Erkekler için en iyi spor kol saati hangisi?

Spor saatler, gözden kaçırmamanız gereken bir stil tamamlayıcısıdır. İster hediye edin ister kendiniz giyin, bu yazıda piyasada bulabileceğiniz en iyilerini inceledik. Zamanı şık bir şekilde takip etmenin ve yol boyunca biraz tasarruf etmenin bir yolu.

Saatlerden bahsettiğimizde en önemli unsur tasarımdır. Bu aksesuar tarzınızı sadık bir şekilde temsil etmelidir, bu yüzden listedeki ürünleri seçerken bunu dikkate aldık. Piyasadaki en iyi spor saatlerde saatin yanı sıra kronograf ve tarih gibi işlevler de bulunur. Uygulamalar sayesinde bileğinizden uygulamaları çalıştırabilir veya aramaları cevaplayabilirsiniz.

Dikkate alınması gereken önemli bir unsur da batarya. Ne kadar iyi olursa, fişten geçmeden o kadar uzun süre kullanabilirsiniz. Spor saatinizin kalbinde, bileğinizden sorunsuz çalışmak üzere tasarlanmış bir işletim sistemi bulunur. Bu saatlerin akıllı telefonunuza nasıl bağlandığına ve kullandığınızda ne kadar bağımsız olduklarına bir göz atıyoruz.

Suunto Core

Suunto Core

Klasik bir dijital saat arıyorsanız Suunto Core en iyi seçeneklerinizden biri. Sportif bir tasarıma sahiptir ve altimetre, barometre ve pusulaya sahiptir, bu nedenle dağlardaki rotalarınızda çok işinize yarayacaktır. Ayrıca, her durumda sıcaklığı ve hava durumunu bilmenizi sağlayacak hava durumu işlevleri sunar. En büyük artısı etkileyici pil ömrü olsa da: pilini değiştirmek zorunda kalmadan önce 12 ay kullanabilirsiniz. Sportif stili de ihmal etmeden temel işlevler arayanlar için bir saat.

Apple Watch Series 8

Apple Watch Series 8

Akıllı spor saatler denilince akla ilk gelen referanslardan biri de Apple Watch oluyor. Bu cihaz, çipinin gücünden ve watchOS işletim sisteminden güç alan çok çeşitli özelliklere sahiptir. Bu sayede daha sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürebilir, sizi spor yapmaya teşvik eden günlük halkalarınızı tamamlayabilir, öğün aralarında bacaklarınızı esnetmek için kalkabilir ve kalori yakabilirsiniz. Ayrıca, herhangi bir mağazada ödeme yapabileceğiniz, kalp atış hızınızı izleyebileceğiniz veya her gece uykunuzun kalitesini analiz edebileceğiniz, kullanımını tamamlayan çok çeşitli uygulamalara sahiptir.

Suunto 7

Suunto 7

Suunto 7 ile antrenmanınızı yeni bir seviyeye taşıyabilirsiniz. Bu akıllı spor saat, Google tarafından oluşturulan ve markanın sanal asistanının yanı sıra uygulamalar açısından size bir olasılıklar evreni sunan işletim sistemi Wear OS’un tüm gücünü kullanıyor. Bununla 70 spor modu sayesinde performansınızı izleyebilir, çevrimdışı haritaları ile hedefinize ulaşabilir veya kalp atış hızınızı her zaman izleyebilirsiniz. Ayrıca herhangi bir mağazada ödeme yapabilir, Spotify’dan en sevdiğiniz müzikleri dinleyebilirsiniz ve 50 metreye kadar su geçirmezdir.

Garmin Forerunner 245

Garmin Forerunner 245

Garmin, piyasadaki en tanınmış spor saat üreticilerinden biridir. Kataloğunda her türlü spor için ürün bulabiliriz, ancak Forerunner özellikle en zorlu koşucular için tasarlanmıştır. Üç uyduyla uyumluluğu sayesinde gerçek zamanlı çevrimdışı haritalara sahiptir: GPS, GLONASS ve Galileo, böylece kendi kişiselleştirilmiş rotalarınızı oluşturabilirsiniz. Ancak en iyi yanı, saatle senkronize edilen egzersiz seansları ile size ve hedeflerinize uyum sağlayan egzersiz planları ve uzman koçlardan rehberlik sunan Garmin Coach sistemidir. Ek olarak, çok sayıda entegre spor uygulamasına ve akıllı saat modunda yedi güne kadar pil ömrüne sahiptir.

Huawei Watch GT2 Sport

Huawei Watch GT2 Sport

Piyasadaki en iyi fiyat-performans seçeneklerinden biri olan Huawei Watch GT2 Sport, tamamen Huawei tarafından geliştirilmiş ilk işlemci olan Kirin A1’in tüm gücünü barındırıyor. Başlıca özellikleri arasında bluetooth aramalarını yanıtlama imkanı, 15 egzersiz modu ve sizi her yerde bulmak için GPS ve GLONASS konumlandırma sistemleri vardır.

Huawei Watch GT 2 Classic

Huawei Watch GT 2 Classic

Akıllı bir spor saat olmasına rağmen hiç de akıllı bir spor saat gibi görünmeyen sofistike bir saat olan Huawei Watch GT 2 Classic 46mm Kahverengi Smartwatch ile bitiriyoruz. Aslında, sadece günlük fiziksel aktivitemizi takip etmekle kalmaz, aynı zamanda outdoor sporlar için bir modu vardır ve ihtiyaçlarınıza göre birini veya diğerini etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca saat, “Huawei Health” işlevi sayesinde alışkanlıklarınızı, uyku saatlerinizi ve daha birçok şeyi de kontrol ederek size tavsiyelerde bulunuyor ve bu sayede her gün kendinize biraz daha özen gösterebiliyorsunuz.