Mühendisler için telefon uygulamaları

Mühendisler, toplumsal sorunları tasarlamak, inşa etmek veya çözmek için bilgilerini, teknik becerilerini ve zekalarını uygulayabilen profesyonellerdir. Bu düzeyde bir profesyonel olmak için fizik, kimya, matematik bilgisine sahip olmak ve bu alanda deneyim eklemek gerekir. Neyse ki, bir ofiste veya şantiyede bulunan herkesi destekleyecek mühendisler için uygulamalar var. Onlarla tanışmak ister misiniz?

Aşağıda, matematik hesaplaması yapmak, grafik oluşturmak, birimleri dönüştürmek, parametreleri ayarlamak veya bir proje düzenlemek için her mühendisin mobil cihazında olması gereken uygulamaların bir listesi bulunmaktadır.

Unit Converter 2021

Unit Converter 2021

Unit Converter 2021, App Store’da bulabileceğiniz en kullanışlı uygulamalardan biridir. Ve dönüşümlerin günlük hayatta olduğu ve bazen daha kesin sonuçlar elde etmek için birimleri dönüştürmek gerektiği kimse için bir sır değildir. Hepsinden iyisi, bu birim dönüştürme aracı, yaygın olarak kullanılan birimleri kolayca dönüştürebilir: uzunluk, kütle, zaman, hacim, alan, hız, sıcaklık. Yani Kg’den gr’a veya Km’den cm’ye saniyeler içinde gidebilirsiniz.

AutoCAD

autocad

Çoğu mühendis, AutoCAD programının temel özelliklerini ve işlevlerini bilir ve artık onu iPhone ve iPad’inizden her yere götürebilirsiniz. AutoCAD çizimlerini her yerden görüntülemenizi, oluşturmanızı, değiştirmenizi ve ekibinizle paylaşmanızı sağlayan bir çizim ve tasarım uygulamasıdır. Ek olarak, projelerinizin her biri hakkında bilgileri tüm ayrıntılarıyla saklar, uygulanabilirdir, üzerinde çalışılması pratiktir ve çok zaman kazandırır.

Panecal Scientific Calculator

Panecal Scientific Calculator

Elbette her mühendisin temeli matematiktir, çünkü her şey için aritmetik hesaplamalar yapması gerekir. Bu nedenle Panecal bilimsel hesap makinesi mobil uygulaması çok yardımcı olacaktır. Bu aracın sahip olduğumuz en önemli işlevleri arasında: ikili sayılar, sekizli sayılar, ondalık sayılar, onaltılık sayıların hesaplanması ve dönüştürülmesi, aritmetik işlemler, ters trigonometrik işlevler, logaritmik işlevler, kuvvet fonksiyonları, kuvvet kökü fonksiyonları, faktörler, mutlak değerler, yüzde hesaplamaları, modül hesaplama, kutupsal ve Kartezyen koordinatların dönüştürülmesi ve çok daha fazlası var.

NCalc Scientific Calculator +

NCalc Scientific Calculator

NCalc Scientific Calculator, bir hesap makinesinin ana özelliklerini ve çok daha fazlasını yerine getirdiği için iPhone’da bulunması gereken başka bir iyi uygulamadır. Karmaşık sayı hesaplaması, N tabanı hesaplaması (ikili, ondalık, onaltılık ve sekizlik), matris ve vektör hesaplaması, türevler, integraller, ifade limitleri ve daha fazlasını gerçekleştirmenize olanak tanır. Kuşkusuz, mühendislik öğrencileri ve profesyoneller için mükemmel bir cep aracı.

Taculator Graphing Calculator

Taculator Graphing Calculator

Bir grafik hesap makinesine ihtiyacınız varsa, o zaman Taculator Graphing Calculator’un sunduğu her şeye göz atın. Gelişmiş matematik, listeler, istatistikler, dağıtım, istatistiksel grafikler ve daha fazlası için komutlar ve işlevler içerir. Ayrıca çok hızlıdır ve keskin ve güzel grafikler oluşturma yeteneğine sahiptir. Bu da yetmezmiş gibi, bilimsel bir hesap makinesinin tüm temel ve gelişmiş aritmetik fonksiyonlarını içerir.

Evernote

Evernote

Evernote, işte veya günlük yaşamınızda daha üretken olmanıza yardımcı olabilecek bir uygulamadır. Bu araç, günlük faaliyetlerinizi daha iyi kontrol etmenize yardımcı olur ve birçok bekleyen görevi olan bir günü olanlar için çok yararlıdır. Bununla kendi görev listenizi oluşturabilir, metin, belgeler, PDF dosyaları, çizimler, fotoğraflar, ses, web yakalamaları ekleyebilir ve ilgili bilgileri iş arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Hepsinden iyisi, bilgisayarınız, cep telefonunuz veya tabletinizle kolayca senkronize edilebilir ve hatta programınızı tek bir yerden kontrol etmek için Google Takviminizi bağlayabilirsiniz.

ArchiTouch 3D – Home Design

ArchiTouch 3D - Home Design

ArchiTouch 3D Home Design, bir odanın tüm düzenini veya kat planını görüntülemenizi sağlayan bir uygulamadır. Ayrıntıları daha iyi yakalamak için anında erişim ve 3B görünüm içerir. Sadece bu da değil, bir mühendisseniz ve bir şantiyede çalışıyorsanız, uygulamanın kendisinden projenizde hızlı ve kolay bir şekilde değişiklik yapabileceksiniz. Sahip olduğumuz en önemli fonksiyonlar arasında: kapılar, pencereler, merdivenler, çatı ve zemin katları için planlar, özel çatılar, teraslar ve dış unsurlar ve çok daha fazlası var.

Project Planning Pro

Project Planning Pro

Project Planning Pro, iPhone için mevcut en iyi mühendislik uygulamalarından biridir. Tüm projelerinizi cep telefonunuzun rahatlığından etkili bir şekilde yönetmenizi sağlar. Bu platform ile görev listeleri oluşturabilecek, aktiviteleri düzenleyebilecek ve Gantt diyagramları üzerinden zamanlama yapabilecek, hatta projelerinizi her yerden güncel tutabileceksiniz. Ana özellikleri arasında proje veya programların planlanması, maliyet hesaplaması, çalışma ekiplerinin oluşturulması, kaynak tahsisi ve çok daha fazlası yer alır.