Tablet WhatsApp uygulaması

WhatsApp nihayet Android tabletler için sürümünü başlattı. Uygulamanın piyasaya sunulmasından bu yana, kendi uygulaması ile bir tablet üzerinde yerel olarak kullanma imkanı olmamıştır. Nihayet, mesajlaşma uygulamasının yeni beta sürümü bunu şimdiden resmileştiriyor. Telefondaki uygulamayı tabletteki uygulamaya bağlamanıza izin verir, bu önemli bir ilk adımdır.

Tabletler için WhatsApp

Bu şekilde, aynı hesabı tablette zaten kullanabilirsiniz. Bu durumda yeni bir hesap oluşturmanız veya kurmanız gerekmeyecektir.

Bu hala sınırlı bir sürüm ve WhatsApp’ın hala birkaç yönü iyileştirmesi gerekiyor. Uygulamanın arayüzü henüz tabletlere tam olarak uyarlanmadığı için kullanıcı deneyimi şu anda ideal seviyede değil. Arayüzü şu anda mobil olanla aynı, ancak büyütülmüş. Muhtemelen uygulamadan sorumlu kişiler, önümüzdeki haftalarda bu arayüzde değişiklikler yapacaklardır.

Şu anda, çok az kullanıcının erişebildiği bir beta biçiminde başlatılıyor. Bu beta, uygulamanın Android tabletlerde olabildiğince iyi çalışması için mükemmelleştirilirken kademeli olarak genişleyecektir.

WhatsApp’ın Android tabletler için kararlı bir şekilde kullanıma sunulması kesinlikle haftalar veya birkaç ay alacaktır. Hesabınızı telefondan kolayca bağlayabileceğiniz ve popüler mesajlaşma uygulamasını bir tablette de kullanabileceğiniz için bu uzun zamandır beklenen bir lansman. Önümüzdeki haftalarda bu sürümün dağıtımına özen göstereceğiz.