iPhone’da silinen kişiler nasıl kurtarılır?

Yanlışlıkla bir iş arkadaşınızı, aile üyesini veya başka bir kişiyi sildiniz mi? Merak etmeyin, iPhone'da silinen kişileri kurtarmanın çok basit bir yolu var.

iPhone’de yanlışlıkla kişi veya kişileri silmek çok normal bir durumdur, bunda hiç şüphe yok. Çoğu zaman iPhone’daki kişilerimizi siliyoruz ve onlara ihtiyacımız olduğu bir an geliyor ya da sadece pişman oluyoruz. Neyse ki, iPhone’da silinen kişileri kurtarmanın bir yolu var.

İşlem, yakın zamanda silinen kişileri geri yüklemeyi sağlar ve gerçek şu ki, iOS söz konusu olduğunda yöntem oldukça basittir. Size iPhone’da silinen kişileri nasıl kolayca kurtaracağınızı göstereceğimiz için okumaya devam edin.

iCloud’un yardımıyla iPhone’da silinen kişileri kurtarma

Apple’ın bulut depolama aracı iCloud, aygıtları değiştirmeniz veya yanlışlıkla silmeniz durumunda daha sonra kurtarabilmek için web’de büyük miktarda bilgi kaydetmenize olanak tanır.

Bu, yanlışlıkla sildiğiniz kişilerde olur, ancak bir dezavantajı vardır: yalnızca 30 gün veya daha kısa sürede sildikleriniz kurtarılabilir. Bir kişiyi silmenizin üzerinden 1 aydan fazla zaman geçtiyse ne yazık ki yapacak pek bir şey yok.

iPhone’da silinen kişileri kurtarma adımları şunlardır:

1. iCloud web sitesine gidin. Herhangi bir tarayıcıyı kullanabilirsiniz ve bunu bir bilgisayardan yapmanız şiddetle tavsiye edilir. Apple Kimliğinizle giriş yapın ve ardından oturum açmak için ‘kabul et’e basın. Parolanızı kaybetmeniz durumunda burada kurtarabilirsiniz.

2. Ekranınızın sağ üst köşesindeki uygulamalar simgesine tıklayın (birden çok kutulu olan). Karşınıza çıkan menüde tüm simgelerin hemen altındaki ‘Veri Kurtarma’ seçeneğini seçin.

iphone-silinen-kisiler-1

3. Kurtarma penceresine yönlendirileceksiniz. ‘Kişileri Geri Yükle’yi seçin. Kullanılabilir yedekler varsa, bunlar bir sonraki sayfada görünecektir. Geri yüklemek istediğinizi seçin.

iphone-silinen-kisiler-2

4. Bir sonraki sayfada geri yüklemeyi onaylayın ve bu yedeğin kurtarılmasını bekleyin.

iphone-silinen-kisiler-3

Gördüğünüz gibi, iPhone’da silinen kişileri kurtarmanın çok basit bir yolu var ve bunların tümü resmi Apple aracı iCloud’u kullanıyor. Ayrıca bu, e-posta adreslerini, silinen e-postaları ve hatta kısa mesajları kurtarmanıza yardımcı olacaktır. Geçmişten fotoğrafları, müzikleri ve hatta videoları kurtarmak için de çok iyi bir seçenektir.