watchOS 9.3 ile gelen yenilikler

Halihazırda watchOS 9.3'e sahibiz, Apple Watch'ın üçüncü büyük güncellemesi artık birçok yeni özellikle birlikte mevcut.

Apple, iOS 16.3 ile birlikte, artık Apple Watch’unuza yükleyebileceğiniz Apple Watch’un yeni sürümü olan watchOS 9.3 de dahil olmak üzere başka yazılım güncellemeleri de yayınladı. Birçok güvenlik hatasını da düzelten birçok ilginç yeni özelliğe sahip bir güncelleme.

watchOS 9.3’ün yeni sürümü, yeni Eğitim işlevi ve popüler kaza tespitinde uygulanan diğer iyileştirmeleri sunar. Öte yandan Apple Watch için güncellenen yazılım sürümü, hata düzeltmeleri ve kararlılık geliştirmeleri içeriyor.

Buna ek olarak, Apple, özel Apple Watch kayışlarıyla birlikte yakın zamanda duyurulan yeni bir Kara Tarih Ayı anma yüzü ekledi.

watchOS 9.3’ü Apple Watch’unuza indirmek için iPhone’unuzdaki Watch uygulamasına veya Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümüne gidin. Bu sürümü yüklemek için Apple Watch’unuzun en az %50 pili olması veya prize takılı olması gerekir.

watchOS güncellemesi nasıl kurulur?

watchOS 9 ile aynı cihazlarla uyumlu bir sürüm olan watchOS 9.3’ü Apple Watch’ımıza indirebiliriz.

 • Apple Watch Series 4
 • Apple Watch Series 5
 • Apple Watch SE
 • Apple Watch Series 6
 • Apple Watch Series 7
 • Apple Watch Series 8
 • Apple Watch Ultra

Bu yeni sürümün kurulumu diğer güncellemelerle aynıdır, Apple Watch’u şarj cihazına bağlı ve %50 pil ile birlikte kullanmalısınız. watchOS 9.3’ü Apple Watch’unuza yüklemek için şu adımları izlemelisiniz:

 1. iPhone’unuzda Watch uygulamasına girin.
 2. Genel bölümüne dokunun.
 3. Şimdi Yazılım Güncelleme’ye gidin.
 4. Güncellemenin görünmesi için birkaç saniye bekleyin ve Şimdi indir’e dokunun.
 5. Güncellemenin yüklenebilmesi için Apple Watch’un şarj cihazına bağlı olması gerekir.

Aralık ayında yayınlanan watchOS 9.2 ile önemli işlevler gelmişti. “Zamana Karşı Rota” işlevi, koşu, bisiklet ve tekerlekli sandalye eğitiminde kişisel rekorunuza karşı rekabet etmenizi sağlar. Antrenman uygulamasındaki yeni özel kickboks algoritması, daha doğru veri takibi sağlar.

Gürültü uygulaması artık aktif gürültü giderme kullanılırken AirPods Pro (1. nesil) ve AirPods Max ile ortam sesi seviyelerindeki azalmayı gösteriyor. Apple Watch Ultra’da sirenin ne zaman kullanıldığını görmenizi sağlayan bir erişilebilirlik seçeneği eklendi. AssistiveTouch ve hızlı eylemler için geliştirilmiş yanıt süresi ve el hareketi kontrollerinin doğruluğu. Kaza algılama, Apple Watch Ultra, Apple Watch Series 8 ve Apple Watch SE (2. nesil) için optimize edilmiştir.