Nvidia RTX Remix nedir?

NVIDIA kısa süre önce şirketin önümüzdeki aylar ve yıllar için en önemli haberlerini duyurdu. Bunlar arasında yeni RTX 40 serisi ekran kartları, DLSS 3.0 teknolojisi ve oyunları otomatik olarak yeniden düzenleyen yeni bir mod oluşturma aracı yer alıyor.

RTX Remix, NVIDIA Omniverse yazılımına yeni modlama özellikleri ekleyen ücretsiz bir özelliktir. Ücretsiz olan DirectX 8 ve 9 API’lerini kullanarak çok çeşitli klasik oyunlar (henüz listelenmemiş) için yeniden düzenleme modları oluşturmanıza olanak tanır.

RTX Remix nedir?

Oyun içi bir araç olan RTX Remix, oyuncuların daha sonra dokuları, geometriyi, aydınlatmayı ve kamera konumlarını algılayabilen, yapay zeka, NVIDIA ışın izleme ve DLSS’ye izin veren RTX Remix aracıyla kullanılabilecek oyun içi sahneleri yakalamasına olanak tanır. 3 teknoloji, dokuları yeniden ölçeklendirir, pürüzsüzleştirir, daha kaliteli malzemeler oluşturur ve gerçek zamanlı ışın izlemeli aydınlatma ekler.

Birkaç hafta içinde (ücretsiz olarak sunulacak olan) RTX Remix, mod yapımcılarının yarattıklarını diğer geliştirme araçlarına aktarmalarına, Adobe Substance 3D Painter, Autodesk Maya, 3ds Max, Blender, SideFX Houdini veya Unreal Engine gibi motorları veya Adobe Photoshop veya GIMP gibi grafik programları oluşturmalarına olanak tanıyacak.

Valve’in yaklaşık 15 yıllık bulmaca oyunu Portal, Kasım ayında ücretsiz bir RTX Remix modunu alan ilk oyun olacak ve oyunculara Portal’ı deneyimlemenin yeni ve ücretsiz bir yolunu sunuyor.

NVIDIA RTX Remix üzerine inşa edilen ve GeForce RTX 40 serisi tarafından geliştirilen Portal with RTX, klasik oyun grafiklerini tam ışın izleme ve orijinali çağrıştıran yeni bir sanat yönü ile yeniden tasavvur ediyor.Nvidia

NVIDIA gibi büyük şirketlerin bu tür projeleri yapmak için ücretsiz araçlar sunması her zaman olumludur, AMD’nin çok iyi bildiği ve ekran kartlarında son zamanlarda Graphzilla’dan daha iyi yaptığı bir şey…