Fotoğraf çekip satmak için uygulamalar

iPhone'unuzla çektiğiniz fotoğraflarla para kazanmanın mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Burada size onları satabileceğiniz ve para kazanabileceğiniz en iyi uygulamaların bir listesini bırakıyoruz.

Fotoğraf tutkunuysanız, ek gelir elde etmenin bir yolunu arıyorsanız ve bir iPhone’unuz varsa, fotoğraflarınızı İnternette satarak para kazanmanın çok kolay ve rahat bir yolu olduğunu bilmek sizi mutlu edecektir.

İster inanın ister inanmayın, bu oldukça büyük bir pazar ve yararlanabileceğiniz binlerce fırsat ile çok kazançlı bir iştir. Peki, bunu yapmak için neye ihtiyacınız var? Çok basit! Yeteneğiniz, bir iPhone ve birkaç uygulama.

Evet, tam da okuduğunuz gibi, bir uygulama. Çalışmanızı satabileceğiniz ve bunun karşılığında kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde para kazanabileceğiniz birçok platform bulunmaktadır. İnanmıyorsanız, en çok beğendiğinizi seçebilmeniz için size 6 alternatif gösteriyoruz.

İnternette fotoğraf satmak için bu uygulamalarla ilgili en sevdiğimiz şey, fotoğrafçılıkta uzman olmanıza veya bu alanda kanıtlanmış bir sicile sahip olmanıza gerek olmamasıdır. Şimdi onları biraz daha ayrıntılı olarak tanıyalım.

500px

500px

Fotoğraf dünyasında büyümeye başlamak isteyenler için en iyi topluluklardan biri. 500px, dünya çapında çeşitli stil ve türlerdeki fotoğrafları alıp satabileceğiniz bir platformdur.

Anında sistemi, ücretsiz bir kullanıcı olarak bile işinizi büyütmenize ve tanıtmanıza yardımcı olur. Dünya çapında 15 milyondan fazla kullanıcısı ile fotoğraflarınızı satmak ve para kazanmak için en iyi seçeneklerden biridir.

Snapwire

Snapwire

En popüler platform olmasa da Snapwire, yeteneğinizi sergilemenin ve sevdiğiniz şeyi yaparak temettüler kazanmanın harika bir yoludur. Arayüzü ve kullanımı çok kolay ve sezgiseldir, ilk adımlarınızı atmak için mükemmeldir.

Çalışmanız seçilirse para kazanacağınız, aksi takdirde puan biriktireceğiniz “meydan okumalara” katılabileceksiniz. Ayrıca portföyünüzü oluşturabilir ve fotoğrafları geleneksel bir şekilde satabilirsiniz.

Foap

Foap

Fotoğraflarınızı yüklemek ve satmak için çok çekici özelliklere sahip en iyi alternatiflerden biri Foap. Bu büyüyen fotoğrafçı topluluğu, portföyünüzü oluşturmanıza ve dünyaca ünlü markalarla kendinizi tanıtmanıza olanak tanır.

Bu platformun temel özelliklerinden bazıları, içerik dağıtımı, tanınmış görüntü bankaları, fotoğraflarınızı dünya çapındaki markalara satma, sınırsız içerik yükleme, PayPal ile entegrasyon ve daha fazlasıdır.

EyeEM

EyeEM

EyeEM hakkında konuştuğumuzda internette fotoğraf satmak için en iyi uygulamalardan birine atıfta bulunuyoruz. Dünya çapında 25 milyondan fazla kullanıcısı ile alanında lider platformlardan biridir.

Çalışma şekli oldukça basittir ve komisyon satışına dayalıdır, yani her fotoğrafınızı satın aldığınızda söz konusu satış için komisyon kazanırsınız. Ek olarak, telif hakkı ve kârın %50’si sizde kalacaktır.

Bu, size en iyi gelir ve faydaları sunan alternatiflerden biridir. Tabii ki arayüzü ve yönetimi çok basit, yani burada ilk adımlarınızı atarken endişelenmenize gerek yok.

Shutterstock Contributor

Shutterstock Contributor

Muhtemelen bu pazarın krallarından biri olan Shutterstock, dünyanın en eski ve en çok tanınan multimedya platformlarından biridir. Muazzam bir topluluk ve inanılmaz geniş bir katalog ile günümüzün en iyi alternatiflerinden biridir.

Burada, fotoğraflarınızın her satışı için %20 ile %30 arasında kazanabilir, ayrıca telif hakkını elinde tutabilir ve platformda içerik oluşturucu olarak yükseldikçe özel bonuslar elde edebilirsiniz, bu da daha yüksek kazanç sağlar.

Dreamstime Companion

Dreamstime Companion

Bugün bir başka harika multimedya bankası hakkında yorum yapmadan veda edemedik. Dreamstime, fotoğraflarınızı doğrudan iPhone’unuzdan satabileceğiniz ve büyük avantajlardan ve kârlardan yararlanabileceğiniz bir mobil uygulamaya sahiptir.

Telif hakkını korumak, satışlar için %25’ten %50’ye varan karlar ve platformlarda münhasırlık için benzersiz avantajlar, başlıca cazibe merkezlerinden bazılarıdır. Elbette daha birçok avantajı var ama denediğinizde bunları ilk elden bilmenizi tercih ediyoruz.