iPhone Android Wi-Fi şifresi paylaşma

Bu yöntemi kullanırsanız, Wi-Fi şifresini iPhone'dan Android cihazla paylaşmak hızlı ve verimlidir.

Wi-Fi şifremizi iPhone’dan diğer Apple cihazlarıyla paylaşmak gerçekten çok basit, sadece iPhone’umuzu yanımıza alarak ağ şifremizi hızlı bir şekilde paylaşmak için bir açılır sekme görünecektir. Ancak, Wi-Fi şifresini iPhone’dan Android’e paylaşmak o kadar basit veya otomatik değil, ancak bunu kolaylaştıracak küçük bir numara var.

Wi-Fi şifresini iPhone’dan bir Android cihaza paylaşabilmek için, cihazımızın oluşturacağı ve Android akıllı telefonlardan okunabilen bir QR kodu kullanmamız gerekecek. Ve bu kodu hızlı bir şekilde oluşturmak için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekiyor.

Wi-Fi paylaşmak için iPhone’unuzda bir QR kodu oluşturun

iOS, bir Wi-Fi ağını bir Android cihazla paylaşmanın yerel bir yoluna sahip değildir, ancak Android telefonlar tarafından okunabilen bu QR kodlarını oluşturmak için bir kısayol kullanabiliriz. iPhone Kısayolları uygulaması en kullanışlı uygulamalardan biridir ve bu görevde bize yardımcı olabilir. İzlemeniz gereken adımlar şunlardır:

Artık uygulamaya kısayolu eklediniz, ancak şifrenizi paylaşmak için düzenlemeniz gerekiyor, merak etmeyin, çok kolay. Sadece şu adımları izleyin:

1. Kısayollar uygulamasını açın. Eğer telefonunuzda yoksa App Store’dan edinebilirsiniz. Apple’ın sunduğu resmi bir uygulamadır.

2. Sağ üstteki artı işaretine dokunarak yeni bir kestirme oluşturun. Ortadaki sekme adının yanındaki aşağı oka dokunup adını “Wi-Fi Paylaş” olarak değiştirebilirsiniz.

iphone-android-wi-fi-1

3. İşlem ekle düğmesi ile ilk olarak “Metin” işlemini ekleyin. Metin içine dokunun ve wifi ağ şifrenizi yapıştırın. Ardından aşağıdaki işlem arama alanına dokunarak yeni işlemleri eklemeye devam edin.

4. İlk olarak “QR kodu oluştur” işlemini, son olarak “Göz at” işlemini ekleyin. Ve her şey tamam. Sağ üstteki bitti’ye dokunun ve ardından kestirmeyi çalıştırın. Ekrana bir QR kodu gelecek. Onu Android cihazdan okutabilirsiniz.

iphone-android-wi-fi-2

Zaten yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra yapılandırılmış her şeye sahipsiniz, bu nedenle Kısayollar uygulamasına girmeniz ve Wi-Fi Paylaş’a dokunmanız yeterlidir. Kamera uygulamasından aynı Wi-Fi ağınıza bağlanmak için herhangi bir Android cihaz tarafından okunabilen iPhone’unuzun ekranında otomatik olarak bir QR kodu belirecektir.

Hepimizin oluşturması gereken harika bir kısayol, özellikle Wi-Fi şifremiz uzun ve zorsa bize çok zaman kazandırabilir. Sadece bu kısayola kopyalayıp yapıştırarak basit bir QR kodu ile paylaşabilirsiniz.