcut olduğunda ve cihazın bu tür teknolojileri desteklemesi durumunda 4K HDR’de yayınlanabilir.

Apple’ın en önemli servislerinden Apple Music ve Apple TV’nin yerel uygulamaları da Windows’a ekleniyor. Bu uygulamalar 2023 yılı boyunca tüm kullanıcılar için kullanılabilecektir. Şüphesiz bu önemli bir haber, Apple hizmetlerini genişletmek istiyor ve bunun için çoğu işletim sisteminde mevcut olmaları gerekiyor.