En iyi selfie çubuğu

En iyi fotoğrafları elde etmek için en çok önerilen selfie çubuğu modellerini analiz ediyoruz

Fotoğraf tutkunuysanız, tüm gezilerinizi, kaçamaklarınızı ve hatta arkadaşlarınızla ve ailenizle yaptığınız daha yaygın akşam yemeklerini veya gezilerinizi ölümsüzleştirmeyi kesinlikle seversiniz. Ve albümleriniz ve anılarınız için bir anlık fotoğraf kameranız ve bir yazıcınız olacak.

Ancak, tek başınıza seyahat ederken veya büyük bir grup insanı çekimin dışında bırakmadan fotoğraflamaya çalışırken doğru çekimi bulmak zor olabilir. Çözüm? En iyi fotoğraf galerilerini oluşturmanıza yardımcı olmak için çok daha eksiksiz ve gelişmiş sürümlerle yeniden keşfedilen geleneksel selfie çubukları. Tam burada en çok tavsiye edilenleri analiz ediyoruz.

Selfie çubuğu nedir?

Bir ucuna cep telefonunuzu veya kameranızı yerleştirerek kendi fotoğraflarınızı çekmenizi sağlayan klasik tripodun bir versiyonudur. Genellikle elde tutulan ve daha uzak mesafelere ulaşmak için kolun bir uzantısı gibi çalışan uzatılabilir bir yapıya sahiptirler.

Selfie çubuğu kullanmanın avantajları nelerdir? Bir yabancıdan yardım istemenize gerek kalmadan fotoğraf çekmenizi sağlar (yalnız veya çift olarak seyahat ederken çok yararlı bir şey). Daha fazla insanın sığdığı veya ortamın daha iyi takdir edildiği daha büyük planlar sunar. Daha fazla açı çeşitliliği sağlar.

Ne tür selfie çubukları var?

  • Basit veya manuel: bunlar en basit ve en uygun maliyetlidir, çünkü yalnızca uzatılabilir kollu bir destekten oluşurlar ve fotoğraf manuel olarak çekilir (örneğin, telefonun zamanlayıcısını ayarlayarak).
  • Bluetooth bağlantısı ile: dahili bir deklanşöre veya uzaktan fotoğraf çekilmesine izin veren bir uzaktan kumandaya sahiptirler.
  • Dönüştürülebilir: bazı modeller, iyi bir çerçeveyle daha uzak mesafelerden fotoğraf çekebilmeniz için kolu bir tripoda dönüştürmenize olanak tanır.

Selfie çubuğu alırken nelere dikkat edilmeli?

Seçim yaparken, kişisel tercihlerinizin ötesinde tercih ettiğiniz kontrol türü düzeyinde ve ödemeye hazır olduğunuz fiyatta bakmadan dikkate alınması gereken bir dizi özellik vardır.

  • Ağırlık ve boyut: kullanıma bağlı olarak, daha kompakt modeller size uyacaktır veya daha hantal ve eksiksiz cihazlara yatırım yapabilirsiniz.
  • Sabitleme sistemi: Telefonunuzun cihazın bir ucunda ‘asılı’ kalacağını göz önünde bulundurarak, size çok iyi bir tutuş sunması önemlidir.
  • Malzemeler: Bir önceki noktaya göre, plastik aksesuarlar daha ucuz ve daha hafiftir, ancak daha çabuk bozulurlar ve telefon genellikle bir kılıf içinde tutulur. Metal olanlar ise daha dayanıklı, güvenli ve dayanıklıdır ve telefon genellikle bir klipsle tutulur.

En iyi selfie çubuk önerileri

1. ATUMTEK Selfie Stick Tripod ATSS065

atumtek ATSS065

Çok iyi derecelendirmeler ve eşleşmesi zor bir para değeri ile Atumtek özçekim çubuğu çok işlevli bir cihazdır ve bir tripoda dönüştürülebilir, bu nedenle tüm ihtiyaçlarınızı karşılar. Paslanmaz çelik borulardan yapılmıştır, bu nedenle plastik olanlara göre daha dayanıklı. Ancak bunun yanı sıra uzaktan kumandası sayesinde geniş açılı planlarla fotoğraf çekebileceğiniz 10 metreye kadar bluetooth bağlantısı sunuyor ve iOS ve Android telefonlarla uyumlu.

Teknik özelliklerine gelince, telefonunuzu tutmak için (3,6 ila 9 santimetre genişliğindeki modellerle uyumlu) kaymaz bir klips tutacağına sahiptir, dikeyde 180º ve yatayda 360º’ye kadar döndürerek çok çeşitli olası düzlemler ve açılar elde edebilirsiniz. Ve üstelik 19,5 santimetreye kadar katlanabiliyor, böylece bavulunuzda veya çantanızda kolayca taşıyabilirsiniz. Oldukça iyi bir fiyata, her türlü fotoğrafı en rahat şekilde çekebileceğiniz çok işlevli bir aksesuara sahip olacaksınız. Günlük, profesyonel olmayan kullanım için önerilir ve bazı kullanıcılar yapının biraz dengesiz olduğunu açıklar.

2. Tupwoon Selfie Stick Tripod with Fill Light TPQ02BLACK

Tupwoon TPQ02BLACK

En iyi derecelendirmeye sahip modeller arasında en ucuzu Tupwoon’dan. Bir tripoda dönüştürülebilen katlanabilir bir aksesuar. Bir öncekinde olduğu gibi, bir bluetooth bağlantısı üzerinden çalışır, böylece uzaktan kumandadan (sapa sığdırabileceğiniz veya tripoddan uzaklaşmak için çıkarabileceğiniz) fotoğrafçılığı tetikleyebilirsiniz. Bu durumda yenilik, 3 parlaklık seviyesi ve 6 farklı renk sıcaklığı arasında ayarlayabileceğiniz dahili aydınlatmalı sisteminde yatıyor.

Döndürme desteği, 360º’ye kadar döndürmenize ve açıyı 270º’ye kadar ayarlamanıza olanak tanır, bu da hem dikey hem de yatay olarak fotoğraf çekmenizi veya video kaydetmenizi sağlar. 6 ila 9,5 santimetre genişliğindeki cihazlarla ve hem Android hem de iOS telefonların büyük çoğunluğuyla uyumludur. Cihaz 120 mAh bataryadan güç alırken, farklı cihazlara bağlamak için kullanabileceğiniz bir USB kablosu yardımıyla şarj oluyor. Dolgu ışıkları, gece veya düşük ışık koşullarında ve alanlarda fotoğraf çekmek için çok pratik olacaktır. Plastik parçalar daha zayıftır ve kırılmaya daha yatkındır ve daha az sağlamlık ve stabilite sağlar.

3. ‎Power Theory ‎PT BT Selfie Stick 80

‎PT BT Selfie Stick 80

Selfie çubuğu veya uzaktan fotoğraf ve videolarınızı çekmek için tripod olarak da kullanabileceğiniz bu Power Theory modelini daha dayanıklı ve stabil bir yapıya sahip buluyoruz. Bluetooth sistemi, tüm Android ve iOS telefonların yanı sıra kameralarla uyumludur ve cihazla eşleştirdiğinizde, bluetooth’u her açtığınızda otomatik olarak algılayabilecektir. Denetleyici çıkarılabilir ve şarj etmek veya istediğiniz cihazlara bağlamak için bir USB kablosuyla birlikte gelir.

Bu durumda klips desteği, 5,6 ila 8,5 santimetre arasındaki cihazları kabul ederek onu fotoğraf ve video kameralar için dişli bir desteğe dönüştürebilir. Çok kararlı ve çok iyi bir bağlantı sunuyor. Diğer modellere göre daha ağır ve hantaldır.

4. ATUMTEK Selfie Stick Tripod ATSS002

atumtek ATSS002

Atumtek, en çok tavsiye edilen ve en çok oy alan modellerden bazılarına sahiptir. Bu durumda, 15.000’den fazla incelemeye sahip olan ve deneyen kullanıcılardan oldukça iyi bir puan alan Amazon’un en çok satan selfie çubuklarından biri. Yine ihtiyacınıza göre selfie çubuğu veya tripod olarak kullanabileceğiniz dönüştürülebilir bir aksesuardır. Bluetooth ile çalışır ve piyasadaki hemen hemen tüm telefonlarla uyumludur.

Uzaktan kumanda, 10 metreye kadar uzaktan fotoğraf çekmek için tutamağa takılabilir veya çıkarılabilir. Micro USB ile şarj edilebilir bir lityum pil ile çalışır ve destek yatay olarak 270º ve dikey olarak 180º dönebilir. Seyahat etmek veya çantanızda taşımak için mükemmel, en hafif ve en kompakt modellerden biridir ve çok iyi destek sunar. Ortalamadan biraz daha pahalı.

5. Colorlizard Selfie Stick Tripod AB202

Colorlizard AB202

Estetiğe çok önem verenlerdenseniz ve pratik olmasının yanı sıra güzel de bir aksesuar arıyorsanız bu Colorlizard modeli sizi ikna edecek. Alüminyum alaşımdan yapılmıştır, birkaç farklı rengi mevcuttur, ancak en güzel ve zarif olanlardan biri olduğu için beyaz ve pembenin bu kombinasyonunu tercih ediyoruz. İhtiyaca göre katlanıp tripoda dönüştürülebilen cihaz, Micro USB kablosu ile şarj edebileceğiniz uzaktan fotoğraf çekebilmeniz için bluetooth bağlantılı uzaktan kumandaya sahip.

Desteğe gelince, tercih ettiğiniz yönü ve açıyı seçebilmeniz için yatayda 270º ve dikeyde 180º’ye kadar dönen geleneksel bir klipsli tasarımıdır. Özel takviyesi ise 15 kiloya kadar ağırlığı zarar görmeden, hafiflikten ödün vermeden taşımasına imkan veriyor. Çok hafif, güzel ve dayanıklıdır. Satın alan bazı kullanıcılara göre, tüm uygulamalarla (örneğin Snapchat) uyumlu değildir.

6. Smatree Q3S

Smatree Q3S

GoPro kamerası için bir çubuk veya tripod arayanlar, Smatree’nin bu modelini kesinlikle tercih edeceklerdir. Bu tür cihazlar ve kompakt kameralar için özel olarak tasarlanmış, vida desteğine (ve 360º’ye kadar dönebilen) cep telefonunuzu yerleştirmek için bir klips takabileceğiniz bir aksesuar.

Direncini ve dayanıklılığını garanti eden yüksek kaliteli alüminyum boru ile üretilen taban ve bilek kayışı, düşmeleri önlemek için kaymaz kauçuktan yapılmıştır. Tabii ki, su geçirmez değildir, bu nedenle suda kullanamazsınız. Kompakt kameralar, GoPro veya cep telefonunuzla kullanmanıza izin verir. GoPro’nuzla suda video kaydetmek veya fotoğraf çekmek için kullanamazsınız.