WhatsApp Toplulukları nedir, nasıl kullanılır?

WhatsApp Toplulukları, grupların evrimidir ve şirketin kendisi tarafından bildirildiği üzere artık resmi olarak mevcuttur. Bu yenilik, sohbetleri organize etmek için mahalle toplulukları, okul ve iş gibi çeşitli grupları bir araya getirmenize olanak tanır.

Topluluklar, grupları gruplamak için kullanılır ve hem iOS hem de Android’de şu anda mevcuttur. iPhone’da, altta görünen Topluluklar sekmesine ve Android’de sohbetlerin üst kısmındaki Topluluklar sekmesine tıklamanız gerekir.

WhatsApp Toplulukları nedir?

WhatsApp Toplulukları, insanların farklı grupları bir araya getirmesine olanak tanır. Böylece insanlar tüm Topluluğa gönderilen güncellemeleri alabilecek ve özellikle hakkında konuşmak istediği konuya göre o topluluğun daha küçük tartışma gruplarını daha kolay organize edebilecek.

whatsapp-topluluklari

Bir topluluğa girdikten sonra, ihtiyaç duyduğunuz bilgileri ihtiyacınız olduğunda almak için grupları kolayca değiştirebilirsiniz. Yöneticiler, Topluluğun parçası olan tüm gruplara ulaşacak olan tüm üyelere önemli haberler gönderebilir. Ayrıca WhatsApp, güvenliğin önemli bir unsur olduğunu ve bu nedenle Toplulukların konuşmalarının uçtan uca şifrelendiğini açıkladı.

WhatsApp anket özelliği

Topluluklara ek olarak WhatsApp, resmi uygulamaya başka yeni özelliklerin de geldiğini duyurdu. Şirket, sohbetlerde anketler oluşturma, 32 katılımcıya kadar görüntülü arama yapma ve maksimum kullanıcı sayısının 1024 katılımcıyla genişletilmesi olasılığını duyurdu.

WhatsApp, ayrıca seveceğinizi düşündüğümüz üç özelliği daha kullanıma sundu: sohbette anket oluşturma, 32 katılımcının görüntülü araması ve 1.024’e kadar kullanıcıya sahip gruplar.

whatsapp-anket

WhatsApp son aylarda birçok yeni özelliği kullanıma sundu. Herhangi bir emoji ile mesajlara tepkiler, 2 GB’a kadar büyük dosyaların gönderilmesi ve grupların yöneticilerinin sahip olacağı daha büyük yetkiler gibi.

WhatsApp, bu yeni özelliklerin bugünden itibaren tüm kullanıcılara ulaşmaya başlayacağını duyurdu, bu nedenle uygulamanızda hala görünmüyorsa lütfen sabırlı olun. Ayrıca toplulukları daha da geliştirmeyi planladıklarını ve kullanıcılardan geri bildirim aldıkça özellikler eklemeye devam edeceklerini duyurdular.