Android için en iyi dosya yöneticisi

Bu yazıda size, dosyaları yönetmek için Android cihazınıza yükleyebileceğiniz en iyi dosya gezgininin hangisi olduğunu gösteriyoruz.

Android cihazlarda erişilebilir bir dosya sistemi vardır. Bu, depolanan dosyaların büyük bir bölümünün kullanıcı tarafından görülebileceği anlamına gelir. Elbette, dahili belleğin içeriğini görüntülemek için özel bir uygulama gereklidir. Android için en iyi dosya gezgininin hangisi olduğunu bu yazıda keşfedeceksiniz.

Bu konuda en ilginç tekliflerin hangileri olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin. Önerdiğimiz listeye bir göz atın çünkü içinde muhtemelen Android için en iyi dosya gezginini bulacaksınız. Şimdi Android’deki her tür dosyayı yönetmek için en ilginç uygulamalara bir göz atalım.

Amaze File Manager

Amaze File Manager

Amaze File Manager’ın öne çıktığı üç şey var: açık kaynak, hafif ve güzel bir arayüze sahip. Bu son noktada, temaları desteklediğini vurgulamak gerekir, böylece beğeninize göre özelleştirebilirsiniz. Dosyalarla ilgili olarak, uygulamaların yüklenmesini ve kaldırılmasını ve yedek kopyaların açılmasını desteklemek için çeşitli sekmelerle yönetimi ile öne çıkıyor.

Astro File Manager

ASTRO File Manager

Astro File Manager’ın arayüzü temizdir ve gerekli tüm bilgileri bir bakışta sunar. Ana sekmesinde, uygulamaları, indirilenleri, belgeleri ve görüntüleri içeren depolama kullanımıyla ilgili bir özet sunar. Dosya bölümüne giderseniz, tüm olağan işlemlere erişim sağlayan klasik bir klasör tarayıcısı gösterilir. Çok dikkat çeken bir şey, ücretsiz olması ve reklam içermemesidir.

MiXplorer Silver

MiXplorer Silver File Manager

Şimdi MiXplorer Silver hakkında konuşmaya devam ediyoruz. Bu uygulama, Android için en iyi dosya gezgini olmak için ne sunuyor? Tabii ki, dosyaları taşımak veya kopyalamak gibi temel işlemlerin çoğunu destekler. Ayrıca sekmeli görünümü ile belgelerde gezinmenize yardımcı olur. Ancak dikkatimizi çeken iki şey var. Bir yandan, bulut hizmetleriyle uyumlu. Öte yandan, tüm bu uzantıları kullanarak sıkıştırabilir ve açabilirsiniz: 7z ve ZIP / ZIP64 (bölünmüş şifreleme), TAR, TAR.GZ, TAR.BZ2, GZIP, BZIP2, XZ, WIM, Lizard, LZ4, LZ5 , standart. Tüm bunlara, ZIP dosyalarını açmadan değiştirme ve kök dosyaları görüntüleyebilme yeteneğini eklemeliyiz.

Root Explorer

Root Browser

Root Explorer, cihazlarındaki tüm dosyaları görüntülemek isteyenler için bir çözümdür. Hassas sistem klasörlerine erişimi kolaylaştıran, kök ayrıcalıklarına sahip kullanıcılar için en iyi dosya gezgini diyebiliriz. Birden çok sekme desteği, Google Drive, Box ve Dropbox ile bağlantı, SMB ağ erişimi desteği, SQLite veritabanı görüntüleyici veya entegre metin düzenleyiciye sahiptir. Cihazınızdaki dosya izinlerini değiştirmenize bile yardımcı olacak eksiksiz bir İsviçre çakısı.

Solid Explorer

Solid Explorer File Manager

Solid Explorer, çift panel görünümü sayesinde mobil dosyalarınızı yönetmenize yardımcı olur. Aynı şekilde, aradığınız şey korumaysa, biyometrik kilit açma yoluyla öğelerin şifrelenmesini sunduğu için bu da dikkate alınması gereken bir seçenektir. Diğer özellikler arasında, hangi dosyaların en çok yer kapladığını ortaya çıkaran depolama analizi, çeşitli bulut depolama platformlarına bağlantı ve ZIP, 7ZIP, RAR ve TAR formatlarındaki sıkıştırılmış klasörlerle uyumluluk yer alır.

Total Commander

Total Commander

Dosya gezgini dünyasından bir klasikle kapatıyoruz: Total Commander. Özellikleri arasında, tüm alt dizinleri kopyalama, kesme ve yapıştırma, ZIP’te sıkıştırma veya dosyaları FTP’ye yükleme yeteneği bulunur. Ek olarak, resimlerin küçük resimlerini görüntüleyebilir, LAN’da barındırılan dosyalara erişebilir, yer imleri ekleyebilir veya tarama geçmişini görüntüleyebilirsiniz. Şüphesiz, gelişmiş bir dosya yöneticisi arayanlar için mükemmel bir alternatiftir.