En iyi dijital termometre

Ateşinizi her zaman mükemmel bir şekilde kontrol altında tutmak için bir dijital termometre alabilirsiniz. Bu araç, sağlık merkezine gitmenize gerek kalmadan günün herhangi bir saatinde tüm bilgileri almanızı sağlayacaktır. Ancak çocuklarla kullanımı da oldukça pratiktir. Ve işte büyük soru: güvenilir, etkili ve kaliteli bir termometre nasıl seçilir? Okumaya devam edin ve sorularınızın tüm cevaplarını bulacaksınız.

Dijital termometre seçerken dikkate alınması gereken özellikler

  • Ölçüm türü: kızılötesi (temassız) veya dijital (temaslı) ölçüm sistemi
  • Hata aralığı: bazıları diğerlerinden daha kesindir, bu nedenle hata paylarını dikkate alıyoruz
  • Ekran: Ne tür bir ekran sunuyor ve renkli mi değil mi?
  • Ekstralar: örneğin otomatik kapanma, ateş yüksek olduğunda alarm, son okumaların kaydı gibi en iyi ekstralar…

En iyi dijital termometrelerin karşılaştırılması

Gerçekleştirdiğimiz bu derinlemesine analize dayanarak, en iyi dijital termometrelerin şunlar olduğu sonucuna vardık:

IDOIT Dijital Termometre

IDOIT Dijital Termometre

Yüksek hassasiyetli sensöre sahip IDIOT Dijital Kızılötesi Termometre, sıcaklığı sadece bir saniye içinde en yüksek hassasiyetle ve temassız olarak hesaplayabildiği için yetişkin, genç veya çocuk tüm aile için en iyi seçeneklerden biri olarak sunulmaktadır. LCD ekranı, sol üst köşedeki bir ifade aracılığıyla size sıcaklık verilerini ve termometrenin hangi modda olduğunu (vücut veya ortam sıcaklığını ölçer) gösterir.

Ancak ayrıca, kayıtlı sıcaklığın normal olup olmadığına, biraz ateş olup olmadığına veya çok yüksek olup olmadığına bağlı olarak yeşil, turuncu veya kırmızı arasında renk değiştirecektir. Öte yandan, ergonomik saplı ve bir yanda düğmeli tabanca tarzı tasarımı, kullanımı çok basit ve sezgisel hale getiriyor. Fazla yer kaplamadığı için ihtiyacınız olursa çantanızda bile taşıyabilirsiniz.

Beurer FT 09 Dijital Ateş Ölçer

Beurer FT 09

Beurer marka dijital FT09 termometre, en çok talep edilenlerden biridir. Ancak bunun yanı sıra katalogdaki en uygun fiyatlı ürünlerden biridir. Su geçirmezdir, +/- 0,1 ºC ölçüm aralığına, akustik sinyale sahip bir LCD ekrana sahiptir ve cam ve cıva içermez. Üreticiye göre, vücut sıcaklığının doğru bir şekilde ölçülmesini sağlar ve bunu net bir şekilde gösteren bir LCD ekrana sahiptir.

Cıva veya cam içermez, bu nedenle kullanım risklerinin olmamasını sağlar ve %100 su geçirmezdir, bu nedenle istenildiği zaman temizlenebilir ve dezenfekte edilebilir. Ayrıca otomatik bağlantı kesme sistemi ve kullanıcı hafızasına sahiptir. Bu, konum hafızası sayesinde, geri bildirim alınabilmesi için termometreyi en son kullanan kişinin ateşini ölçtüğü ve böylece gelişimini analiz ettiği anlamına gelir.

Braun TempleSwipe BST200

Braun TempleSwipe BST200

Braun TemplesWipe termometrenin kendisini kullanımı en kolay olanlardan biri olarak konumlandırmış olmasının özelliği nedir? Birkaç özelliği vardır: alından 2 saniyede ateş ölçmek için kullanılan bir cihazdır ve özellikle bebekler ve çocuklar için endikedir. Basit bir renk kodlamasıyla okuyabileceğiniz bir yoruma sahiptir: yeşil, sarı veya kırmızı.

TempleSwipe sistemi çok hassastır, saniyeler içinde sıcaklık ölçümü için termometreyi şakak üzerinden nazikçe geçirir. Ayrıca kullanımı için fiziksel temas gerektirmez, sessizdir ve kızılötesi ile ilgili CE ve ROHS sertifika standartlarına uygundur.

KKmier Kızılötesi Termometre

KKmier

Dijital kızılötesi ile söz konusu termometre, şu anda en çok satanlardan biridir. Hem yetişkinler hem de çocuklar için tasarlanmış olup, alın veya kulak üzerinde çalışır ve herhangi bir parçaya dokunmanıza gerek kalmadan sadece 1 saniye içinde sıcaklığı ölçer. Hatta üretici firma ciltten 3 ila 5 cm uzaklıktan ve tek bir saniyede güvenle kullanılabileceğini iddia ediyor. Klinik olarak test edilmiştir ve tüm aile için en güvenilir ve uygun ürünlerden biri olarak derecelendirilmiştir.

SOLMIRA Termometre Kızılötesi Temassız Ateş Ölçer

SOLMIRA Termometre

SOLMIRA kızılötesi termometre, alından veya kulaktan uygun ölçümü yapmak için tasarlanmıştır. Herhangi bir fiziksel temas gerektirmez! Üç ışık modu ve ateş yükseldiğinde size doktoru aramanızı hatırlatan bir alarmı vardır.

Tasarımı, son derece hassas olmasını ve daha sonra sıcaklığın okunmasını ve yorumlanmasını kolaylaştırır. Ve sayıların boyutu oldukça büyük ve kayda göre ekran farklı renkler gösteriyor, böylece sıcaklığın normal (yeşil), hafif yüksek (turuncu) veya ateşli (kırmızı) olup olmadığını hızlı bir şekilde belirleyebilirsiniz. 35 adede kadar okumayı hafızasına kaydetme ve böylece çok daha kapsamlı kontrol gerçekleştirme imkanı ile size en güvenilir ölçümleri sunmak için tasarlanmış ve test edilmiştir.

CocoBear Alından Ateş Ölçer Termometre

CocoBear

Bu alın termometresi, diğer termometreler kadar doğru ve hızlı bir dijital ölçüm sunar. Ancak farklı yönü, nesneleri ve odaları da ölçebilme seçeneğine sahip olması ve böylece zahmetsizce takip edebilmenizdir. Ayrıca size sonuçları bir saniyede gösterir, hem iç hem de dış mekanlarda ölçümü etkilemeden kullanılabilir ve sıfır fiziksel temas gerektirir, alın, bilek veya kulak için endikedir.

Aralarından seçim yapabileceğiniz iki modu (nesneleri veya oda sıcaklığını ölçmek) ve sessize alma seçeneği vardır; bu, bebekler veya küçük çocuklar için onları uyandırma korkusu olmadan kullanmak için çok yararlı olacaktır.

Beurer Ft 85 Temassız Ateş Ölçer

Beurer FT 85

Birkaç saniye içinde kesin sonuçlar almanızı sağlayacak bir ölçüm cihazı olan Beurer FT 85 dijital termometre ile bitiriyoruz. Listedeki diğer termometreler gibi, bu da içinde bulunduğumuz odanın veya kullandığımız nesnelerin sıcaklığını ölçmenize olanak tanır. Bu termometre, çocukların ve yetişkinlerin vücut sıcaklığının temassız ölçülmesini kolaylaştırır.

Bir kişinin ateşi olup olmadığını belirtmek için Beurer, diğer termometreler tarafından kullanılan renk sistemini bir kenara bıraktı ve her şeyden önce evin en küçük üyelerine uyarlanmış bir yöntem seçti. Ekranda bir kişinin durumunu gösterecek iki ifade görünebilir. Her şey yolundaysa güler yüz, ateşin 38 derecenin üzerindeyse ve dolayısıyla ateşin varsa üzgün bir yüz. Yenilikçi bir sistem ve hatta çocuklar için eğlenceli bir şey.

Ne tür termometreler vardır?

  • Dirençli termal termometreler: sıcaklığı bir direnç aracılığıyla belirler, genellikle ölçmesi daha uzun sürer ve çalışması için genellikle doğrudan fiziksel temas gerektirir.
  • Kızılötesi dijital termometreler: vücut radyasyonunu ölçerek sıcaklığı hesaplarlar, daha hızlıdırlar (hatta bir saniyede ölçerler) ve doğrudan temas gerektirmezler.

Seçim yaparken en önemli şey, mümkün olduğunca doğru bir termometre seçmenizdir, ölçüm yöntemi ve zaman dikkate alınması gereken iki ikincil unsurdur.

İyi bir termometre seçmek için dikkate alınması gereken kriterler

Değerlendirmeniz gereken ilk şey, kullanımdır. Bebeklerde kullanacaksanız hızlı ölçüm veya infrared termometreye ihtiyacınız var. Bir yetişkin içinse, ikincisi o kadar önemli değil. Yaşlılar ve az görenler için, LCD ekranın büyük ve kolay okunabilir olduğundan emin olun. Bu nedenle, yukarıda tartışılan ölçüm yöntemleri de dikkate alınması gereken bir kriterdir.

Her ne kadar en önemlisi, neredeyse kesin bir hassasiyete sahip olsa da, dijital termometrelerde bulunur ve cıva içermez. Ek işlevler varsa, bunların ele alınması tavsiye edilir. Değişimi görmek için soğuk algınlığı ve gripte çok yararlı olan ölçüm hafızasına sahip termometreler olduğunu unutmayın. Son olarak, pil ömrünün en az bir yıl olduğundan ve pil değiştirme mekanizmasının kullanımının kolay olduğundan emin olun.

Kızılötesi termometre güvenli mi?

Geçen yıl yaşanan kriz ve bu tür termometrelerin yükselişinin bir sonucu olarak, birçok kişi güvenlikleri için endişelerini dile getirdi. Ancak nörologlar bunun tamamen güvenli bir aksesuar olduğunu ve herhangi bir nörolojik hasara yol açmadığını garanti etmektedir.

Neden cıvalı değil de dijital bir termometre seçmelisiniz?

Öncelikle dijital olanların daha güvenli olduğu ve daha hassas ölçümler yaptığı biliniyor. Ayrıca, en son sıcaklık okumalarını ezberleme veya ateş tespiti durumunda bildirimde bulunma gibi ek işlevleri vardır. Yukarıda şu anda en çok satan dijital ve kızılötesi modelleri bulacaksınız.

Dijital termometre nasıl doğru kullanılır?

Çoğu talimat içermesine rağmen, cihazı alından birkaç santimetre uzağa yerleştirmek, sıcaklığı ölçmek için düğmeye basmak ve sonucun ekranda görünmesini beklemek kadar basittir (bu genellikle anında gerçekleşir). Hatta bazıları ateşin derecesini gösteren bir ışık içerir: yok, hafif veya yüksek.

Bir dijital termometrenin iyi çalışıp çalışmadığını nasıl anlarım?

Termometrenizin doğru çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için bakabileceğiniz birkaç faktör vardır ve bunlar aşağıdaki gibidir:

  • Ekranda ‘LO’ gösterilir. Bu, algıladığı sıcaklığın çok düşük olduğu (genellikle ortam 21ºC veya daha düşük olduğu için) ve sıcaklığın doğru olmadığını söylediği için termometrenin iyi çalıştığı anlamına gelir.
  • Pil: sıcaklığı ölçerken kapanırsa veya karakteristik bip sesini çıkarmayı bırakırsa, pili değiştirmeyi veya şarj etmeyi deneyin.
  • Ölçümleri karşılaştırın: Termometrenizin sıcaklığı iyi ölçtüğünden emin olmak istiyorsanız, kesinlikle size aynı sonuçları vereceklerinden, onu cıvalı bir termometrenin sonuçlarıyla karşılaştırmak iyi bir numaradır.

Her durumda, cihazda herhangi bir arıza fark ederseniz, size bir çözüm sunabilmeleri için üreticiyle iletişime geçmeniz en iyisidir.

Çocuklar için en iyi termometre hangisidir?

Uzmanlara göre, küçükler için seçim yaparken belirlemeniz gereken birkaç şey var. Bu bir bebekse, bebeğinizin çok hareket etmesi durumunda sıcaklığını hızlı bir şekilde ölçülmesini isteyeceksiniz. Koltuk altları, ağız, kulak ve alından ateş ölçülmesine rağmen, doktorların küçüklere rektal olarak yapılmasını tavsiye ettiğini de dikkate almalısınız. Çünkü en yüksek hassasiyetin elde edildiği alandır. İkincisi, bir tür termometre veya başka bir termometre seçerken de önemlidir, cıvalı olan da bir seçenektir, ancak dijital olanlardan daha az kesinliğe sahiptir. 3 yaşından itibaren çocuklar ağızdan veya koltuk altından ölçülerini alabileceklerdir.