En iyi tıp uygulamaları

Sağlığınızla ilgili bir kayıt tutmak ve kilonuzu ve kan basıncınızı kontrol etmek istiyorsanız, bu tıp uygulamaları tam size göre.

Beden ve zihin sağlığı ve esenliği çok önemlidir ve her insanın yaşam kalitesini artırır, ancak bunları dengede tutmak yalnızca size bağlı olacaktır. Bazı durumlarda, daha sağlıklı bir yaşam sürmek için teknolojiyi ek bir araç olarak kullanmak mümkündür, çünkü vücut, kilo, yağ yüzdesi, kalp atış hızı, tıbbi geçmiş ve daha fazlasının kontrolünü sağlamak için ideal ilaç uygulamaları vardır. Onlarla tanışmak ister misiniz?

Aşağıda, özellikle diyetinizi, tıbbi geçmişinizi, fiziksel aktivitenizi takip etmek ve sağlık hakkında biraz daha bilgi edinmek istiyorsanız, günlük yaşamınızda çok yardımcı olabilecek tıbbi uygulamaların bir listesini görebilirsiniz.

e-Nabız

enabiz

Tüm tıbbi geçmişinizin olması, özellikle bir doktora gidecekseniz hayati önem taşır ve e-Nabız uygulaması ile hayatınız boyunca tüm tıbbi sonuçları basit, sezgisel ve çok görsel bir şekilde takip edebileceksiniz.

Sağlık Bakanlığı tarafından sunulan bu uygulama, ana ekranında, sezgisel ve yönetimi kolay bir arayüz aracılığıyla sağlık durumunuzu yorumlamanıza yardımcı olacak bir tasarım içerir. En dikkate değer işlevleri arasında, sağlık kuruluşlarıyla ilgili tam geçmişiniz ve tüm resmi sağlık belgelerinin bulunması yer alır. Böylece tüm sonuçlarınızı ve tahlillerinizi tek uygulamadan görebilirsiniz.

Diğer özellikleri arasında Apple Sağlık ile eşitleme kolaylığı ve günlük fiziksel aktivitenizi takip etme kolaylığı yer alır, böylece tansiyon, diyabet ve diğerleri gibi bozuklukları önleyebilir ve kontrol edebilirsiniz. Uygulamada doktor raporlarınızı, röntgen görüntülerinizi ve sağlık ya da özel sigorta kartınız gibi ilgili sağlık bilgilerinizi güvenle saklayabileceksiniz.

MHRS

mhrs

Yine Sağlık Bakanlığı tarafından sunulan MHRS uygulaması ile hastane randevularınızı alabilirsiniz. Geçmiş randevularınızı kontrol edebilir ve gelecekteki randevularınız ile ilgili işlem yapabilirsiniz.

Konumunuza en yakın hastaneyi görebilir ve randevu alabilirsiniz. Randevu gününü, saatini ve hekiminizin o gün hastanede görev yapıp yapmadığını öğrenebilir, gidemeyeceğiniz randevularınızı buradan iptal edebilirsiniz.

Tabi ki bu teoride böyle olması gereken bir şey, ancak hastaneden randevu almak çok zor ve nedense tüm randevular dolu. Yine de şansınızı MHRS uygulaması ile deneyebilirsiniz.

Pacer Pedometer & Step Tracker

pacer

Yürümek, vücuda ve zihne çok fazla zindelik getiren fiziksel bir aktivitedir ve Pacer Pedometer & Step Tracker uygulamasıyla, günün 24 saati adımları izleyerek eksiksiz bir kayıt tutabilirsiniz.

Bu uygulama ile farklı antrenman planları arasından seçim yapabilir, sahip olmak istediğiniz ağırlığı seçebilirsiniz ve uygulama size gün içinde tamamlamanız gereken adım sayısını ve fiziksel aktiviteyi gösterecektir.

Buna ek olarak, uygulama kilonuzu, tansiyon izlemeyi, sağlık analizini ve kondisyonunuzu takip etmenize yardımcı olacak eksiksiz araçlar içerir. Şüphesiz, özellikle yaşam tarzınızı değiştirmek istiyorsanız, iPhone için mevcut en iyi tıbbi uygulamalardan biridir.

Instant Heart Rate: HR Monitor

hr monitor

Kan basıncını veya kalp atış hızını ölçen aletler çok önemlidir, çünkü onlara ne zaman ihtiyaç duyacağınızı asla bilemezsiniz. Instant Heart Rate uygulaması ile bu aracı cep telefonunuzda taşıyabilir ve kalp atış hızınızı saniyeler içinde öğrenebilirsiniz.

Bu okuma entegre kamera sayesinde mümkündür, sadece işaret parmağınızın ucunu yerleştirmeniz yeterli olacaktır ve flaş tekrar tekrar etkinleştirilecektir. Bu noktada uygulama, kalbinizin her atışında parmak ucunuzdaki renk değişimini algılayacak ve gelişmiş algoritması kalp atış hızınızı anında gösterecek.

Withings Health Mate

withings

Withings Health Mate, kilo vermenize, fiziksel aktivitenizi artırmanıza, kan basıncınızı izlemenize ve daha iyi uyumanıza yardımcı olabilecek bir uygulamadır. Uygulama, anlaşılması kolay, özelleştirilebilir ve doktorunuz için çok yararlı olan bir dizi veri içeren çok kullanışlı araçlara sahiptir.

Kullanıcıları tarafından en çok kullanılan ve sevilen işlevlerden biri de kilo ve vücut kompozisyonunu kontrol edebilme imkanıdır. Ayrıca, yüksek tansiyonunuz varsa, sistolik ve diyastolik basıncınızı evinizin rahatlığından takip edebilirsiniz.

Tansiyon ölçer – Kan Basıncı

tansiyon olcer

Bu uygulama ile kan basıncını ve kalp atış hızını izleyebilirsiniz. Uygulama kan basıncını tek başına ölçmez. Modern ve kullanıcı dostu arayüz, yüksek tansiyon kontrolü özelliği, okuması temiz grafikler, ölçüm geçmişi, hatırlatıcılar ve bildirimler sunar.

Yetişkinlerde, sistolik kan basıncı erken yetişkinlik döneminden itibaren en az 70 yaşına kadar yükselir. Diyastolik basınç aynı zamanda yükselmeye başlar, ancak orta yaşta, yaklaşık 55 yaşında düşmeye başlar. Ortalama kan basıncı erken yaşlarda yükselir. yetişkinlik, orta yaşta düzleşirken, nabız basıncı 40 yaşından sonra oldukça belirgin bir şekilde yükselir.

Sonuç olarak, birçok yaşlı insanda sistolik kan basıncı genellikle normal yetişkin aralığını aşar. Yaşla birlikte nabız basıncındaki artış, arterlerin artan sertliğine bağlanır.

Nöbetçi Eczanem

nob ecz

Ve son olarak nöbetçi eczaneleri görebileceğiniz bir uygulama ile en iyi tıp uygulamaları önerilerimizi bitiriyoruz.

Bu uygulama ile Türkiye’de 81 il ve KKTC’deki nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz. Aynı zamanda telefon numarası ve harita konum bilgilerine ulaşabilirsiniz. Uygulamada İngilizce dil seçeneği de mevcut.