Belge imzalama uygulamaları

Belgeleri yazdırmak zorunda kalmadan imzalamak için en iyi ücretsiz uygulamaları keşfedin.

Dijital çağda, özellikle uzun mesafelerde çalışıyorsak, birçok belge genellikle e-posta veya mesajlaşma servisleri aracılığıyla alınır. Bu dosyalardan bazıları, onay vermek veya bilgileri onaylamak için imza gerektirir. Neyse ki, iPad ve iPhone’dan belgeleri imzalamanıza yardımcı olabilecek kullanışlı araçlar var, böylece belge işlemede zaman kazanabilirsiniz.

Aşağıda, iPad ve iPhone’dan belge imzalamak için bir uygulama listesi görebilirsiniz. Uygulamaların çoğu Android’de de vardır. Ve sadece bir dijital imza kaydedip oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda diğer işlevleri de kullanabilirsiniz.

SignEasy

Signeasy

SignEasy uygulaması, belgeleri imzalamak için birçok kullanıcının favorisi haline geldi ve bu, sunduğu çok sayıda kullanışlı seçenek nedeniyle. Bu araçla, arasında PDF, Word, Excel, text, Pages, JPG, PNG gibi herhangi bir belge veya dosyayı imzalayabilirsiniz.

En çok kullanılan işlevlerden biri, kişinin belgeyi imzalaması gerektiğini belirten bir e-posta alacağı “uzaktan imza”dır, söz konusu imza, uygulamayı yüklemeye gerek kalmadan uzaktan yapılabilir. Ayrıca gönderilen taleplerin her birini takip edebilecek ve kimin imzalayıp imzalamadığını öğrenebileceksiniz. Bu yetmezmiş gibi, farklı renkler, metin stilleri, tarih formatı ve daha fazlasını seçerek imzanızı özelleştirebilirsiniz.

Adobe Fill & Sign

Adobe Fill Sign

iPhone ve iPad’den belge imzalamak için en iyi uygulamalardan biri de Adobe Fill & Sign’dır. Bu, amacı hızlı bir şekilde imza oluşturmak, formları doldurmak ve cep telefonunuzun rahatlığında göndermek olan Adobe paketinden ücretsiz bir uygulamadır.

“Fill” seçeneği ile basılı formları mobil kameranız ile tarayabilir, formu doldurabilir, dijital olarak kaydedebilir ve posta ile gönderebilirsiniz. İmzanızı oluştururken veya yazarken parmağınızla veya elektronik kalemle yapabilirsiniz ve imzalar kaydedildikten sonra basit bir tuşa basarak istediğiniz tüm belgeleri imzalayabilirsiniz.

DocuSign

DocuSign

DocuSign uygulamasıyla, uzaktan belgeleri imzalamak söz konusu olduğunda artık mazeretiniz olmayacak. Platform ile belgeleri elektronik olarak gönderebilir, böylece müşterilerinize ve çalışanlarınıza en iyi deneyimi sunabilirsiniz. Her yerden dakikalar içinde sözleşmeleri tamamlayabilecek ve dijital imzayı Dropbox, Box, Evernote veya Google Drive gibi çeşitli platformlarda ve daha pek çok yerde kullanabileceksiniz.

Uygulamanın imzayı tarama ve dijitalleştirme seçeneği vardır, ayrıca parmağınızı veya elektronik kalemi kullanarak doğrudan cep telefonunuzdan bir imza oluşturabilirsiniz.

SCAN SHOT

SCAN SHOT

SCAN SHOT, iPhone veya iPad’inizi dijital bir ofise dönüştürebilen bir uygulamadır, çünkü her tür belgeyi tarayabilir ve PDF veya JPG formatına dönüştürebilirsiniz. Ve sadece bu değil, aynı zamanda mükemmel bir QR okuyucu.

Bu uygulama büyüleyici özellikleriyle tanınır, her tür belgeyi sınırsız olarak tarayabilir, imzalarınızı oluşturabilir veya tarayabilir ve bunları taranmış belgelerde dijital olarak kullanabilirsiniz ve çok daha fazlası.

Firmar Online

Firmar Online

Belgeleri cep telefonunuzdan dijital olarak imzalamanın bir başka iyi alternatifi Sign Online’ın yardımıyla. Bu uygulama piyasadaki en pratik uygulamalardan biridir, parmağınızı veya Apple Pencil’ı kullanarak istediğiniz sayıda belgeyi dijital olarak imzalayabileceğiniz için vaat ettiklerini mükemmel bir şekilde yerine getirir.

Ayrıca, e-posta ile imza istekleri gönderme seçeneğini içerir ve imzalandıktan sonra bir mesaj alırsınız. Ve uygulamayı kullanmak oldukça kolay, sadece posta kutusundaki, iCloud, Dropbox, Evernote, Google Drive’daki belgeyi seçmeniz, imzalama, kaydetme ve postayla gönderme seçeneğini aramanız gerekecek.

iScanner

iScanner

Bir belgeyi cep telefonunuzla dijitalleştirmeniz gerekiyorsa dikkate almanız gereken diğer seçenekler iScanner uygulamasıdır. Bununla istediğiniz herhangi bir belgeyi, resmi veya metni tarayabilir ve hatta kaydedebilir ve PDF, JPG veya TXT formatlarına dönüştürebilirsiniz.

Ayrıca dijital imzanızı ekleyebileceğiniz, resim, metin, öğe, alt çizgi ve daha fazlasını ekleyebileceğiniz için taradığınız belgeleri basit bir şekilde düzenleme imkanı sunar.

Signature

Signature

Belgeleri İmzalamak, özellikle belgeleri sürekli dijital olarak imzalamanız gerekiyorsa, dikkate alınması gereken çok yönlü bir araçtır. Uygulama içinde imzanızı oluşturmanız ve ardından taramanız veya parmağınızla veya Apple Pencil ile yazmanız gerekir.

Belgeleri tarama, imzalama ve herhangi bir üçüncü taraf uygulamasıyla paylaşma seçeneğini entegre eder, bunu birkaç dakika içinde yapabilirsiniz. Uygulamayı kullanmak için uzman olmanıza gerek yok, zaten son derece sezgisel ve minimalist bir arayüze sahip.

Adobe Acrobat Reader: PDF Edit

Adobe Acrobat Reader Edit PDF

Son olarak, PDF dosyalarını yönetmek için dünyanın en tanınmış uygulaması vardır ve bu, Adobe Acrobat Reader: PDF Edit’dir. Şüphesiz, özellikle PDF belgelerini yönetme, düzenleme, okuma ve oluşturma söz konusu olduğunda, en eksiksiz uygulamalardan biridir.

Beklendiği gibi, diğerlerinin yanı sıra mobil cihazınızda veya depolama uygulamanızda, e-postalarda bulunan belgelerin veya herhangi bir PDF dosyasının her birini imzalayabileceksiniz. Bu uygulamanın en güçlü işlevlerinden biri, PDF düzenleyicisidir, çünkü dosyayı değiştirmenize, metin eklemenize veya silmenize, resimler, şekiller gibi öğeler eklemenize ve dijital imzanızı eklemenize olanak tanır.