Kalp atış hızı ölçme uygulaması

Antrenman yapıyorsanız veya tıbbi bir sorununuz varsa, kalp atış hızınızı izlemeniz önemlidir. Ve bu iş için özel ekipmanlar olsa da hızlı okuma için dijital araçlara sahip olmak önemlidir. Bu makalede, akıllı telefondan kalp atış hızını ölçmek için en iyi ve tamamen ücretsiz uygulamaları öğreneceksiniz. Bu sayede her zaman her yerden kalp atış hızınızın farkında olacaksınız.

Aşağıda, akıllı telefonunuzun kamerası ve flaşı aracılığıyla kalp atış hızınızı ölçebileceğiniz uygulamaların bir listesini görebilirsiniz; bunlardan bazıları daha doğru ve ayrıntılı bir okuma için genellikle Apple Watch gibi araçlar kullanır. Uygulama seçeneklerimiz günlük yaşamınızda size eşlik edebilir, ancak şüpheye düştüğünüzde uzman bir doktora gitmek en iyisidir.

Cardiio: Heart Rate Monitor

Cardiio

Cardiio Nabız Ölçer uygulaması sayesinde kalp atış hızınızı ölçebilmek ve takip edebilmek karmaşık olmayacak. Bu platform ile sadece işaret parmağınızı kameraya koymanız yeterli olacak ve birkaç saniye içinde kalp atış hızınızı öğreneceksiniz. Bu uygulamayı bu kadar popüler yapan şey, kullanıcının kalp atış hızını anlamasını sağlamasıdır. Bu, organizmanın maksimum oksijenlenmesi (VO2 max) gibi belirli değerleri ayrıntılı olarak açıklaması sayesindedir. Ayrıca kalp atış hızınızı diğer ülkelerdeki insanlarla karşılaştırabileceksiniz ve yaşınızı ve cinsiyetinizi ayarlarsanız kalp atış hızı analizi çok daha spesifik olacaktır.

Instant Heart Rate: HR Monitor

Instant Heart Rate

Artık evlerimizde tansiyon aleti olmasına gerek yok, Instant Heart Rate: HR Monitor uygulaması ile sizin veya üçüncü şahısların nabzını bilmeniz yeterli olacak. Uygulama, kalp atış hızı aktivite bölgesini hesaplama, fotopletismografın gerçek zamanlı kaydını tutma gibi bir dizi önemli işleve sahiptir ve sürekli kullanım veya otomatik kesinti olmak üzere iki mod sunar. Arayüzü modern, minimalist ve sezgiseldir ve elde edilen her kaydı ayrıntılı olarak görebilirsiniz. Ayrıca profiller oluşturarak her bir kişiden elde edilen kayıtları düzenli bir şekilde tutabilirsiniz.

InPulse – Heart Rate Monitor

InPulse

Kan basıncınızı kontrol etmek isteyip istemediğinizi göz önünde bulundurmanız gereken başka bir seçenek de InPulse – Heart Rate uygulamasıdır. Bu uygulama büyük bir popülariteye ve çok yönlülüğe sahiptir. Benzer uygulamalar gibi, parmak ucunuzu kameraya koyarak kalp atış hızınızı ölçebilirsiniz ve bu, yalnızca kan basıncını doğru bir şekilde ölçmekle kalmaz, aynı zamanda oksijen doygunluğunu da ölçer. Sonuçlara, yaşınıza ve cinsiyetinize bağlı olarak, uygulama kalp sağlığınızı iyileştirmek için bazı ipuçları gösterecektir.

Cardi Mate: Heart Rate Monitor

Cardi Mate

Cardi Mate Heart Rate, cep telefonunuzdan kalp atış hızınızı ölçmek için başka bir iyi alternatiftir. Yaptığınız her ölçümün kaydını tutabileceğiniz ve hatta notlar yazabileceğiniz için gelişmiş bir kişisel günlük olarak kabul edilir. Bu kayıtlar sezgisel grafiklerle yansıtılacaktır. Ayrıca uygulamayı size tahlil yaptırmanız gerektiğini hatırlatacak şekilde yapılandırabilir ve sadece tansiyonunuzu değil, nabzınızı ve vücudunuzdaki oksijen miktarını da kaydedebileceksiniz. Bu durumda, tansiyonunuzu ölçmeden önce yapılacak en iyi şey rahat olmaktır, bunun için uygulamanın rahatlatıcı sesleri dinlemek için özel bir bölümü vardır.

Measure Heart Rate

Measure Heart Rate

Basit ama etkili bir uygulama arıyorsanız, Measure kalp atış hızı uygulaması sizin için mükemmel bir seçenektir. Arayüzü, yalnızca kullanıcıyla son derece ilgili verileri gösterdiği ve aynı zamanda her kaydı otomatik olarak kaydettiği için en sezgisel olanlardan biridir. Kullanıcılar tarafından en çok kullanılan işlevlerden biri Apple Health ile senkronizasyondur, ayrıca her ölçüm kaydını ayrıntılı olarak görüntüleyebileceğiniz, sonuçlara notlar ekleyebileceğiniz ve notları değiştirebileceğiniz bir kalp atış hızı ölçüm hatırlatıcısına sahiptir.

Pulsebit: Heart Rate Monitor

Pulsebit

Pulsebit: Kalp atış hızı, benzer birkaç uygulamanın yaptığı özel işlevi nedeniyle son zamanlarda önem kazandı ve kalp atış hızını doğru bir şekilde ölçebilmesinin yanı sıra, her kişinin stres ve kaygı düzeyini ölçebilir ve analiz edebilir ve bunun için sadece parmak ucunu kameraya yerleştirmek yeterli olacaktır. Sezgisel ve kullanımı kolay bir tasarıma sahip olduğu, duyguların, hislerin ve kan basıncının günlük olarak izlendiği ve en önemlisi kalp atış hızı değişkenliği (HRV) ve nabzın hassas bir şekilde ölçüldüğü belirtilmelidir.

Healthy Heart Rate Monitor

Healthy

Healthy Heart Rate Monitor uygulamasının amacında, sağlıklı bir yaşam tarzını benimseyerek kalp sağlığınıza daha iyi bakmanıza yardımcı olması gerçeğinde yatıyor. Açıkçası, kalp atış hızınızı istediğiniz kadar doğru bir şekilde ölçebileceksiniz, sadece parmağınızın ucunu kameraya koymanız yeterli ve saniyeler içinde sonucu alacaksınız. Uygulamada, gün içinde içmeniz gereken su miktarı, yoga derslerine veya spor salonuna katılma gibi kişisel hedefler belirleyebileceğiniz kişisel bakım bölümü bulunmaktadır. Ayrıca çeşitli beslenme planları, farklı yoga seviyelerinde egzersizler, rahatlatıcı müzikler ve daha fazlası elinizin altında olacak.

HealthRate: AI Pulse Monitor

HealthRate

Son olarak HealthRate: AI Pulse Monitor uygulaması var, bu uygulama Apple cihazlardan en iyi şekilde yararlanıyor, mobil kamerayı kullanarak nabzınızı ölçebilir, AppleWatch’ı da kullanabilir, elde edilen verilerin günlük kaydını tutabilirsiniz. Kullanıcılarının çok sevdiği bir diğer fonksiyon ise kandaki oksijen doygunluk seviyesini ölçebilmek, ayrıca kayıtların her birine not ekleme ve istediğiniz kadar erişme imkanına da sahip.