WhatsApp’ta silinen mesajı geri getirme

WhatsApp uzun süredir sohbetlerdeki mesajları silmemize izin veriyor, bu belirli bir zaman dilimi içinde mümkün olan bir şey. Mesajlaşma uygulaması artık bir mesajın silinmesini geri alma özelliğini sunuyor. Bir hata yaptıysak veya fikrimizi değiştirdiysek, bunu yapmak için birkaç saniyemiz olacak.

WhatsApp, mesajların silinmesini geri almanıza izin verecek. Bu, göndermeyi iptal etmek gibi belirli bir eylemi geri almamız için bize birkaç saniye verilmesi gibi, diğer uygulamalarda sahip olduğumuza benzer bir seçenektir. Bu durumda, bunu yapmak için toplamda beş saniyemiz olacak. Sildiğiniz mesajı geri getirmek için silme işleminden sonra ilk 5 saniye içinde silme eylemini iptal edebilirsiniz.

Whatsapp’ta silinen mesajı geri alma

WhatsApp, yalnızca bizim için bir mesajı sildiğimizde bunu yapmamıza izin verir. Yani, sohbetlerimizden birinde “benim için sil” seçeneğini kullandıysak. Bir mesajı bu şekilde sildiğimizde, uygulama söz konusu silme işlemini iptal etmemize izin verecektir. Bunu yapmak için ekranın alt kısmında görülebilecek bir düğme aracılığıyla bize beş saniye verilecek.

Alttaki o çubukta Geri Al seçeneğini görebilirsiniz. Uygulamada söz konusu mesajın silinmesini geri almak için sadece üzerine tıklamamız gerekecek. Böylece mesajlaşma uygulamasındaki sohbette mesaj bizim için görüntülenmeye devam edecek.

whatsappta-silinen-mesaji-geri-getirme
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Bu yeni işlev, WhatsApp kullanıcıları arasında dağıtılmaya başlıyor. Bir mesajı sildiğinize pişmansanız veya yanlış mesajı sildiyseniz, bu yeni seçenek bu durumu düzeltmenizi sağlayacaktır. Popüler mesajlaşma uygulamasını yalnızca yeni sürümü kullanıma sunulduğunda güncellemeniz gerekecek. Böylece, bu silme işlemini geri alabileceğiniz bu düğmeye zaten sahip olacaksınız.