Apple TV için en iyi uygulamalar

tvOS için App Store'dan en ilginç uygulamalardan oluşan geniş bir seçki öneriyoruz.

Apple kısa bir süre önce, önceki nesil işlemciden %50 daha güçlü olan ve Dolby Vision ve HDR10+ desteğine sahip A15 Bionic çipe sahip yeni bir Apple TV 4K modelini piyasaya sürdü Televizyona bağlanan ve kullanıcıların sınırsız eğlence içeriğine erişmesini sağlayan küçük multimedya cihazı: Podcast’ler, Fotoğraflar, Netflix, Disney+, Amazon Prime Video, oyunlar ve çok daha fazlası.

Apple TV, oldukça uygun bir fiyata, üst düzey bir akıllı TV’nin işletim sistemini değiştirme imkanı sunan çok ilginç bir üründür. tvOS’ta eylemleri gerçekleştirmek için Apple TV uzaktan kumandasında Siri sesli komutlarını kullanmak bile mümkün!

Halihazırda bir Apple TV’niz varsa veya yakında bir Apple TV satın almayı planlıyorsanız, Apple TV için en iyi uygulamaları ve oyunları içeren harika bir derleme bilmek ilginizi çekecektir. O kadar önemli olan uygulamalar ki, onları indirmediğiniz zaman kendinizi kötü hissedersiniz. Başlayalım mı? Aşağıda, Apple TV için en iyi uygulamaları içeren bir seçim öneriyoruz.

Twitch

Kuzey Amerikalı içerik akışı platformu son yıllarda önemli ölçüde büyüdü. Popülaritesi, büyük ölçüde yayıncıların içeriğinin kalitesi sayesinde çok arttı. Ve Apple TV uygulaması, artan başarısının hakkını veriyor. Uygulama, canlı yayınların herhangi bir öğesine ve her bir akışın kanallarına erişmenin mümkün olduğu çok sezgisel bir kullanıma sahip çok iyi tasarlanmış bir kullanıcı arayüzüne sahiptir; bu, YouTube gibi diğer önemli platformların Apple TV’de başaramadığı bir şeydir. Kısacası, uygulamanın çok iyi bir uyarlaması.

Netflix

Aksi nasıl olabilirdi ve diğer tüm cihazlarda olduğu gibi (düşük kaliteli akıllı TV’lerde bile), Netflix uygulaması, Apple TV’de tvOS 16’da birçok yeni özellik alan tvOS işletim sistemine mükemmel şekilde uygundur. Apple TV’de kapsamlı Netflix görsel-işitsel içerik kataloğuna göz atmak gerçek bir zevk ve Netflix dizi maratonlarının bize sunduğu deneyimi yaşamak da bir zevk.

Disney+

Apple TV için Disney+ uygulaması, herhangi bir kullanıcı için en iyi ve en temel uygulamalardan biridir. Özellikle evde çocuklarınız varsa. Ancak herhangi bir kullanıcı bundan zevk alabilir. Çok eksiksiz bir kataloğa ve en küçük ayrıntısına kadar dikkatli grafiklere sahip bir tasarıma sahiptir. Kabul edilebilir düzeyde içerik yükleme ve ideal bir organizasyon ile çok akıcı bir uygulama. Şüphesiz, yeni Star Wars dizisi ‘Andor’u görmenin en iyi yolu.

Kitchen Stories

Apple TV için en önemli uygulamalardan bir diğeri de Kitchen Stories. Ve Apple TV, yalnızca eğlence içeriğinin tüketimine adanmış bir cihaz değil, aynı zamanda yemek tariflerine başvurmak için de çok kullanışlı. Özellikle mutfakta bir televizyonunuz varsa. Kitchen Stories, son derece görsel bir tarza ve yüksek kaliteli fotoğraf ve videolara sahip çeşitli tarifler sunar. Kitchen Stories’de gezinmek, mükemmel tarifi bulabileceğiniz çok sezgiseldir.

Calm

Son zamanlarda çok stresli misiniz? Calm uygulamasıyla derin bir nefes alın ve rahatlayın. Apple TV için en iyi meditasyon uygulamalarından biri. Calm, rahatlama ve meditasyon videoları ve yatma vakti hikayeleri içeren bir uygulamadır. Videolardan bazıları sadece rüzgar, yağmur veya dalga gibi ortam sesleriyle birlikte doğa görüntüleri gösteriyor. Calm, Apple TV için ideal bir ekran koruyucu bile olabilir.

Viewer for Trello

İş projelerinizde veya çalışmalarınızda çalışmak için düzenli olarak Trello platformunu kullanıyorsanız, Viewer for Trello, Apple TV’niz için vazgeçilmez bir uygulamadır. tvOS App Store’da ücretle satılıyor ve kullanıcıların panolarına televizyon kadar büyük bir ekranın tüm konforuyla erişmelerini sağlıyor.

YouTube

YouTube, Apple TV’nin temel uygulamalarından bir diğeridir. Kullanımı kolaydır ve masaüstü platformunda bulunan tüm bölümleri mevcuttur. Ancak sınırlamaları vardır, örneğin videoların yorumlar bölümüne erişemezsiniz ve eski Apple TV cihazlarında biraz gecikme olur. Bunun ötesinde, Apple TV için çok iyi bir uygulama, Google’dan başka türlü nasıl olabilir?

Amazon Prime Video

Amazon Prime Video, tvOS App Store’daki en iyi Apple TV uygulamalarından biridir. Kanepede saatlerce eğlenmek için çok büyük bir dizi, film ve belgesel kataloğu var. Kullanıcı arayüzü tasarımı, diğer akış platformlarından biraz daha basittir, ancak bu, içeriğe göz atmayı kolaylaştırır. Şüphesiz, Apple TV için olmazsa olmazlardan biri daha.

S Sport Plus

S Sport Plus, Türkiye’de canlı spor yayınları için en popüler uygulamalardan biridir. S Sport Plus uygulaması ile Formula 1, MotoGP, NBA ve La Liga gibi en önemli organizasyonlardan canlı yayınları takip edebilirsiniz.

Amazon Prime Video

Prime Video, Amazon’un dizi ve film izleme platformudur. En kaliteli diziler ve filmler, Prime Video uygulaması ile Apple TV üzerinden izlenir.