WhatsApp’ta anket nasıl oluşturulur?

WhatsApp, sohbetlerinizde anket oluşturmanıza olanak tanır, bunları nasıl kolayca oluşturabileceğinizi açıklıyoruz.

WhatsApp son zamanlarda güncellenerek birçok yeni özelliği kullanıma sunuyor. Bunlar, alınan mesajlara verilen tepkileri veya sohbetlerimizi bir Android akıllı telefondan iPhone’a veya bir iPhone’dan Android akıllı telefona taşımanın yeni yollarını içerir. Ve son zamanlarda WhatsApp gruplarımızda da anketler oluşturabiliyoruz.

Gözden kaçan ama bizim için çok faydalı olabilecek bir fonksiyon. Pek çok grup, nerede yemek yenileceğine veya hangi hediyenin alınacağına karar vermek için özel olarak oluşturulur. Ve bunun için WhatsApp anketleri çok faydalı ve ilginç bir seçenek olabilir. Yine de başka bir kullanıcıyla normal bir sohbette anket oluşturabilirsiniz.

WhatsApp’ta anket nasıl oluşturulur?

Anketler halihazırda dünya çapında WhatsApp’ta yayında ve iOS ve Android sürümlerinin yanı sıra masaüstü sürümlerinde de mevcut. Bu nedenle, anketlerinizi tüm bağlantılarınıza korkmadan gönderebileceksiniz, hepsi yanıtlayabilecek.

WhatsApp anketi oluşturmak için cihazınızda şu adımları izlemelisiniz:

  1. Cihazınızda WhatsApp uygulamasını açın.
  2. Anketi oluşturmak istediğiniz sohbete girin.
  3. Android akıllı telefondaki klipte, iPhone’da klavyenin solundaki “+” düğmesine dokunun.
  4. Farklı seçenekler arasından Anket’i seçin.
  5. Soru ve cevap seçeneklerini doldurmamız gereken bir menü açılacaktır.
  6. En az iki, en fazla 12 cevap vermeliyiz.
  7. Anketi sohbete göndermek için Gönder’e tıklayın.
whatsappta-anket-nasil-olusturulur-1

Anket WhatsApp sohbetimize gönderildikten sonra, tüm üyeler favori seçenekleri için oy vermeye başlayabilir. Bir ilerleme çubuğu görebileceğiz ve oylar anonim değil, herkes “oyları gör”e dokunarak her kullanıcının neye oy verdiğini görebilir.

Anketler, sohbette büyük bir kutuda görünecektir. Soru üst bölgede görünür ve aşağıda oylamak için dokunabileceğimiz birkaç nokta ile farklı seçeneklere sahibiz. Hata yaparsak veya başka bir seçeneğe dokunarak fikrimizi değiştirirsek oyumuzu değiştirebiliriz.

whatsappta-anket-nasil-olusturulur-2

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp ilk çıktığı yıllarda böyle olmasa da artık çok hızlı gelişiyor ve hemen hemen her ay faydalı haberler geliyor. Anketler eklenebilmesi, milyonlarca kullanıcısı için çok güzel bir haber.