Apple Watch’ta ekran parlaklığı nasıl ayarlanır?

Apple Watch'unuzun parlaklığını istediğiniz zaman nasıl ayarlayacağınızı öğrenin.

Yeni Apple Watch modelleri Series 8 ve Watch Ultra, pek çok nit parlaklığa sahip gelişmiş panellere sahiptir. Ancak, birkaç durumda, ışığa ve yapılandırmalara uyarlanabilirlik, ekranımızın maksimum potansiyelinden yararlanamadığımız anlamına gelir. Bu rehberde, Apple Watch’larda ekran parlaklığının nasıl ayarlanacağını anlatıyoruz.

Apple Watch’ta ekran parlaklığını ayarlayabileceğinizi biliyor muydunuz? Gerçek şu ki, watchOS pil tasarrufu nedeniyle giyilebilir cihaz tam ışık potansiyelini göstermeyecek şekilde yapılandırılmış olmasına rağmen, bunlar çok basit adımlar. Apple Watch Series 8 ve Apple Watch Ultra dahil Apple Watch’larda ekran parlaklığını kolayca ayarlayabilirsiniz. İzlenecek adımlar bunlar.

Her Apple Watch’ta, ekranınızın parlaklığını içinde bulunduğunuz koşullara göre ayarlayan bir ortam ışığı sensörü bulunur. Bunun bir nedeni var: pil tasarrufu. Bahsettiğimiz gibi, watchOS’ta (iPhone’da olduğu gibi) otomatik parlaklığı değiştirme ayarı yoktur, ancak bunu yapılandırmanın bir yolu vardır.

Apple Watch’ta ekran parlaklığı ayarı

  1. Apple Watch’unuzdaki menüden Ayarlar’ı açın.
  2. İlk seçenek olarak küçük bir güneş ve daha büyük bir güneş göreceksiniz.
  3. Maksimum parlaklığı artırmak için daha büyük güneşe veya nit sayısını azaltmak için küçük güneşe dokunun.
  4. Parlaklığı değiştirmek için güneşler arasındaki yeşil çizgilere de dokunabilirsiniz.
  5. Otomatik parlaklık ayarı olmadığını unutmayın, yalnızca üç parlaklık düzeyi arasından seçim yapabilirsiniz.
apple-watch-ekran-parlakligi ayarlama

Artık Apple Watch’ta ekran parlaklığını nasıl ayarlayacağınızı bildiğinize göre, aşağıdakileri aklınızda bulundurun:

  • Ne kadar fazla parlaklığınız varsa, o kadar fazla pil tüketimi görürsünüz, bu yüzden sadece ihtiyacınız olduğunda kullanmanızı öneririz.
  • Maksimum parlaklık (örneğin Watch UItra’da 2000 nit) yalnızca belirli aydınlatma koşullarında görülecektir.
  • Son olarak, Apple Watch’unuzun bileğinizde uzun yıllar dayanması için pili ve ekranı korumak da önemli olduğundan, sizin için en iyi parlaklık seviyesinin hangisi olduğunu görmenizi öneririz.