Instagram’da NFT oluşturma ve satma

NFT’lerin zirvesi çoktan geçmiş olmasına rağmen, sosyal ağlar onlara ilgi göstermeye devam ediyor. NFT’leri doğrudan sosyal ağ üzerinde oluşturup satmayı mümkün kılacak araçlar üzerinde çalışan Instagram için NFT’lerle bir süredir gelişmekte olan ilişkisinde önemli bir adım olacak.

Instagram, NFT’ler oluşturmanıza ve satmanıza izin verecek. İlkbaharda sosyal ağ, kullanıcıların satın aldıkları NFT’leri profillerinde gösterebilecekleri bir işlev başlattı. Şimdi bu yeni işlevlerle bir adım daha atılıyor.

Instagram’da NFT’lere yatırım yapın

Instagram, sürecin bir bütün olarak gerçekleştirilebileceği bazı araçlara sahip olacak. Uçtan uca şifreleme. Söz konusu NFT’nin oluşturulmasından başka bir kullanıcıya olası satışına kadar. Satış sosyal ağ ile sınırlı bir şey olmayacak, ancak satmak isteyen kullanıcılar bunun dışında da yapabilirler. Sosyal ağ, söz konusu satışı kolaylaştıracak veya bu konuda ek bir satış platformu olacaktır.

Ayrıca OpenSea’de barındırılan NFT’lerin metadata’larına da ulaşılabilecek. Bu, kullanıcıların söz konusu eserlerin açıklamalarını görmelerini sağlayacaktır. Böylece, ilgilerini çeken bir şey olması durumunda, ne olduklarını veya neyi temsil ettiklerini bilecekler.

Instagram, uygulamada daha fazla reklam gösterecek

Instagram böylece NFT’lerle olan ilişkisini derinleştiriyor. NFT’lere ilgi patlamasının önemli ölçüde azalmasına rağmen, şimdiye kadar bu formatta en çok yatırım oynayan sosyal ağ oldu.

NFT’lerin sosyal ağın kendisinde oluşturulabilmesi veya satılabilmesi, şirketin bu gelirin bir kısmını elde etmesi anlamına gelebilir, bu da onları onlar için çok ilginç kılacak bir şeydir.